Mudanya İnisiyatif Platformunun dikkat çekici basın açıklaması Mudanya gündeminde bomba etkisi oluşturdu. Yapılan açıklamada "Son günlerde, Güldoğan Kafe'nin deniz tarafındaki izinsiz çıkmaların yıkımlar ile ilgili, yerel basında farklı görüşler paylaşılmakta, bizim yakinen ilgilendiğimiz olay ,yaklaşık 4 yıldır ilgili kurumlar ile yazıştığımız bir konu olduğu için, bildiklerimizi sayın Mudanya halkı ile paylaşmak zorunlu hale gelmiştir." vurgusu yapıldı.

 

Yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

" MUDANYA İNİSİYATİF PLATFORMU " olarak, Mudanya'nın menfaatleri için çalışmaya devam ediyoruz.
Yasa tanımazlar ile yasa uygulayıcılarının iş birliğinin sonucu olarak, Parklarımız talan edilmektedir. İnisiyatif platformu olarak, halkın malını koruması gerekenlerden de, kamu malını korumayı görev edindik.

Bizleri üzen, yaralayan, bu hukuksuzluklara göz yuman denetleyicinin de, destek verdiğimiz parti üyesi olmasıdır.

Son günlerde, Güldoğan Kafe'nin deniz tarafındaki izinsiz çıkmaların yıkımlar ile ilgili, yerel basında farklı görüşler paylaşılmakta, bizim yakinen ilgilendiğimiz olay ,yaklaşık 4 yıldır ilgili kurumlar ile yazıştığımız bir konu olduğu için, bildiklerimizi sayın Mudanya halkı ile paylaşmak zorunlu hale gelmiştir.

Söz konusu yer , 80 m2 kapalı alan, 720 m2 açık alan olarak ihale ile vatandaşa kiralanmıştır .

Yeri kiralayan işletmeci Güldoğan Kafe burayı, yasalara aykırı olarak tamamen kapatarak 80 m2 kapalı alanı, 800 m2 kapalı alan haline getirmiş, yetkililer de bu duruma seyirci kalmıştır. ( Mücadelemiz , buranın kapalı alanı tekrar eskisi gibi yasal sınır olan 80 m2 ye çevrilene kadar devam edecektir )

Fazladan yapılan kaçak 720 m2 lik alan için işletmeci, imar barışı kapsamında yapı kayıt belgesi alarak alanı PARK yapı statüsüne dönüştürmüştür. Böylelikle, ( PARKLAR satılamaz, kiraya verilemez iken, PARK lara yapı statüsü verilince, ihale ile kiraya verilebileceği gibi işbirliği ile SATILABİR hale de getirilmiştir. )

“Mudanya inisiyatif platformu üyesi” bir arkadaşımızın şikayeti üzerine, Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünce inceleme yapılmış ve bütün aykırılıklar tespit edilerek, yapı kayıt belgesini tekrar gözden geçirip, “sahildeki işgaller ile ilgili gereğini yapın” diye Mudanya Belediye Başkanlığı'na yazı yazılmıştır.

Mudanya Belediyesi şu an, çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’nün yazısına istinaden işlem yapmak zorunda kalarak, fazladan yapılan kısımları yıkmaktadır.

Mudanya Güldoğan Kafe'nin deniz tarafındaki izinsiz çıkmaların yıkımlar ile ilgili ,yerel basında farklı görüşler paylaşılmakta, bizim yakinen ilgilendiğimiz olay ,yaklaşık 4 yıldır ilgili kurumlar ile yazıştığımız bir konu olduğu için, bildiklerimizi sayın Mudanya halkı ile paylaşmak zorunlu hale gelmiştir

MUDANYA İNİSİYATİF PLATFORMU;
" MUDANYA İÇİN BENİMDE SÖYLEYECEK BİR SÖZÜM VAR " ilkesinden hareketle, “Halkın ortak alanları olan parkları” birilerinin rant kapısı, Belediye'nin gelir kapısı haline gelmesine karşı durarak, TOPLUMUN ORTAK DİNLENME ALANI olması için, halka kazandırmaya devam edecek ve işin takipçisi olacaktır.


Saygıyla kamuoyuna duyurulur.09.10.2020

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar