Mudanya iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki bankamatiklerin olduğu bölge, Burbak tarafından araç otoparkı olarak ta kullanılıyor. Mudanya’da faaliyet gösteren Banka şubeleri ATM’lerini, vatandaşların faydalanabilmesi için , İskele meydanında sıra ile oluşturmuşlar. ATM’lerin önleri ise, Bursa Büyük Şehir Belediyesi kuruluşu olan Burbak tarafından araç otoparkı olarak düzenlenmiş.

Mudanya’da, Bankamatiklerden işlem yapmak isteyen vatandaşların, araç otoparkı olarak düzenlenmiş olan parkta, park etmiş araçların aralarında ve araçların manevra alanında bankamatik sırası beklemesi, trafik kazasına maruz kalacağı kaygısını oluşturmaktadır.

Vatandaşın bankamatiklere kolay ve risksiz ulaşması açısından bazı bankalar, ATM’lerinin önüne engelli vatandaşlar için rampa yapması ve bariyer çekmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Bu mevcut durum, ATM’lerden işlem yapmak isteyen Vatandaşların tepkisini çekmektedir. Tepki gösteren vatandaşlar, 5-6 adet ATM’lerin önündeki araç otoparkının kaldırılmasını, engelli ve yaşlı vatandaşlar için rampa ve tutamak yapılmasını, Bursa BüyükŞehir Belediyesi ve Burbak yetkililerinden talep etmektedirler.

Efraim PALA

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar