Mudanya Güçlü Kadınlar Topluluğu  (Mudanya Güç Kad Der) Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Mudanya yerel basını ile bir araya geldi. Dernek Başkanı İpek Demirtaş çok etkin bir çalışma programları olduğunu ve toplumsal fayda için ciddi projelere imza atmayı, kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarına katkı sağlamayı hedeflediklerini, söyledi.

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İpek Demirtaş Mudanya Alaçatı Muhallebicisi’nde düzenlenen basın buluşmasında Dernek Başkanı İpek Demirtaş, kadınlardan yardıma ihtiyaç duyan gençlere kadar toplumu oluşturan en önemli kesimlerin hayatlarında olumlu etkiler oluşturabilmek adına ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Mudanya’da farklı etkinliklere hazırlanan Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İpek Demirtaş şöyle konuştu:

“Biz 8 Mart 2020 tarihinde kuruluşumuzu verdik, Kadın Emekçiler Günü dolayısıyla ama 11 Mart’ta salgın başlayınca 3 ay kendimizi karantinaya aldık. Fakat baktık salgının gideceği yok daha önümüzde çok uzun zaman var yavaş yavaş çalışmalarımıza başlayalım dedik. Öncelikle bütün üyelerimiz ve arkadaşlarım beni başkan olarak uygun gördüler kendilerine teşekkür ediyorum. Başkan yardımcımız ve en genç üyemiz Tülin Bayraktar, sekreterimiz Aygül Çığ, saymanımız Mahmure Hanım ve kurucu üyelerimiz burada bulunuyorlar. Bizim kuruluş amacımız öncelikle kadınlara, mağdur kadınlara, çocuklara ve gençlere destek olmak üretimlerine katkı sağlamak. Köy kadınlarını derneğimiz çatısı altında toplayıp onların yaptıklarını ve emeklerini sergilemek ve satışa sunmak. Bu arada şiddet gören, tacize uğrayan çocuk ve gençlerin her zaman yanında olacağız.

Onlar için herhangi bir eylemde mutlaka örgütlenip bütün siyasi partileri yanımıza alarak siyaset üstü bir kurum olarak her zaman etkinliklerimiz yapacağız. Bu arada İstanbul sözleşmesi bizim için kadınlar için çok önemli ve asla fesih edilmemesi gereken bir sözleşmedir. Çünkü burada kadına şiddet ve aile içi şiddetin önemi çok, kadınların büyük güvencesi zaten devlet, devletin yanında zaten bütün muhalif siyasi partiler ve devletin kendisi Cumhurbaşkanı, eşi ve kızları İstanbul sözleşmesinin destekçilerinden ve asla İstanbul sözleşmesinin iptalini istemiyoruz.

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Mudanya yerel basını ile bir araya geldi. Dernek Başkanı İpek Demirtaş çok etkin bir çalışma programları olduğunu ve toplumsal fayda için ciddi projelere imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

YUNANCA DİL KURSLARIMIZ BAŞLAYACAK

Gençlerimize başarılı üniversiteli öğrencilerimize burslar sağlamak, kermesler düzenlemek, komisyonlar oluşturmak yapacaklarımız arasında. Ayrıca Kurban Bayramı sonrası Fransızca ve Yunanca dil kurslarımız öğretmenimiz Tülin Bayraktar eşliğinde olacaktır. Kadın erkek dil öğrenmek isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Ortalık biraz sakinleşince açılışımızı da yapacağız. Tüm etkinliklerimiz sosyal mesafe ve hijyen kuralları içerisinde olacak.”

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kurucu üyeleri ise şöyle:

İpek Demirtaş
Aygül Çığ
Tulin Bayraktar
Mahmure Uçar
Rukiye Gözütok
Nilgün Akengin
Havva Yıldırım

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Bu hafta öne çıkanlar