Bursa ve Mudanya ilçesinde verdiği Avukatlık hizmetinin dışında, girişimciliği ile de büyük takdir topluyor. Ailesiyle binlerce kaliteli arılarıyla doğanın en güzel ve kaliteli oksijeninin ve çiçeklerinin bulunduğu alanlarda ve tamamen doğal olarak yetiştirdikleri bal, polen, dut ve üzüm pekmezleri bugün binlerce evin sofralarında ki yerini aldı. Çok yönlü çalışmaları ve etkinlikleri kimi zaman bir arada yürüten Avukat İbrahim Turan, dağcılıkta da önemli bir ivme kazandı.

25 yıldan bu yana ülkemizde ki başta Uludağ olmak üzere birçok dağa tırmanışlarını kimi zaman tek başına kimi zamanda dağcılığa gönül vermiş arkadaşlarıyla tırmanmayı sürdürürken, dünyanın en yüksek dağlarına da tırmanışlarını gerçekleştirip dağların zirvelerine Türk bayrağımızı dikmeyi de ihmal etmedi ve dağcılık serüveni zaman zaman da devam ediyor.

Avukat İbrahim Turan Dağcılık

SARAYLARIN TERCİHİ MUDANYA ENGİNARI

Mudanya Güzelyalılı Avukat İbrahim Turan zamanın Saraylarında aranan ve Osmanlı tarafından en tercih edilen tarım ürünü olan Mudanya Enginarının yetiştirilmesi ve tanıtımı için günümüzde çok büyük uğraşlar veriyor. Mudanya ilçesinin bereketli topraklarında ailesiyle birlikte ekimini gerçekleştirerek tanıtımını çeşitli platformlarda ve etkinliklerde gerçekleştirdiği ve zamanın padişahlarının tercih ettiğini belirttiği Enginarın o muazzam lezzetinin tüm ülke insanının fark etmesi ve benimsemesi için yoğun çaba gösteriyor. Av. Turan, Mudanya’nın bereketli topraklarının bulunduğu Göynüklü Mahallesindeki arazisinde yetiştirdiği binlerce enginar fidelerinin bugün birçok bölgede yetiştirilmeye başlandığını belirterek bunun memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

SARAYLARIN TERCİHİ MUDANYA ENGİNARI - Avukat İbrahim Turan

Avukat İbrahim Turan Zeytinyağı

HER ÜRÜNÜMÜZ TAMAMEN DOĞAL

Avukat Turan,"Çok uzun yıllardan bu yana büyük emek verdiğimiz Mudanya Enginarının tanıtımını her imkan buldukça yapıyorum bu kimi zaman fide olarak arazimde tanıtım yapıyorum kimi zamanda, Pazar yerlerinde Enginarın çeşitli yemekleri yaparak vatandaşlara tadımlık ikram ediyorum. Ekimini üretimini sürdürdüğüm Mudanya Enginarı etli sulu ince yaprak ve sonsuz lezzetli olmasıyla tercih edilmektedir. Ülkemizin birçok bölgesine enginar fideleri temin ederek Mudanya dışında da üretimimizi sağlamış oluyoruz. Enginarın çok çeşitli yemekleri olmakta son zamanlarda önemli atılım yaparak sirkesini de imal ettik ve çok başarılı oldu ve çok tercih edilmektedir. Çorbası da yapılan Enginarın bilindiği gibi karaciğere de çok önemli faydalarının olduğu uzmanlarca çeşitli platformlar da dile getirilmektedir.

Avukat İbrahim Turan Enginar Yemeği

BELEDİYEMİZİN YETKİLİLERİN DESTEK VERMESİNİ BEKLİYORUZ

Ev tapımı ve tamamen doğal Enginar sirkesi, enginar suyu, ev yapımı Alıç sirkesi, beyaz kırmızı üzüm sirkesi, enginar tatlısı ve arı poleni, çam, çiçek ve ıhlamur ballarımızla da iddialıyız. Ayrıca en önemli ürünlerimizden biri de hiç kuşkusuz Mudanya bölgesinin en kaliteli zeytinlerinden imal ettiğimiz erken hasat soğuk sıkım has zeytinyağımız ve ayrıca yeşil zeytinden ürettiğimiz zeytinyağımızla da öne çıkmaktayız.

Mudanya Endemik Avukat İbrahim Turan

Bursa Tahtakale Çarşısı No.41 adresinde ki işyerimizde tüm bu ürettiğimiz ürünlerimizi bulmak mümkün. Burada ayrıca ürünlerimizin tanıtımı ve insana faydaları konusunda da bilgi vermeye çalışıyoruz. Burada şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Belediyemizin ve yetkililerin bu konuda bizlere destek vermesini istiyoruz. Tarım her şeyin üzerindedir. Doğru üretim yapmak çok önemlidir, gölgeye has ürünlerin hem üretimi hem tanıtımı ve geniş kitlelere ulaştırılması çok önemlidir bu manada destek bekliyoruz”dedi.

Tarık ARSLAN

Avukat İbrahim Turan arıcılık Mudanya Göynüklü

erdonmez peyzaj 300piks

Tahammül İlhan Mudanya Esnaf Kefalet Koop Başkanı

İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı

Emre AKDEMİR Ak Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi

Şeref ŞAŞ Mudanya Şükrü Çavuş Mah Muhtarı

Mustafa Bayral Mert Tarım

Ertan ABDULAZİZOĞLU Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Servet Şahiner Taşıyıcılar Koop Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

CEM TAMAÇ MESAJ

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar