Çarpık yapılaşmanın sonucunda trafik ve otopark sınıntısı yaşayan Mudanya'da çocukların vageçilmezi olan parkların bakımsızlığı, güvenli olup olmadıkları yönünde herhangi bir denetleme yapılmaması çocuklar için yaşam alanlarını kısıtlıyor. Çocuklar parklarını sokak hayvanlarının yanında vatandaşın parka bağladığı eşek ve eşek dışkısıyla paylaşmak zorunda kalıyor.

Ömerbey mahallesi Deniz Caddesinde ki PAPATYA PARKI'na bağlanan eşeğin bıraktığı dışkıya tepki gösteren vatandaşlar parkların bakımsız olduğunu, bakımsız ve denetimsiz parkları asıl sahipleri olan çocuklardan daha çok sokak hayvanları, alkol ve madde bağımlılarının yanında eşeklerin kullandığını belirtiyorlar. Denetimsiz parkların duyarsız kişileri daha duyarsız hale getirdiğini mevcut yasalar içinde bulunan Kabahatler Kanunun çerçevesinde işlem yapılmadığını ve başıboşluğun alabildiğine parklara hakim olduğunu ifade eden vatandaşlar durumun değişmesini istiyor.

Yaz boyunca parklar dahil ilçe genelinde bulunan yeşilliklere sulama yapılmadığını iddia eden vatandaşlar Mudanya parkların şu anki durumuyla ilçeye yakışmadığını belirterek bir an önce bu konuda gerekenlerin yapılmasını istediler.

Ömerbey mahallesi Deniz Caddesinde ki PAPATYA PARKI'na bağlanan eşeğin bıraktığı dışkıya tepki gösteren vatandaşlar parkların bakımsız olduğunu, bakımsız ve denetimsiz parkları asıl sahipleri olan çocuklardan daha çok sokak hayvanları, alkol ve madde bağımlılarının yanında eşeklerin kullandığını belirtiyorlar.

 

Sosyal medyada bizi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar