Mudanya Turizmi ve İşletmeleri Kalkındırma Derneği (MUTİK) yerel basın mensuplarıyla Apemia Butik Otel'de toplantı yaparak derneği tanıttı.Derneğin kuruluş amacı ve hedeflerinin konu alındığı basın toplantısında açıklamayı derneğin geçici yönetim kurulu başkanı Başar Yegül okudu. Açıklamada tarihi evlerin bulunduğu Halitpaşa Mahallesi ( Girit Mahalle)' de ki işletme ruhsat iptallerine yer verildi.

Dernek Başkanı Başar Yegül açıklamasında;

"Merhaba Çok kıymetli Basın Mensupları ve Değerli MUTİK Üyelerimiz

Bugün burada toplanmamızın sebebi Mudanya Turizmi ve İşletmeleri Kalkındırma Derneğimizin (MUTİK) tanıtım toplantısıdır. Sizlere bu güzel oluşumu duyurmak ve amacımızı daha büyük kitlelerle paylaşmak için davet ettik. Bizler Bu derneğin kurucu üyeleri ve Mudanya Esnafları olarak bu özel ve tarihi turizim kentinde rekabet faktörünü dahi bir yana bırakarak faydalı olabilmek adına neler yapabileceğimizi anlatmak isteriz.

Mudanya Turizmi ve İşletmeleri Kalkındırma Derneği Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Başar YEGÜL

Burada bulunan dernek kurucu üyeleri ve bir çok esnaf ve ayrıca katılım göstermeyen üyelerimiz bulunmaktadır. Katılımı Covid 19 sebebiyle kısıtlı tutmak istedik. Bizler ve birçok işletmeci arkadaşımız yıllardır Mudanya’ya çok büyük katma değer ve istihtam sağlamaktadır. İrili ufaklı bir çok işletme de 2 ila 25 arasında çalışan bulunmaktadır. Bu da bizlerin aslında ne kadar büyük bir nüfus olduğumuzu göstermektedir.

Bizler Mudanya Esnafları olarak hiçbir kişi ve kurum ile bireysel sorunları olan kişiler, işletmeler ve kuruluşlar değiliz.
Dernek amacımız, bu birliktelik çerçevesinde esnafların görüşleri alınarak hep beraber bu oluşumu yönetmek, kuvvetlendirmek ve geleceğe taşımak olacaktır.

  • Esnaflarımızın ve işletmelerimizin hukuksal ve idari problemleri karşısında birlikte olmak ve hareket etmek
  • Tam bir birliktelik ve kuvvetler birliği amacı ile kurulan dernegımızın mudanya işletmeleri acısından faydalarını maximize etmek bursa ili sınırları içinde, mudanya ziyaretçilerine, misafirlerine ve mudanya mukimi tüm vatandaşlarımıza hizmet yukseliği saglamak
  • Mudanyamızın turizm faaliyetlerinin geliştirilerek eko ve agro tarım konusunda projeler üretme

Mudanya da katma değer yaratan ve istihdam sağlayan kişi ve kuruluşların son günlerde medyada yayınlandığı üzere de karşı karşıya kaldıkları ve dolaylı olarak Mudanya mukime yüzlerce kişiyi ilgilendiren ve ilgilendirecek hasıl olan işletme ruhsat iptalleri hususunun hukuksal açıdan çözüm yollarının üretilebilmesi ve çözüme kavuşturulabilmesi açısından bu tüzel kişilik kurulmuştur. Günümüzde yaşanan olaylar bu büyük birlikteliğin kurulmasına ön ayak olmuştur. Akabinde genele yayılarak daha bir çok ortak payda da buluşmak için faaliyetlerine devam edecektir.

Şu ki oluşumumuzdan kimsenin rahatsız olmasına veya tedirgin olmasına gerek yoktur. Geleceğe güzel oluşumların taşınmasının önünü açmak gerekir. Yanımızda bizlerle yürüyecek her kurum, kuruluş ve kişi bizi daha verimli kılacaktır. Aramızda olmak isteyen esnaflara ve kişilere kapımız açıktır.

Saygılarımızla
MUTİK (MUDANYA TURİZMİ VE İŞLETMELERİ KALKINDIRMA DERNEĞİ)"

Yapılan açıklama sonrası Dernek Başkanı Başar Yegül ve üyeler basın mensuplarının sorularını yanıtladı.VİDEO 

Mudanya Turizm ve İşletmecileri Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar