Mudanya Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi projesinin 7 bin metrekarelik 1. Etap ihalesi yapıldı. Mudanya Belediyesi’nin “şeffaflık” ilkesi gereği canlı yayında yapılan ihaleye 5 firma katıldı. Başkan Türkyılmaz, “Mudanya’nın gurur projesi Türkiye’nin yıldızı olacak” dedi.
Mudanya Belediyesi basın bülteninden edindiğimiz bilgiye göre Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi projesi kapsamında bölgedeki yol açma, istinat duvarı ve asfaltlama çalışmaları tamamlanırken, yaşam merkezinin 7 bin metrekarelik 1. Etap inşaat ihalesi tamamlandı.
 
Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi'nde dükkanlar, kafeteryalar, restoranların, yönetim birimlerinin bulunacağı 25 dükkan, konser etkinlikleri, açık hava sergileri, yazlık sinema günlerinin yapılacağı amfi ile dinlenme bölümleri, çocuk oyun alanları, engelsiz yürüyüş yollarının bulunacağı yeşillendirilmiş bir alanın yapılacağı ilk etabın ihalesi, Mudanya Belediyesi’nin şeffaflık ilkesinden hareketle canlı yayında yapıldı.
 
5 firmanın katıldığı ihaleyi, ikinci oturumda ihale komisyonunun yaptığı inceleme ve değerlendirme sonucunda 12 milyon 280 bin TL teklif veren TEKA Temel Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. kazandı. İtiraz ve sözleşme davet süresi sonunda yer teslimi yapılarak inşaat çalışmalarına başlanacak. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediyesi teknik personeli tarafından hazırlanan projenin, 7'den 70'e herkesin vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanı olarak hayata geçirileceğini söyledi.
 
Mudanya için onlarca projeyi söz verdiği gibi hayata geçirdiğini vurgulayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu proje onur meselemizdi, gurur vesilemiz olacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm çalışmalarımızda olduğu gibi bu projede de kendi işimizi kendimiz yaptık. Her biri alanında uzman personelimizin gece gündüz çalışarak hazırladığı projeyi 5 kuruş para ödemeden Mudanyalılara sunduk. Yalnızca Mudanyalıların değil, Bursalıların buluşma noktası Yıldıztepe olacak. Mudanyalılar projemizle gurur duyacak. Marmara’nın yıldızı, Türkiye’nin yıldızı olacak” dedi.

Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Proje, bölgedeki eğimin avantajları kullanılarak hazırlandı. Proje; Mudanya Belediyesi'nin mimar ve mühendisleri tarafından hazırlanırken, sadece proje bedelinden 1 milyon TL tasarruf edilmişti. Yaşam merkezinin ilk etabının uygulama aşamasında ise mimari, statik, elektrik, mekanik, Geo Duvar, İksa, Zemin Etüt projelerinin toplam maliyeti ise 561 bin, 335 TL olarak hesaplandı.

 

İhale Video canlı yayın görüntüleri

 

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

 

Avukat İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Kutlama mesajı

Emir Ali Usta Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Mesajı

Mert Tarım Mustafa Bayral

Mevlana Şimşek Mesajı

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar