Mudanya Belediyesi'nin geçmiş dönem başkanı AK Partili Hasan Aktürk döneminde meclis kararı olmaksızın yapılan protokol yöntemiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen Mudanya Öğretmenevi, 8 yıl sonra Mudanya Belediyesi mülkiyetine geçmişti. hatırlanacağı üzere tahsisin iptali için dava açılırken, mahkeme Milli Eğitim Bakanlığı'nın itirazını reddederek, Mudanya Belediyesi'ni haklı bulmuştu. Öğretmenevi Mudanya Belediyesi tarafından tahliye edilerek sosyal tesis yapılacağı belediye başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından açıklandı.

Mudanya Belediyesi internet sitesinde yer alan açıklamada ;

"Hizmet ve yatırımlarını halkın ihtiyaçlarına göre hayata geçiren Mudanya Belediyesi, Mudanya’ya sosyal tesis kazandırıyor. Mudanya Belediyesi Sosyal Tesisi’nin her yaştan bireyin faydalanabileceği bir mekan haline getirileceğini belirten Başkan Türkyılmaz, sosyal tesiste Mudanyalılara en güzel ve en kaliteli hizmetin sunulacağını belirtti.

Mudanya’yı daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla hizmet ve yatırımlarını sürdüren Mudanya Belediyesi, bir süre öğretmenevi olarak hizmet veren binayı sosyal tesise dönüştürüyor. Mudanya Belediyesi Sosyal Tesisi, kütüphane, sergi ve toplantı salonlarıyla da Mudanyalıların sosyal ve kültürel faaliyetlerini yürütebileceği bir mekan haline getirilecek. Mudanyalılara nefes aldıracak tesisin kente değer katacağını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “İlçemizi daha kaliteli yaşam alanlarıyla buluşturma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediyemiz tarafından işletilecek olan tesis, Mudanyamızın en güzel yerlerinden ve halkın uğrak noktalarından biri olacak. Sosyal tesis sergilerin yapılabileceği, toplantılara ve eğitimlere ev sahipliği yaparken, kitaplarla buluşmak isteyen okurları ağırlayacak, ilçemize daha da değer katacak” diye konuştu." satırları yer aldı.

Mudanya Öğretmen Evi'nin Güzelyalı'da Halk eğitim merkezinin üst katına taşınacağı öğrenildi.

Konu hakkında arşiv haberleri:

Hayri Türkyılmaz Öğretmenevi'ni Geri Alıyorum.

ÜNAL "Türkyılmaz Mudanya'ya hizmet etmemize engel oluyor"

Erdal Kaya Türkyılmaz Mudanya'ya tek bir çivi çakmamıştır

Aktürk'e Eğitime katkı teşekkürü

Mudanya Öğretmenevi için temel kazılıyor 

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar