Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yazılı basın açıklamasıyla çözülemeyen trafik sorununu gündeme taşıdı. Sakin açıklamasında "Seçim dönemlerinde bütün partilerin trafik sorunlarına çözüm getirmek gündemin ilk konusu olduğu halde iktidar olanlar ilçemizde her yıl artarak kabus haline gelen soruna ilçe ve büyükşehir belediyemiz tarafından yeterli çalışma yapılmamaktadır." diyerek acil çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaştı. Sakin Bursa'nın diğer ilçelerinin çoğunda çevre yolu olduğuna dikkat çekerek düşündürücü bir konuyu dile getirdi.

Saim Sakin açıklamasının devamında;

İlçemizde uzun vadeli çevreyolu yapımı büyük ölçüde çözüm getireceği muhakkaktır.

Tarihi ve turistik özellikleri bulunan Tirilyemizle birlikte İstanbul'a açılan deniz ulaşımı nedeniyle böyle bir projeye şiddetle ihtiyaç bulunmaktadır.

Üstelik Bursa'mızın diğer ilçelerinde çevre yolu bulunmayan ilçe yok gibi olması, ilçemizin siyasi görüş acısının farkı olmasından mı kaynaklanmaktadır?

Kısa vadeli çözüm yollarına yeterli olmayan otopark sorunu sebep olmaktadır. Yeralti ve çok katlı otopark üretimlerinin olmadığı gibi bazı otopark ruhsatlarının ilgili makamlarca iptal edilerek işi iyice çıkmaza sokmaya sebep olmaktadır. Ayrıca uygun olan yerlerde apartman altı otoparkların bulunmaması olaya ayrı bir boyut kazandırmaktadır.

Belediyemizin ihtiyaç duyulan bölgelerde otopark üretimini teşvik etmek amacıyla bürokrasi ve malı konularda yatırım yapacaklara kolaylık sağlanması gerekmektedir. Belediyemizin bazı hizmetler konusunda başarılı çalışmalar yaptığı bilinmekte olup Zeytindalı projesi halkımızın takdirine sebep olmaktadir.

Saadet partililer olarak belediyelerimizin trafik konusu üzerinde çözümler üreterek halka hizmetin hakka hizmet olacağı kanaatini taşımaktayız

satırları yer aldı.

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar