İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU Mudanya'da esnafın, zeytin üreticisinin ve vatandaşın nabzını tuttu. Bir dizi ziyaret gerçekleştiren TÜRKOĞLU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU ve ekibine hayırlı olsun ziyareti yaptı. TÜRKOĞLU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında iktidarın ekonomik uygulamalarını eleştirdi.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU İl Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU ile birlikte Esnaf Oadası, Marmarabirlik ve Hal Kahvelerinde ziyaretleri yaptıklarını belirterek yaşanan sıkıntıları dinlediklerini söyledi. HATİPOĞLU sorunları gidermek için bir kurul oluşturacaklarını ve çare arayışı içinde olacaklarını vurguladı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU Mudanya'da esnafın, zeytin üreticisinin ve vatandaşın nabzını tuttu. Bir dizi ziyaret gerçekleştiren TÜRKOĞLU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU ve ekibine hayırlı olsun ziyareti yaptı. TÜRKOĞLU İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında iktidarın ekonomik uygulamalarını eleştirdi.

İl Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU konuşmasında kongre sonrası ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyaretleri kapsamında Mudanya'da olduğunu fakat İlçe Teşkilatınında talebi üzerine biraz daha erken gelerek sivil toplum kuruluşları, üretici ve esnaf temsilcilerini ziyaret ederek dertlerini dinlediklerini belirtti. TÜRKOĞLU aynı zamanda kongre sonrası kendisini ziyaret eden Mudanya İlçe Yönetimine bir iade-i ziyaret gerçekleştirmekte mutlu olduğunu ifade ederek "İl yönetimimizin bir kısmı ile buradayız, bir kısmı da yolda. Çünkü akabinde de İl Divan Toplantımızı da Mudanya'da gerçekleştireceğiz." dedi.

TÜRKOĞLU açıklamasında satır başları şöyle;

Ertelenemez, ötelenemez, yok farzedilemez sorunlar yumağı ile boğuşuyoruz. Memleketin umudu haline gelmiş İYİ Parti'nin seçim beklemeye tahammülü yoktur. Seçimi beklemeyeceğiz. Bu milletin bize vermiş olduğu muhalefet görevini, siyasi temsil görevini bi-hakkın yapmak üzere her gün, her an milletimizin yanında olacağız, olmak zorundayız. İşte o maksatla bugün Mudanya'ya geldik.

Tam Takır, Kuru Bakır Bir Ülkeyle Pandemiye Yakalandık

Dinlediğimiz, gördüğümüz ve istişare ettiğimiz kadarıyla da memleketin bütün meselelerinin küçük yansımaları Mudanya'da da ortada. Üreticinin endişeleri, zeytin üreticisinin sıkıntıları ortada, Esnaf Kefalet Kooperatifine gittik esnaflarımızın sıkıntıları ortada. Zaten tam takır, kuru bakır pandemiye yakalanan memlekette, dünyanın gelişmiş ya da OECD ülkelerinde pandemiyle birlikte çalışanın üretenin, küçük esnafın hibelerle desteklendiği, vergilerinin silindiği, borçlarının silindiği bir ortamda kurulduğu günden beri vergisini veren vatandaşların bir defa devlete ihtiyacı oldu pandemi döneminde, o zamanda hükümet bize ne verdi biliyor musunuz? "Kredi verebilirim" dedi. Faizle. Borcunu ötelerim ama yasal faizini koyarak. Bize verilen şey bu. "Borcunuzu katlayın" dedi. Böyle bir şey olmamalıydı. Yani devlete ve hükümete bir defa ihtiyacınız oluyor. Onda da karşınıza çıkan tablo bu. Niye bu? Yook. Niye Yok? Bu kadar vergi aldın.

2002'de iktidara geldiğinde vatandaştan aldığın verginin dolar bazında bugün tam 3 katını alıyorsun. Bir ton da özelleştirme yaptın. Güya o büyük yatırımlar dediğin Şehir Hastaneleri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, onlara da bir kuruş vermediğini söyledin. Geçiş garantili, hasta garantili yaptın ya. Oraya da para harcamadın. Nerede o zaman bu para?

Diyor ki "Yol yaptık" Sanırsın ki büyük bir keşif yaptı. İnsanlar bu imkanların olmadığı zamanlarda İpek Yolu'nu yaptı. Halen millete yol yapmaktan bahsediyorlar. Yol yaptıklarını biliyoruz ama, malum argo tabiri ile bir yol yapma var. Memlekette yapılan 3 Y vardı ya meşhur. Bunların 2002 yılında gelirken söyledikleri Yoksullukla mücadele, Yasaklarla mücadele ve Yolsuzlukla mücadele. Evet bugün 3 Y'nin 3 Y'sini de tam anlamıyla yaptılar. Yolsuzluk var, Yasak var ve Yoksulluk var. İktidar bu anlamda bu eseriyle övünebilir.

Böyle bir tabloda bizde sorumluluk alanımız olan Bursa'da Sayın Başkan Hüseyin HATİPOĞLU ve yönetimi de sorumluluk alanı olan Mudanya'da hemşehrilerimizle, vatandaşlarımızla sürekli istişare halinde olacağız. Onları dinleyeceğiz, onların sorunlarına çare bulmaya çaba göstereceğiz. Ve akabinde de yarınlarda da gidip alnımızın akıyla oy isteyeceğiz.

video

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar