Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler "Emir Ali USTA çalışmalarıyla Mudanyalı hemşehrilerimizin gönlünü kazanmıştır." diyerek merhum Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta'nın adının Mudanya'da yaşatılması gerektiğini açıkladı.

Seymenler açıklamasında;

"Medeniyetimizin en önemli sac ayaklarından biri de hizmet etmektir. Ceddimiz hizmeti nimet bilip, insanlığa faydalı olma adına en küçük fırsatı değerlendirmiş, hayırda yarışmış, insanların derdiyle dertlenmişlerdir. Bizim içim ölçü budur.
Mudanya’mızda da rahmetli Emir Ali USTA esnaf başkanı olarak uzun yıllar boyunca esnafımıza hizmet etmiş, derdiyle dertlenmiş, ihtiyaçlarının giderilmesinde vesile olmuştur. Emir Ali USTA çalışmalarıyla Mudanyalı hemşehrilerimizin gönlünü kazanmıştır.
Nasıl ki hizmet etmek önemliyse ahde vefa göstermek de bizim medeniyet şiarımızdandır. Bu sebeple inşaasında emekleri çok olan Güzelyalı Kapalı Pazaryerine rahmetli Emir Ali USTA’nın isminin verilmesine ilişkin teklif MHP Mudanya teşkilatı olarak da uygun ve yerinde görülmüştür ve bir sonraki Belediye Meclisi toplantısında da desteklenecektir.
Saygılarımla…" satırlarına yer verdi.