Muharrem İnce Mudanya'da

Mudanya Güzelyalı Siteler Mahallesi Armağan Sokak Tuna Park Evleri Sitesi ve diğer site sakinleri zeytinlik içine yapılan baz istasyonuna tepki gösterilerek yapımının durdurulması için Kaymakamlık Makamına dilekçe vermelerine rağmen, baz istasyonunun yapımı bütün hızıyla devam ediyor.

Mahalleli, evlerinin karşısında bulunan zeytinlik alana baz istasyonu kurulmakta olduğunu, istasyonu kuran kişiler ve Baz İstasyonunun kurulduğu zeytinliğinin sahibi ile yapılan görüşmelerde kendilerine, bahse konu istasyonun baz istasyonu olmadığı sadece internet güçlendirici olduğunu belirtmişler. Mahalle sakinleri Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğu görüşmede kurulan istasyonun Baz istasyonu olduğunu öğrenmişler. Baz İstasyonu kurucu ekibi ve arsa sahibi mahalle sakinlerinden gerçeği saklamalarına bir anlam veremediklerini ifade ettiler.

Mahalle sakinleri, "Kurulan baz istasyonu ile Tuna Park Evleri Sitesi ve Güven Park Evleri Sitesi sakinlerinin sağlığını ve gösterdiği tepkiyi hiçe sayarak, yalnızca kendi maddi çıkarları düşünülerek ve insanların yaşamları tehlikeye atılmıştır. Kurulan baz istasyonun karşısında Mudanya Belediyesi 1/1000 ölçekli Güzelyalı Revizyon Uygulama imar planına göre Çocuk Park Alanı mevcut olup ileriki günlerde parkta oynayan çocuklarımızın sağlıklarını olumsuz yönde etkileyeceği kaçınılmazdır.

Kalıcı olarak kurulan ve elektromanyetik dalga yayan baz istasyonu ve yüksek gerilim hattı gibi tesislerin insan sağlığına olumsuz etkisi olduğu bilimsel görüşlerle de kanıtlanmıştır. Kurulan istasyonun konumu itibariyle, uzun süreçte insanlara ve çevreye zarar vereceği açık şekilde görülmektedir. Kurulan Baz İstasyonu bizlerin ve çevrede yaşayan tüm sakinlerin psikolojisini olumsuz yönde etkilemekle, tedirginlik meydana getirmektedir. İleri ki süreçte gerek bizlerin gerekse Çocuklarımızın Torunlarımızın sağlıklarını olumsuz şekilde etkileyeceği endişesi içerisinde yaşamaktayız" diyerek baz istasyonunun kaldırılmasını istediler.

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar