400 delegeden 228 delegenin katılım sağladığı ve 160 delegenin İnci Söğütlü için oy kullandığı Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Genel Kuruluna İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti milletvekilleri, Ak Parti ilçe başkanları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. İlçe Başkan Adayı Sinan Şentürk yapılan seçime itiraz edeceğini açıkladı.

Kongre, Divan Başkanlığı seçimi ile başladı. Divan Başkanlığına Ak Parti Isparta Milletvekili Uğur Gökgöz seçildi. Atamayla göreve gelen Mudanya İlçe Başkanı Av. inci, Söğütlü'nün hoş geldiniz konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkan vekili Süleyman Çelik, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Efkan Ala, Ahmet Kılıç Türkiye gündemiyle ilgili yaptıkları konuşmalarının ardından divan kurululu başkanı Isparta Milletvekili Uğur Gökgöz 5 dakikalık süre içerisinde adaylara listeleriyle başvuru yapmaları çağrısında bulundu.

Avukat İnci Söğütlü ve Sinan Şentürk evraklarını divan kuruluna sumasından 5 dakika sonra Sinan Şentürk'ün evraklarının içinde yönetim kurulu listesi olmaması sebep gösterilerek adaylık başvurusu kabul edilmedi. Av. İnci Söğütlü tek aday olarak seçime girdi. Oyların çoğunluğunu alan söğütlü Mudanya İlçe Başkanı seçildi.

İnci Söğütlü Oy Çokluğu ile Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Seçildi

Av. İnci Söğütlünün Yönetim kurlu listesinde; Ahmet Öztürk, Alper Büktel, Ayşe Sanca Ercan Kırcalı, Ersin Memi, Hayriye Şenyüz, Kozan Yıldırım, Mehmet Baysan, Mehmet Bulut, Necati Danışan, Nilgün akengin, Orhan Uysal, Ömer Tantekin, Ramazan Bakır, Rıdvan Sakin, Selim Özman, Turgay sayar, Turgay Demirci, Zafer sayar, yer aldılar.

Sinan ŞENTÜRK "Seçime İtiraz Edeceğim"

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Genel Kurulu’nda 75 delegenin imzasıyla ilçe başkanlığına aday gösterilen Sinan Şentürk’ün adaylığı, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’ün divan başkanlığı yaptığı genel kurulda listesinde eksikliği bulunduğu iddiasıyla kabul edilmedi.

VİDEO TIKLA İZLE

Ak Parti Mudanya İlçe Başkan adayı Sinan Şentürk, 20 delegenin müracaatı yeterli iken 75 delegenin teklifiyle aday gösterilen imzaları kabul etmeyen divan ve parti yöneticilerini sert dille eleştirdi. Seçimi kaybedeceklerini anladıklarından dolayı kendisinin listesini seçimlere sokmayarak operasyon yaptıklarını belirten Şentürk, İl Başkanlığı ve yöneticilerle birlikte bu davranışa zemin hazırlayan Divan Başkanlığı’nın da tutumunu kınadı. “Adalet ve eşitlik olmayan bir partide bulunmaktan dolayı utanç duyuyorum” diyen Şentürk, “AK Parti tüzüğünün 46/5 maddesine göre seçimlere itiraz edeceğiz. 20 kişi yönetim, 17 kişi il delegesinin yanı sıra toplam 19 yedek üyelerimizle birlikte listemiz hazırdı. Emeği geçen tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyor, takdiri Mudanya Ak Parti camiasına bırakıyorum” diye konuştu.

AK PARTİ TÜZÜĞÜNE GÖRE 46/5 MADDE NE DİYOR?

“Kongrelerde adaylık başvurusu, divan oluştuktan sonra belli edilmiş süre dolmadan divana yapılır. Divan başkanlığı, gündemin “seçimler” maddesinde veya daha önce aday başvurularının en son ne zamana kadar yapılabileceğini ilan eder ve ilan edilmiş saat gelince aday başvuruları için sürenin dolduğunu, varsa bu başvuruların derhal yapılması gerektiğini tekrar duyurur ve daha sonra yapılacak aday başvurularını işleme koyamayacağını ilan eder. Divan, aday başvurularını veriliş sırasına göre ayrı ayrı okumak suretiyle kongre genel kurulunun bilgisine sunar. Adaylıktan çekilme ve itirazlar varsa, karara bağlayarak adaylıkları kesinleştirir. Kesinleşmiş adaylar, okunmak suretiyle duyurulur ve ayrıca salonda uygun yerde ilan edilir. Divan tarafından onaylı liste örneği ise, hazır bulunan seçim kuruluna verilir.”

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Genel Kurulu’nda 75 delegenin imzasıyla ilçe başkanlığına aday gösterilen Sinan Şentürk’ün adaylığı, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’ün divan başkanlığı yaptığı genel kurulda listesinde eksikliği bulunduğu iddiasıyla kabul edilmedi.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar