Mudanya Kent Konseyi'nde Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın müdahalesiyle oluşan ikircikli durum yargıya intikal etmiş ve akabinde Mudanya Belediyesi Soyer Kazancı yönetimindeki Kent Konseyi oluşumunun bulunduğu binayı çilingir ve polis marifetiyle açtırarak Kazancı ve ekibini tahliye etmişti.  Soyer Kazancı gelinen durumla ilgili sosyal medya sayfasından açıklama yaptı. Kazancı yaptığı paylaşıda "ZORUNLU AÇIKLAMA" başlığını kullandı.

İşte o açıklama;

Mudanya'da iki kent konseyi oluşumundan söz edilmektedir.

2006 yılında kurulmuş ve 19 Haziran 2019 tarihinde 7.olağan seçimli toplantısını yaparak varlığını sürdüren Soyer Kazancı'nın başkanı olduğu kent konseyi.

Diğeri ise, Mudanya Belediye Başkanı'nın kent konseyi yönetmeliği hükümlerine aykırı olarak oluşturduğu sözde konsey.

Belediye başkanının yaptığı bu işlem hakkında B. B. İdare Mahkemesine başvurduk.
Dava esastan görüşülmeye devam ediyor.

Yargı süreci devam ederken Mudanya Belediye Başkanı belediyenin gücünü kullanarak 20 Eylül 2019 tarihinde saat 07.00-07.30 arası konsey biasına çilingir marifetiyle girilmiş ve bina belediye personeli tarafından işgal edilmiştir.
Bu eylem hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur.

Yargı süreci devam ederken yani yargı son sözünü söylememişken, belediye başkanı davayı kazandığını söyleyerek, meşru olan konseyimizin işlevininin bittiği algısını yaratmaya çalışıyor.

Belediye başkanının bu söylemleri doğru olmadığı gibi yasa ve yönetmelik hükümlerine de uymadığının bir kanıtı olarak değerlendirilebilinir.

Belediye başkanının bu engelleyici eylemlerine rağmen 2006 yılında kurulmuş olan konseyimizin çatısı altında görev yapan meclislerimiz, çalışma gruplarımız ile yürütme kurulumuz etkinliklerini sürdürmektedir.

Mudanya Kent Konseyi paydaşları olan mahalle muhtarlarımıza, meslek kuruluşlarımıza, siyasi partilerimize, sedikalarımıza, derneklerimize, kamu kurumlarına ve Mudanya'nın değerli halkına saygı ile duyuruyoruz.

Soyer KAZANCI
Mudanya Kent Konseyi Başkanı

mudanyacicek.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar