Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama yapmadığına dair iddialarına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Büyükşehir Meclis Üyelerinden tepki geldi. Türkyılmaz’ın belediyeye ait internet sitesinde yayınlanan haberinde ‘’ Büyükşehir çalışmıyor, hesabını vatandaş ödüyor. Büyükşehir'in yaşadığı ekonomik krizin faturası da yine vatandaşa çıkıyor’’ sözleri dikkat çekti.

Mudanya Belediyesi’nin mudanya.bel.tr sitesinde yer alan haberin asılsız olduğunu belirten MHP Meclis Üyeleri yaptıkları incelemelerde Büyükşehir ilaçlama personelinin yoğun bir mesai harcadığını ortaya koydu.

İLAÇLANMIYOR İDDİASI NEREDEN ÇIKTI?

Nilüfer ve Mudanya da zeytinlik alanlara dökülen tavuk gübrelerinden dolayı karasinek popülasyonu arttığı için sinek sorunu yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi tüm imkânları ile ilaçlama yapmayı sürdürüyor. Buna rağmen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise, artan karasinek popülasyonuyla ilgili Mudanyalılardan gelen şikâyetlerin arttığını için Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdığı açıkladı. İlaçlama hizmetinin, yasa gereği Büyükşehir Belediyesi tarafından tek elden yürütüldüğünü belirten Başkan Türkyılmaz, vatandaşların ilaçlamayla ilgili talep ve şikâyetlerini 716 11 66 numaralı telefona iletebileceğini belirtti.

MHP KONUYA SAHİP ÇIKTI

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın ilaçlama yapılmadığına dair iddialarının asılsız olduğuna dikkat çeken MHP Meclis Üyeleri, ‘’Büyükşehir Belediyesi çalışmıyor’’ şeklindeki asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. MHP, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin incelemeleri sonrası ilaçlama ile ilgili bir sorun olmadığı ortaya çıktı.

MHP Büyükşehir Meclis Üyelerinin titizlikle konu üzerinde durduklarını ifade eden Bülent Erden, ‘’ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 4 ilaçlama ekibi 15 gündür aralıksız olarak bölgede çalışmakta. Büyükşehir Belediyesi bu konu ile ilgili tüm imkânlarını seferber ediyor. Dökülen tavuk gübreleri nedeniyle sinek popülasyonunda artış yaşanmış. Biz Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları fotoğraflarla belgeledik. MHP olarak her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın hizmetinde ve yanındayız. Mudanya’da ki her konu takibimizdedir. Çözüm odaklı yaklaşımlarla her zaman Marmara’nın İncisi Mudanya’ya hizmeti sürdüreceğiz ’’dedi.

mudanyacicek.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar