​Bursa İl Tarım Orman Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Bursa İl Müdürlüğü arasında hazırlanan “Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifleri İle Üretici Kadın Derneklerinin İşgücü Kapasitelerini Geliştirmeye yönelik Aktif İşgücü Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında S.S. Mudanya Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde açılan “Unlu Mamuller Üretimi” kursu sertifika töreni Mudanya İlçesi Yörükyenicesi Mahallesinde gerçekleştirildi.

Bursa Ak Parti Milletvekili Emine YAVUZ GÖZGEÇ, İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren TÜRKMEN, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Esra UZUN, Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım YILDIZ, Mudanya ilçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün KARADAĞ’ın katılımı ile gerçekleşen sertifika töreninde kursu başarı ile tamamlamış kursiyere sertifikaları verildi.

Protokol kapsamında bugüne kadar, 168 kadın çiftçiye Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı, Unlu Mamuller Üretimi konularında eğitim verildi.

Kooperatifin üretim kapasitelerini geliştirebilmeleri ve güvenilir gıda üretebilmeleri amacı ile 04 Şubat 2021 – 08 Haziran 2021 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Mudanya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Unlu Mamuller Üretimi” kursu (76 iş günü) açılmış olup 17 kursiyer sertifikalarını almaya hak kazandı.