Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı bir süredir aralıksız olarak sürdürülen Şükrü Çavuş Mahallesinde ki çalışmalar devam ediyor.

 Karayolu standartlarında yapıldığı ifade edilen çalışmalarda sıkıntı yaratan yaya kaldırımı tretuvarların oldukça yüksek tutulması nedeniyle bölgede büyük sıkıntılara ve kazalara neden olacağını belirten vatandaşlar” yaşlılarımız var, çocuklu ailelerimiz var, bu insanlarımız her hangi bir kaza anında kendilerini nasıl koruyacaklar, yapılan kaldırımlar oldukça yüksek ve çıkmak çok zor.

Kaldırımlara çıkmak için kaldırımın başlangıç noktasından çıkıp iniş noktasından inmek lazım. Bu çalışmaların üzerinde biraz daha düşünülmesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca onlara göre yani yetkililere göre yapılan çalışmalar doğru olabilir karayolları standartlarına uygunda olabilir ama Mudanya hız tutkunlarının hızlı ve sert araba kullananların özellikle güzel havalarda ve yaz aylarında tercih ettikleri yerleşim bölgelerinden biri halinde.

Bu karayolunda çocuklarımızdan ve kendi hayatımızdan endişe etmek istemiyoruz. Var olan orta refüjlerin iyileştirilmesi de gerçekleştiriliyor bu güzel bir çalışma ancak bazı bölgelerde oldukça geniş olarak bırakılan alanların bölgenin yoğun trafiğini daha da sıkıştırarak inşallah içinden çıkılmaz bir duruma getirmez. Ama her zaman, yapılan işler tamamlandığında güzel görünür şimdi bölge halkı ve Mudanyalılar çalışmaların tamamlanarak hizmete girmesini bekliyor.

Tarık ARSLAN

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar