Röportaj

Colors: Purple Color

1978 Yılında kurulan ve 42 yıldır hizmet veren 65 No'lu Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifinin 11'inci Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahiner Öner Kıran'ın hazırlayıp sunduğu Radyo Poyraz'da yayınlanan Yerel İmza programında çarpıcı açıklamalar yaptı. 09 Şubat 2019 günü olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında ekibiyle yönetime gelen Şahiner eski kooperatif başkanı dahil kendisinin de içinde bulunduğu eski yönetimi incelenmek üzere mahkemeye verdiğini ayrıca eski kooperatif başkanının 1 milyon liraya yakın borcundan dolayı icraya verildiğini ve müfettiş raporunun beklendiğini vurgulayarak

Tüm Emekliler Sendikası Bursa Şube Başkanı Güney Onayman Radyo Poyraz'da Öner KIRAN'ın hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programına katılarak emeklilerin durumunu anlattı. Kurtuluşun örgütlü mücadele ve toplu sözleşme masası olduğunu belirten ONAYMAN, banka promosyonları dahil pek çok ayrıntıyı açıkladı. 107.1 FM Radyo Poyraz ve mudanya gen tr ortak yayını.

Mudanya Yeni Mahalle'de bulunan 220 konutlu Kardelen Sitesi ve çevresindeki blokların sorunlarını 15 Şubat 2020 günü yayınladığımız video haber ile sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz haberimizde verdiğimiz söz üzerine Kardelen Sitesinin akıllara durgunluk veren yolunu görüntüledim. 45 derecelik meyil olan yerlere kanunen yol yapılamazken buralara kimler masa başında imar verdiler? Park alanı Maliye bünyesine geçiyor olanca yazışmaya rağmen kooperatife bu durum tebliğ edilmiyor meraklısına ilginç ayrıntılar röportajda.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali USTA Radyo Poyraz ve mudanya.gen.tr ‘de ortak yayınlanan Yerel İmza programında Öner KIRAN’ın konuğu oldu. Sorulara samimi ve dobra cevaplar veren Esnaf Teşkilâtları Başkanı USTA hem odanın, hem de kooperatifin geçen 2019 yılı faaliyetlerini özetleyerek yerel yönetimlerden ve hükümetten beklentilerini açıkladı.

Doğa Varsa Hayat Var Derneği üyeleri Mudanya Sahil Bandı Kaymakamlık binası mevkiindeki kayalıkların arasına çöp olarak bırakılan atıkları topladı. Bir saat içinde toplanılan bira kutuları, cam şişeler, Mütareke Müze Evi arkasından toplanılan ve uyuşturucu madde olarak kullanılan bali kutularının çokluğu dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere son günlerde Mudanya'da artan kara sinek sayısı dolayısıyla Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Bursa Büyükşehir Belediyesini göreve davet ederek sineklerin ilaçlanmasını istemişti. Sinek ilaçlamasına tepki Fuat Akpınar'dan geldi. Beslenme ve sağlık uzmanı Akpınar "İlaçlamayı Derhal Durdurun" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden Radyo Poyraz & mudanya.gen.tr ortak yayınında Öner Kıran'ın sunduğu Yerel İmza programına katıldı. Erden'in "Mudanya'nın hizmet almasının önündeki en büyük engel Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz dır" sözleri programa damga vurdu.

Mudanya'da Hemşehriler Gıda dükkanında zeytin, zeytinyağı, zeytin sabunu ve zeytin kolonyası ticareti yapan Necdet Uyar kameralarımıza Mudanya'nın yerel durumunu ve Mudanya yerel ekonomisini değerlendirdi. Öner Kıran'ın esnaf ve sokak röpotajları kapsamında rasgele ziyaret ettiği Necdet Uyar dikkat çekici başlıklarda Mudanyanın ilk bakışta farkedilmeyen durumununa değinerek "esnafın çoğu muzdarip ve durum vahim" dedi.

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar