-
Marmarabirlik 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi İhale İlanı

Tüm Haberler

MHP Mudanya İlçe Başkanı yazılı basın açıklamasında CHP'ye yüklendi. "Ülke için gitgide bir milli güvenlik sorunu olma yolunda koşarak ilerleyen CHP" ifadesini kullanan Seymenler Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz için "Peki sizce CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Mudanya’ya hizmet etmek gibi bir derdi var mı?" sorusunu sordu.

Mudanya Prysmian Fabrikası mevkii sahil bandına ayrımı, Mudanya Belediyesi kantarı yanından Belediye Kademesine doğru giden Servet Efendi Sokağın delik deşik halde bulunan asfalt yolu derin çukurlarıyla sürücülere zor anlar yaşatıyor. Prysmian sendika başkanı Ekrem ŞAŞ iki çalısma arkadaşının çukurları fark etmeyerek araçlarının tekerleklerinin yarılmasından sonra bu duruma isyan etti.

Marmarabirlik'e bağlı 150 Sayılı Mudanya Zeytin tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt SOYLU basın açıklaması yaparak 6743 üretici ortağından 24.000.000 KG. rekolte beyanı tahmin edildiğini açıkladı. Üreticiye sağlanan krediler, tarımsal sigorta hizmetleri,  İlaç, gübre ve diğer yapılan çalışmalar hakkında rakamsal verileri paylaşan  kooperatif başkanı SOYLU  "Üretici Ortaklarımızın bizlere emanet ettiği Kooperatifimize sahip çıkacağımızı ve onları hiçbir zaman mağdur etmeyeceğimizi, Ortaklarımızla beraber kooperatifimizi yönetmeye devam edeceğimizi, bu Memleketin Zeytinci Çocukları olarak her zaman görevimizin başında olduğumuzu bilmelerini istiyorum." dedi.     

Bursa’da geçtiğimiz ay peş peşe gelen sağanaklarla ‘Mudanya başta olmak üzere’ farklı ilçelerde etkili olan sel baskınlarının ardından, hayat normale dönmeye başladı. Mudanya ilçe esnafını ziyaret eden Başkan Aktaş, sel nedeniyle su tüketimlerinde artış gözlenen abonelerin 20 metreküplük sarfiyatlarının Büyükşehir tarafından karşılanacağını hatırlatarak, yaraları en sağlıklı şekilde sarmaya çalıştıklarını söyledi.