Güncel Haber

Tüm Haberler

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Mudanya Belediyesi Kademe Biriminde gerçekleşen kurban kesimlerine dikkat çeken MHP Meclis Üyesi Bülent Erden, yıllardır Mudanya'ya modern kurban satış ve kesim yeri kazandırılmadığını belirterek Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a "Gelin bari bu alanda gerçekleşen kurban kesim işlerini vatandaşımıza kolaylaştıralım" çağrısında bulundu. Erden önerilerini de sıralayarak sıcak yaz günü kurban kesecek vatandaşlara kolaylık sağlanmasının gerektiğini vurguladı. Erden Mudanya'ya nasıl bir kurban satış ve kesim yeri kazandırılması gerektiğine ilişkin açıklamasını ise daha sonra yapacağını belirterek Mudanyalıları Kurban Bayramını Kutladı.

Mudanya Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın icraatları sonunda Kamu Zararları olduğunu yapılan yanlış girişim ve icraatların  yakın gelecekte sıkıntılar doğuracağını açıkladı. Kamu Zararı açıklamalarına bir dizi halinde devam edeceğini vurgulayan Meclis Üyesi Erden'in açıklamasında "Sanki mirasyedi gibi yerli yerinde değerlendirilmemesi yakında başımızı çok ağrıtacak gibi gözüküyor. Başkan Türkyılmaz’ın belediyenin imkanlarını ego tatmini ve hamaset içeren uygulamalarda kullanması Mudanya yı telafisi zor olumsuzluklara sürüklüyor." ifadeleri dikkat çekti.

Mudanya'da adeta geliyorum diyen metruk bina çöküşlerinden biri daha ucuz atlatıldı. Mütareke Mahallesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi karşısında büyük bir gürültüyle yaşanan çöküşün ardından konuyu geçtiğimiz aylarda sıkça gündeme taşıyan MHP Meclis üyesi Bülent Erden sosyal medyadan "Geçmiş olsun Mudanya" mesajını paylaşırken yerel yönetime "Mudanya'yı her konuda çökerttiniz" diyerek isyan etti. Erden paylaşımında;

​Bursa İl Tarım Orman Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Bursa İl Müdürlüğü arasında hazırlanan “Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifleri İle Üretici Kadın Derneklerinin İşgücü Kapasitelerini Geliştirmeye yönelik Aktif İşgücü Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında S.S. Mudanya Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde açılan “Unlu Mamuller Üretimi” kursu sertifika töreni Mudanya İlçesi Yörükyenicesi Mahallesinde gerçekleştirildi.

Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi karşısında Mütareke Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi 75 numaralı binanın yanında (Portakal Büfe) metruk bina büyük bir çatırtı ile 18:15 sularında çöktü. Çöken binanın yanındaki eski binanında büyük risk taşıdığı bildirildi. İtfaiye ve Sağlık ekipleri olay yerine henüz ulaştı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Güzelyalı sakinlerine seçim vaadi olan ATATÜRK PARKI ikinci Etap Sosyal Tesis binasının ruhsatsız ve kaçak yapı olması gerekçesiyle 2020 yılında yıkılmasını gündeme getiren MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden oluşan kamu zararının kimin cebinden ödendiğinin açıklanmasını talep etti. Erden kaçak yapıyı inşa eden müteahhitlik firmasına yapımı devam eden binanın yıkımı sonrasında başka bedeller ödenip ödenmediğini, başka avantajlar sağlanıp sağlanmadığının da açıklanmasını istedi.

8 Temmuz 2021 günü Dolgu Alanı Kapalı Pazaryeri'nde gerçekleştirilen S.S Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2018-2019-2020 yılları birleştirilmiş Olağan Genel Kurulu'nda 786 oy alarak rakiplerine 700 oy fark atan Kooperatif Başkanı Tahammül İLHAN teşekkür mesajı yayınladı. İLHAN mesajında;

Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım Mütareke Mahallesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi karşısında kaderine terk edilen metruk binanın çöküşü sonrasında yaptığı açıklamada "Yönetilemeyen, yıllardır kağıt üzerindeki hayali projelerle oyalanan Mudanya’mızda bugün bir facianın eşiğinden daha dönüldü. "dedi. Yıldırım Tehlikenin geçmediğini onlarca binanın çökme riski taşıdığına dikkat çekerek yerel yönetime göndermede bulundu.

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA