Güncel Haber

Yazarlar

Colors: Orange Color

1918 yılında Mondros Mütarekesi anlaşmasının imzalanması Osmanlı İmparatorluğunun sonunun başlangıcı olmuştur. Bu tarihten itibaren karşılarında bir güç görmeyen İtilaf devletleri Anadolu’yu karış karış istila etmeye başlamışlardır. İstila amaçları doğrultusunda, İngilizler, 25 Haziran 1920 tarihinde Mudanya açıklarına demirleyen savaş gemilerinden sabah saatlerinden itibaren, Mudanya iskelesine asker çıkartmaya başlamıştır.

Doğa ve insanı birbirinden ayırmak mümkün değildir. Çünkü her ikisi de zincirin birer halkasıdır. İnsan doğanın içerisinde yaşamını sürdürürken, doğa ile iletişim, etkileşim içinde olmuştur. İnsanlığın varlığından itibaren var olan bu iletişim de, insanlığın kimi zaman doğaya etkisi az olurken, kimi zaman ise etkisi çok fazla olmuştur.

Akdeniz havzası içinde olan ülkemiz, küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Dünya Doğal hayatı koruma vakfının (WWF) bu havza içerisinde 1990 yılından, 2030 yılına kadar 2 derecelik bir sıcaklık artışı sonucun da beklenmeyen hava olaylarının gerçekleşeceğini raporlamış.

Ülkemiz, 2020 yılında ciddi felaketlerle tanışmaya başladı. Ocak ayında Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde, 44 vatandaşımız yaşamını yitirdi. 3 ve 27 Şubat’ta, Suriye’nin İdlip şehrinde 44 Mehmetçiğimiz hayatını yitirerek şehit oldu.5 Şubatta Van’da çığ düşmesi ile asker ve korucu olarak 41 şehit daha verdik.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar