Güncel Haber

Yazarlar

Colors: Orange Color

Son 20 yıldır halkımız siyasi çalkantıların yanında ekonomik krizlerle de mücadele etmeye çalışmaktadır. Yakın geçmişimizde gerçekleşen, 2001 yılında yaşadığımız ekonomik kriz en önemli ekonomik kriz olarak karşımıza çıkmaktadır. 2001 krizinden ve sonraki krizlerde neler olmuştu! Kısaca hatırlayalım istiyorum.

1960 yıllarda ülkemiz nüfusunun %75’i köylerde, %25 ‘i ise kentlerde yaşıyordu. Son 60 yılda bu durum tam tersine döndü. Yani köylerde yaşayabilen insanlarımızın sayısı maalesef % 25 seviyelerine kadar düşerek, kentlerde yaşayan insanlarımız % 75 seviyelerine kadar yükselmiştir.

Dünya da, Küresel ortalama sıcaklık artışının 2 dereceyi geçmesi halinde insan hayatını doğrudan etkileyecek yıkıcı sonuçlar ortaya çıkacağı belirtiliyor. İklim krizinin önüne geçmek için küresel ortalama yüzey sıcaklığındaki artışı 2 derece ile sınırlandırmak, mümkünse 1,5 derecenin altında tutmayı amaçlayan Paris İklim Anlaşması şimdiye kadar 197 ülke tarafından imzalandı. Türkiye’nin de imzaladığı bu anlaşma bir çok yaptırımlar ve şartlar getiriyor.

Çiftçilerimiz, işlediği toprağın kaybettiği besin değerini geri kazandırmak, ürettiği ürünün verimini arttırarak daha kaliteli ürün elde edebilmek için tarımsal gübre kullanmaktadır. Bu anlamda çiftçilerimiz için gübre kullanımı, tarımsal üretim için hayati önem arz etmektedir.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar