Güncel Haber

Yazarlar

Colors: Orange Color

Covid 19 virüsü, Küresel olarak öncelikle sağlık olmak üzere ekonomik ve sosyal alanda tüm ülkeleri etkilemiştir. Ülkemizde ise bir yılı aşkın bir süredir, özellikle çalışanları doğrudan etkileyen, iş ve yaşam şartlarını geçmiş yıllara nazaran çok daha fazla kötüleştiren Pandeminin etkileri her geçen gün artmaktadır.

Mudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta'nın bizleri yasa boğan vefatı sonrasında Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinde 8 yıldır Başkan Vekili olan Sayın (Sn.) Tahammül İLHAN başkanlık görevini devir aldı. Bu arada seçim zamanı gelen kooperatifte başkan adayları yoğun bir çalışma içine girdiler. Kulisler ise oldukça sıcak ve akla takılan seçim belirsizlikleri mevcut.

Türkiye Cumhuriyeti döneminde, Osmanlıdan miras olarak kabul edilen tek milli gün, 18 Mart Çanakkale Zaferini anma günüdür. Yani Cumhuriyetten sonra ilan edilmemiş, Osmanlıdan beri kutlana gelmekte olan bir anma günüdür.
18 Mart’ı anımsayınca sadece Deniz savaşı olarak düşünmemek gerekir. Hemen ardından başlayan ve 8,5 ay süren kara savaşları ile bir bütün olarak algılamak doğru olacak.

Covid 19 Virüsünün yayılmasını azaltmak ve önleyebilmek amacı ile ülke genelinde yaklaşık 5 ay kısıtlamalara maruz kalarak kapandık. Bu süre içerisinde 65 yaş üzeri, 20 yaş altı vatandaşlarımız daha çok kısıtlı kalarak yükü omuzladılar.
Ancak bu kısıtlamalardan en çok etkilenen kesim hiç kuşkusuz küçük esnafımız oldu.