Colors: Orange Color

Merkez Bankası verilerine göre bankalarda vatandaşlara (yurtiçi yerleşik) ait döviz mevduat hesaplarının 200 milyar dolar civarında olduğunu hatta biraz daha fazla olduğunu biliyoruz.. Çok değil bundan 1 sene kadar önce elinde dolar olanların neredeyse vatan haini ilan edildiği bir ülkede ki; geçen sene Ağustos başında bu rakam 110 milyar dolar civarındaydı, bugün kimse ses çıkarmıyor. Oysa 100 dolar bozdurup dekontunu getirene indirim yapan esnaflar bile vardı.

Ve artık Mudanya’da nurtopu gibi iki adet Kent Konseyimiz var. Mevcut Belediye Başkanı bir tanesinin nüfusa oranla yetmediğini düşünmüş olacak ki ikincisini de kurdu. Belki de rekabet olsun, daha güzel işler ortaya çıksın diye düşünmüş olabilir. Birine Kuzey Konseyi diğerine Güney Konseyi mi desek, Aşağı Konsey, Yukarı Konsey mi desek, yoksa Öz Konsey En Hakiki Konsey diye mi ayırsak bilemiyorum. Neyse, ilerleyen günlerde daha net öğreniriz herhalde.

Kaç yazı yazdık, kaç haber yaptık inanın ben bile takip edemedim. Mudanya Sahil Projesi tarihe maalesef kötü anılar bırakarak kazındı. Uzun yıllar süren tadilat ve renevasyon işlemleri pek çok Mudanyalı esnafı ve halkı mağdur etmişti. Ne yazıkki bu mağduriyetlerle ilgili bir girişim ya da gelişme de görememiştik.

Sahildeki kapalı Pazar yeri kurulduğu günden beri sürekli tartışıldı, tartışıldı ve en sonunda kapatıldı. Tartışmaya sebep olan pek çok neden vardı ama en önemlisi ortaya çıkardığı trafik sorunu olmuştu. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin köstek olan tarzını da not ederek şu eleştirimi kenara yazmış olayım.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İhale Detayları

Bursa Büyükşehir Belediyesi “Çevre düzenlemesi işi ve park yapım işi” ihaleye çıkıyor. İhalelerin hepsinde Ç.Y.T. Çelik Yapı Tasarım İnş.Müh.Ltd. firması var. Bir ihaleye ise Serpil Hardallı ile ortak giriyorlar ve kazanıyorlar. Kim bu Serpil Hardallı?

Avukat İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Kutlama mesajı

Emir Ali Usta Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Mesajı

Mert Tarım Mustafa Bayral

Mevlana Şimşek Mesajı

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar