-
ALİ TUNCA USTA - EMİR ALİ USTA

Yazarlar

Colors: Orange Color

Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi bahçesi sadece bir okul bahçesi değil aynı zamanda hem deprem toplanma alanı hem de tüm mahallede çocukların, gençlerin oyun ve spor alanı. Yani bahçe okul saatleri dışında genel kullanıma açık. Geçtiğimiz gün okulun spor alanından yaptığım "burasının temizlenmesi gerekiyor" başlıklı sosyal medya videom üzerine konuyla yakından ilgilenen Mudanya Kaymakamı Sayın Ayhan Terzi gereken temizliğin yapılmasını sağladı.

Yıl 1997, çocuklar çoktan okula gitmiş, malum ev işleri ile meşgulken saat 10:00 civarı telefonum çaldı. Arayan çocuklarımın okulunun müdür yardımcısı Nihal Öğretmendi. "Hürriyet Hanım, okula gelir misiniz?" dedi. Zihnimde aniden bir dizi düşünce uçuştu. Biraz korku, biraz tedirginlik... Evimiz okula çok yakındı, bu yüzden hızla hazırlandım ve aniden okulun kapısında belirdim.

Kıymetli okurlarım TEİAŞ tarafından yayınlanan Yük Tevzi Bilgi Sistemi (YTBS) Türkiye Elektrik İstatistikleri verilerine göre, 31 Ağustos 2023 Tarihi İtibarıyla Türkiye’nin Santral Kurulu Gücü 105.302,43 MW’a ulaştı. 2023 Ağustos ayında toplam kurulu gücün 10.561 MW’ı, güneş enerjisi santralleri tarafından oluşturuldu. Gelişen teknoloji beraberinde giderek artan elektrik enerjisi ihtiyacını da beraberinde getirdi. Sektörün içinde olan biri olarak sizi temin ederim gelecek Yenilenebirir Enerji Yatırımlarına önem verenlerin olacak.

Geçtiğimiz haftalarda sessiz sedasız fakat adeta geliyorum diyen bir istifa Mudanya kulislerinde güçlü yankılandı. Hâlâ kulislerde konuşulmaya devam eden bu istifa Mudanya Güçlü Kadınlar Topluluğu Derneği Kurucu Başkanı İpek Demirtaş’ın ani istifasıdır.

Tarihi ve anıları ile bizim için çok kıymetli İlçemizin gözbebeği 100 yıllık çınar Mudanya Spor'un şiddetli imtihanı 2014 Yerel ve Mahalli İdareler Seçiminde Spor ve Eğitim Vadileri yapma gibi afaki vaatlerle meydanlara çıkan ve "Ben sizleri çook sevdim. Mudanyalılar beni çok sevdi." naralarıyla belediye başkanlığına oturan CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile başladı. Kanımızı kurutan bu çilenin bitmesine artık az kaldı.

Kemal Bey, Nam-ı diğer Bay Kemal. Kemal Kılıçdaroğlu.

2010 yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı. 74 yaşında. Orta düzeyde Fransızca bildiği ifade ediliyor. 13 yıldan beri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olan Kemal Bey müzmin muhalefet lideri. Gelin hep birlikte kaybettiği seçimlere bakalım;

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

ADNAN SÜMER
ADNAN SÜMER
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanyadaemlak.com

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar