Güncel Haber

Yazarlar

Colors: Orange Color

Dünyamızın kaynaklarının sınırlı olması, insan nüfusunun sürekli artması ve bu insanlarımızın sonsun ihtiyaç ve istekleri sağlıklı gıdanın önemini arttırmaktadır. Gıda üretim alanlarının azalması, ara malın maliyetlerinin artması, firmalar arasındaki ekonomik rekabet ve rekabetteki eşitsizlik ile daha çok para kazanma hırsı gıdalarımızda taklit ve tağşiş yani hile oranını arttırmaktadır.

Bu yıkım ucuz atlatılsa da çok konuşulur. Şükrü Çavuş Mahallesi Sudeposu Caddesi'nde bulunan Sardunya Sitesi B Blok'ta geçtiğimiz temmuz ayında saat 20:00 sıralarında büyük bir patlama sesi duyan sakinler dışarı fırladılar.  Mudanya Belediyesi ekiplerine haber veren site sakinleri B Blok'un taşıyıcı kolanlarından birinin patladığını öğrendiler ve aynı gün siteden tedbir amaçlı tahliye edildiler. 1999 Marmara Depremi öncesinde yapılan sitenin B Bloğunda 21 daire ve 9 kat vardı.

Ah koronavirüs, vah koronavirüs asıl suçlu sen misin yoksa sorumsuz, umursamaz insanlarımız ya da tiribünlere oynayan yöneticilerimiz mi? Denizli'de maskesiz denetime takılan aslan yürekli(!) esnafımız ne demişti kameralara, "Gebermek istiyorum, canıma yetti”

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1000 odalı sarayda cami ve din görevlileri haftasında yapmış olduğu açıklamada, ‘’Bu hayatın albenisine kendini kaptıran insan, dünyasını da ahiretini de kaybeder’’ ve ‘’Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Gerçek mümin acıyı bal eyleyendir’’ ifadelerini kullanmıştı.

Marmara ve Türkiye'nin en güzel beldelerinden birinde yaşayan şanslı insanlarız. Doğası, tarihi, kültürel varlıkları, denizi ve zengin tarımsal ürünleriyle Mudanya her övgüye değer bir ilçe.

Ancak; bu güzellikleri ve değerleri geleceğe taşıma konusunda Mudanya'ya hoyratça davranıldığı da bir gerçek.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar