-
Muharrem İnce

Röportaj

Colors: Purple Color

Memleket Partili Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er mudanya.gen.tr'ye verdiği özel röportajda 3 Haziran 2022 günü Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi şantiye alanında gerçekleşen meclis toplantısında yaşananları değerlendirdi. Mehmet Er Mudanya Belediyesinde mühendis olarak çalışan bir devlet memurunun halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyesine laf atarak, gönderme yaparak haddini aşan konuşmalar yapmasını ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından teşvik edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

2022 yılı Şubat ayının ilk haftasında geçirdiği kalp krizi akabinde by pass (açık kalp ameliyatı) ile altı damarı değişen Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent Erden aradan geçen aylar sonrasında sağlığına kavuşarak mudanya.gen.tr imtiyaz sahibi Öner Kıran ile MHP İlçe Merkezi'nde özel bir röportaj yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında görüşülen 2021 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantının sonunda eleştirilere yanıt veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mütevazi rakamlarla şehir adına büyük işler yapmanın derdi ve heyecanı içerisindeyiz. İnşallah aldığımız kararlar, yaptığımız çalışmalar hitama erer de bir gün geriye dönüp baktığımızda yaptıklarımızdan mutlu oluruz” dedi.

Memleket Partili Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er ile gerçekleştirdiğimiz özel röportaja Meclis Üyesi Mehmet Er'in "Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz açıklamalarımdan korkmaya devam etsin. Zira halkımızı bilgilendirmeye devam edeceğim. Gerçekleri yansıtmak adına asla durmayacağım" sözü damga vurgu.

Mudanya SS 23 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Açıkgöz, Mudanya Minibüsçüleri olarak maliyetlerin artmasından dolayı mağdur olduklarını belirterek UKOME’den fiyatlarda güncelleme ve yeni güzergahlar talep etti. Maliyet artışlarına Yumurta tepe mevkinde ki dik rampalı yeni durak yerinin etkili olduğunu  vurgulayan Kooperatif Başkanı Açıkgöz minibüs başına günlük 30 TL gibi ek maliyetin olduğunu 94 minibüsün bulunduğu kooperatifin yeni yer bulması durumunda buradan taşınmak istediğini söyledi.

Mudanya ve çevresinde 15 gün arayla yaşanan sel felaketi sonrasında Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU'na esnafın durumunu sorduk. Sel yaralarının sarılmaya başlandığını belirten esnaf başkanı ABDULAZİZOĞLU esnaflara önerilerini sıralarken yerel yönetimden bazı isteklerde bulundu. ABDULAZİZOĞLU Mudanyalılara geçmiş olsun dileklerini iletirken çağrıda bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Mudanya yerel basını ile biraraya gelerek canlı yayında soruları yanıtladı. Bir saat dokuz dakikalık canlı yayın süresinde programa katılım sağlayan basın mensupları sorularını Başkan Alinur Aktaş'a yöneltti.

Mudanya 15 gün içinde iki kez sel felaketini yaşadı. Kumyaka’da Feridun Sönmezoğlu’nun sele kapılarak ölümüne neden olan 31 Ağustos 2022 günü Mudanya’nın tamamını etkileyen 2. ve çok şiddetli sel felaketi sonrasında AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Orhan Samast ile yaşananları konuştuk. Mudanya bir daha sel felaketi yaşayacak mı? Pek çok soruya cevap aldık. Mudanya Halitpaşa Mahallesinin neden sel suları ile taşınan çamura bulandığına ışık tutmaya çalıştık.

Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta'nın vefatı sonrasında Yönetim Kurulu Kararı ile Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına oybirliği ile seçilen Ertan ABDULAZİZOĞLU kısa zamanda yapılan yenilikleri ve pandemi sürecinde Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın hizmet anlayışında yapılan değişiklikleri Öner KIRAN'ın hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programında anlattı. ABDULAZİZOĞLU soruları yanıtlarken yakın geleceğe dair projelerini anlatarak  esnafın alması gereken tedbirlere değindi.

Mudanya Yeni Mahalle Sümbül Sokak Başlangıcı Misket Parkı çevresinde inanılmaz görüntüler pes dedirtti. Mahalle sakinlerinin artık huzur, temizlik ve güven istiyoruz feryatlarını dile getiren sokak sakini Kemal Günay çözüm aradıklarını ama muhatap bulamadıklarını söyledi.

Mudanya Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kuruluna Adaylığını açıklayan Cemil Çetin Öner Kıran'ın sorularını yanıtladı. Öner Kıran'ın mudanya.gen.tr için hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programına katılan Cemil Çetin merhum Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta'dan sonra kooperatif yönetimine neden aday olduğunu, hedeflerini, personele ve yola çıktığı ekibe bakış açısını, şimdi ki Yönetim Kurulu Başkanı Tahammül İlhan hakkındaki düşüncelerini açıkladı.