Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

Röportaj

Colors: Purple Color

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında görüşülen 2021 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantının sonunda eleştirilere yanıt veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mütevazi rakamlarla şehir adına büyük işler yapmanın derdi ve heyecanı içerisindeyiz. İnşallah aldığımız kararlar, yaptığımız çalışmalar hitama erer de bir gün geriye dönüp baktığımızda yaptıklarımızdan mutlu oluruz” dedi.

Mudanya Şükrü Çavuş Mahallesi'nin çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan muhtarı Şeref ŞAŞ ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Muhtar ŞAŞ'ın hizmeti mahalleye getirme tarzı ve yöntemi mahallelerine hizmet bekleyen tüm Mudanyalıların dikkatini çekecektir. Koronavirüs pandemisi sürecinde sadece Şükrü Çavuş değil başka mahallede ihtiyaç içinde olan insanlara da erzak başta olmak üzere çok çeşitli yardımlar ulaştıran Muhtar Şeref ŞAŞ samimi ve içten cevaplarıyla hizmet için ekibiyle birlikte nasıl mücadele verdiklerini anlattı. Bu arada pek çok hizmeti mahalleye getirmek için çalışan Muhtar ve Azaları küçük bir konteyner'de hizmet veriyor.

Mudanya SS 23 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Açıkgöz, Mudanya Minibüsçüleri olarak maliyetlerin artmasından dolayı mağdur olduklarını belirterek UKOME’den fiyatlarda güncelleme ve yeni güzergahlar talep etti. Maliyet artışlarına Yumurta tepe mevkinde ki dik rampalı yeni durak yerinin etkili olduğunu  vurgulayan Kooperatif Başkanı Açıkgöz minibüs başına günlük 30 TL gibi ek maliyetin olduğunu 94 minibüsün bulunduğu kooperatifin yeni yer bulması durumunda buradan taşınmak istediğini söyledi.

Mudanya Yeni Mahalle'de bulunan 220 konutlu Kardelen Sitesi ve çevresindeki blokların sorunlarını 15 Şubat 2020 günü yayınladığımız video haber ile sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz haberimizde verdiğimiz söz üzerine Kardelen Sitesinin akıllara durgunluk veren yolunu görüntüledim. 45 derecelik meyil olan yerlere kanunen yol yapılamazken buralara kimler masa başında imar verdiler? Park alanı Maliye bünyesine geçiyor olanca yazışmaya rağmen kooperatife bu durum tebliğ edilmiyor meraklısına ilginç ayrıntılar röportajda.

Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta'nın vefatı sonrasında Yönetim Kurulu Kararı ile Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına oybirliği ile seçilen Ertan ABDULAZİZOĞLU kısa zamanda yapılan yenilikleri ve pandemi sürecinde Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın hizmet anlayışında yapılan değişiklikleri Öner KIRAN'ın hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programında anlattı. ABDULAZİZOĞLU soruları yanıtlarken yakın geleceğe dair projelerini anlatarak  esnafın alması gereken tedbirlere değindi.

Mudanya Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kuruluna Adaylığını açıklayan Cemil Çetin Öner Kıran'ın sorularını yanıtladı. Öner Kıran'ın mudanya.gen.tr için hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programına katılan Cemil Çetin merhum Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta'dan sonra kooperatif yönetimine neden aday olduğunu, hedeflerini, personele ve yola çıktığı ekibe bakış açısını, şimdi ki Yönetim Kurulu Başkanı Tahammül İlhan hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Tahammül İlhan Öner Kıran'ın hazırlayıp sunduğu Yerel İmza Programında yaklaşan kongrede ekibiyle birlikte yönetime talip olduklarını açıkladı. 13 Aralık 2020 tarihine vefat eden Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta ile beraber 8 yıl aralıksız esnafa hizmet ettiklerini ve canı gönülden saygı çerçevesinde esnafa hizmet noktasında kooperatifte personel dahil tüm ekiple iyi bir sistem kurduklarını vurgulayan Tahammül İlhan merhum Başkan Emir Ali Usta'yı rahmetle andı.

Mudanya'da Hemşehriler Gıda dükkanında zeytin, zeytinyağı, zeytin sabunu ve zeytin kolonyası ticareti yapan Necdet Uyar kameralarımıza Mudanya'nın yerel durumunu ve Mudanya yerel ekonomisini değerlendirdi. Öner Kıran'ın esnaf ve sokak röpotajları kapsamında rasgele ziyaret ettiği Necdet Uyar dikkat çekici başlıklarda Mudanyanın ilk bakışta farkedilmeyen durumununa değinerek "esnafın çoğu muzdarip ve durum vahim" dedi.

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Tahammül İlhan Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı

Hüseyin Hatipoğlu İyi Parti Mudanya İlçe Başkanı

Mustafa Bayral Mert Tarım

Mehmet Açıkgöz 23 No'lu Minibüscüler Kooperatifi Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Servet Şahiner Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi

ŞEREF ŞAŞ MUDANYA ŞÜKRÜ ÇAVUŞ MAHALLE MUHTARI

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar