-
ALİ TUNCA USTA - EMİR ALİ USTA

Bursa

Colors: Purple Color

Saadet Partisi Bursa İl başkanı Ali Osman Karahan, Mudanya ilçesine yakın bir noktada meydana gelen depremin ardından basın metni hazırlayarak afete ne kadar hazırız dedi.

Batman’da 2017 yılında PKK’lı teröristler tarafından şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatını anlatan ‘Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!’ filmi, Bursa’da izleyiciyle buluştu.

Jeofizik Mühendisi deprem bilimci Doç. Dr. Savaş Karabulut, 4 Aralık’ta yaşanan Mudanya depremi sonrasında zemin-yapı etkileşiminde zemin büyütmesini gözlemlemeye başladı. Doç. Dr. Savaş Karabulut 1 Temmuz ayında  “Bursa'da Her an 5,5 ve 6,5 büyüklüğünde bir deprem olabilir. Bu yüksek bir olasılık” diyerek uyarmıştı.

2023/2024 ürün alım kampanyası devam eden ve ürün bedellerini 15 günlük periyotlarla ödeyen Marmarabirlik, 8 Aralık 2023 Cuma (bugün)ortaklara 332 milyon TL’lik ödeme yapacak.

Bursa’nın birçok noktasında hafta sonu etkili olan fırtına ve yağış en çok Gemlik ilçesi sahilinde etkili olurken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, fırtına ve taşkınların verdiği zararın etkilerini ortadan kaldırmak için seferberlik başlattı. Fırtınanın birkaç gün daha etkili olacağını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi, olumsuzluklara anında müdahale için tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısında gerçekleştirilen BUSKİ Genel Kurulu’nda, BUSKİ’nin 2024 yılı bütçesi 11.700.000.000 TL olarak belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İl Başkanlığında gerçekleşen basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Mustafa Bozbey’in adaylık açıklamasında konuşan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Bugün yarım kalan düşümüzü tamamlamak için yola çıkıyoruz. Sosyal demokrat anlayışı bu kadim şehrin her tarafına yaymak için sayın Mustafa Bozbey yola çıkıyor. CHP Bursa örgütü seçimlerde tarih yazmak için hazırdır ve buradadır. Çok yorulacağız, çok çalışacağız. Bütün arkadaşlarımıza söz veriyorum. Mücadelemiz boşuna olmayacaktır. 31 Mart gecesi birbirimize sarılıp ‘başardık’ diyeceğiz. Şanlı 6 oklu bayrağı bu kentin sokaklarında dalgalandıracağız. CHP için yeniden Bursa’da iktidar olma zamanı gelmiştir” dedi.

Bursa’da etkili olan lodos ve fırtına sonrası teyakkuza geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gemlik ve Mudanya sahillerinde dev dalgaların oluşturduğu hasar üzerine anında çalışmalara başladı.

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, BUSKİ’nin suyun birim fiyatına her ay zam yapmaya başladığını iddia ederek, “Alinur Aktaş, şimdi de Bursalıları su faturaları ile haraca mı bağladı?” diye sordu.

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

ADNAN SÜMER
ADNAN SÜMER
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanyadaemlak.com

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar