-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Bursa

Colors: Purple Color

Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Mesut Şahin, parti binasında basın açıklaması yaptı. Şahin açıklamasında, eski il başkanı Hasan Yıldırım ve 5 ilçe başkanının istifa etmesi sürecini anlatırken Atatürkçülerin en yeni partisi diye bahsettiği Memleket Partisi'ne gönül verenleri birlik ve beraberliğe davet etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz dönem Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi aracılığıyla 3 bin üniversite öğrencisi ile başlattığı burs uygulaması, meslek liselilerle birlikte 10 bin öğrenciye ulaştı. Burs almaya hak kazanan 5 bin üniversite ile 5 bin meslek lisesi öğrencisinin bursları, başvuru sırasında verdikleri hesap numaralarına yatırıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle düzenlenen Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu uluslararası fotoğraf etkinliği BursaFotoFest, 12'nci kez kapılarını açtı.

Bursa’da son yıllarda ahududu, aronya ve yaban mersini gibi katma değeri yüksek tarım ürünlerinin yetiştirilmesine öncülük eden Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kestane üretiminde verim ile kalitenin artırılması için düğmeye bastı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin performans esaslı hazırlanan 2023 gider bütçesi, Kasım ayı meclisi üçüncü oturumunda oy çokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin gider bütçesi 10 milyar 600 milyon lira olarak öngörülürken, hizmet dağılımında yüzde 22 ile ulaşım, bütçeden aslan payını aldı. Ulaşıma 2023 yılında 2 milyar 361 milyon 592 bin 500 liralık yatırım öngörülüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisi üçüncü oturum videosu haberimizin devamında.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği turnuvada, hedef tahtasına odaklanan özel gereksinimli bireyler hem yarıştı hem de eğlenceli vakit geçirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın kasım 2017'de Bursa'ya atandığı günden buyana ortaya koyabildiği tek doğru projesi Hanlar Bölgesi'nin çevresinin açılması olduğunu iddia ederek, “Muhalefetten destek var, Cumhurbaşkanlığı bile kolaylaştırıcı kararname çıkarıyor ama Alinur Aktaş o projeyi de eline yüzüne bulaştırdı” cümlesini kurdu.

Ankara - İstanbul otobanında yolculuk yaparken, mola tesisleri yakınında yaralı bir sokak köpeği görüp, sosyal medyadan yardım isteyen bir hayvanseverin paylaşımı üzerine harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ayağı kırılan köpeği tedaviye aldı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, Hanlar Bölgesi’nde, projeye aykırı yapımına başlanılan, çelik konstrüksiyonlu yapı yükselmesini kınayan bir basın bülteni yayımladı. Açıklamada Boyner binasının yıkıldığı yerde yapılan inşaatın, izninin de olmadığı iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenledi. CHP Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve İl Başkan Yardımcısı Turgut Özkan'ın da katıldığı basın toplantısının ardından CHP’li kadınlar Kestel’de de CHP Kestel İlçe Başkanlığı’nın organizasyonuyla yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar