-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Bursa

Colors: Purple Color

Bursa Büyükşehir Belediyesi, esnafın yaşadığı sorunlara köklü çözüm üretmek için çalıştay düzenledi. BESOB’a bağlı tüm oda başkan ve yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, sorunlar tek tek anlatıldı, çözüm önerileri sunuldu. Çalıştaya katılan Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞU " Esnafımızın sesine kulak veren sorunlara çözüm odaklı yaklaşan Bursa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz. Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın sorunlarının aşılması noktasında tüm yerel yönetim ve idarecilerle uyum içinde çalışma gayreti ve azmindeyiz. " dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, deniz ve göllerle birlikte toplam 277 kilometre kıyı bandı ile aynı zamanda bir sahil kenti olan Bursa’nın deniz turizminden de hak ettiği payı alması için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. İki yıllık bir aranın ardından Gemlik ve Mudanya sahillerinde yetkiyi tekrar ele alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların keyifli ve huzurlu bir şekilde tatillerini geçirebilmesi amacıyla hummalı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarına kurduğu stantlarda LGS sınavına giren gençlerin ‘doğru tercihlerle’ istedikleri okullara girebilmesi için uzman rehberlerle danışmanlık desteği veriyor. Ayrıca, yeni eğitim döneminde meslek lisesini tercih eden gençlere sağlanacak burs konusunda da bilgilendirme yapılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi tercih döneminde de desteğini sürdürüyor. Üniversite adaylarının geleceğini doğru tercihlerle şekillendirebilmeleri amacıyla kentin farklı noktalarında uzman rehberlerin nezaretinde oluşturulan Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Saadet Partisi il başkan yardımcısı İbrahim Özacar, petshopların kasaplar odasına bağlanmasıyla ilgili bir  açıklama yaparak duruma tepki gösterdi. Özacar, “Yirmi yıldır yerelden genele iktidar olan AK Parti hükümetleri birçok konuda olduğu gibi dilsiz canlar hakkındaki yasal düzenlemeleri de eline yüzüne bulaştırdı. Cana bedel biçilemez. Dilsiz evcil canların satışına da ihmaline de karşıyız” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi kapsamında kurduğu portatif yüzme havuzları ile okul bahçelerini adeta tatil köyüne dönüştürdü. 5 ilçedeki 5 okul bahçesine kurulan portatif havuzlarda çocuklara ücretsiz yüzme eğitimi verilirken, isteyen çocuklar ise aquaparkta eğlencenin tadını çıkarıyor.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar