Colors: Blue Color

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın başlattığı Yıldıztepe Projesi nedeniyle ilgili alanda bulunan Mudanya Minibüscülerinin mevcut durağı Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkine taşınacak. Durağın taşınacağı alanda ise Ak Parti'den Mudanya Belediye Başkanlığını 2009 - 2014 yılları arasında yapan Hasan Aktürk'ün romanlara tahsis ettiği konteynırlar var. Konteynırlarda ve o alandaki barakalarda yaşamaya çalışanlara iki hafta süre verilerek kış mevsiminin en ağır şartlarında alanı terketmeleri istendi. Bu alanda bulunan insanların hayata tutunma çabasını görüntüledim.

Mudanya siyaset hayatında böylesine tek kale oynanmadı. Hem de kalede, kaleci bile yok. Başkan Türkyılmaz'ın her attığı gol oluyor. Bize de maşaallah, maşaallah (!) demekten başka bir şey kalmıyor. Demem o ki Mudanya siyasi hayatının bülbülleri 31 Mart seçimi sonrası dut yemiş bülbüle döndü. Kendi dertlerine düştü. Yerel muhalefet kanadında Ak Parti iktidarının temsilcisi Ak Parti Mudanya Teşkilatında ortalık toz duman. Üstüne üstlük bir de sahipsizlik algısı var. Gel Ayhanım kurtar Mudanya siyasetini bu durumdan(!).

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Mudanya Belediyesi Sosyete Pazarı (giysi pazarı) kurulma günlerini trafik yoğunluğu gerekçesiyle değiştirdi. Pazarcılar değişen günlerde iş yapamadıklarını iddia ederek konuyu idare mahkemesine götürüp yürütmeyi durdurma kararı aldı. Tam pazarı kuracaklardı Mudanya Belediyesi Kapalı Pazar yerinin etrafındaki parke taşlarını sökerek kazdı ve girişi kapattı. Sonrasında CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz konuyu Belediye Meclis gündemine taşıyarak Mudanya'lının tek Kapalı Pazar Yeri'ni yenisini yapmadan süresiz kapattı.

Çocukluğumuzdan beri bizlere zorluklarla mücadele etmek, ısrarcı olmak, vazgeçmemek, pes etmemek ve bütün bu mücadeleyi başkalarının mutsuzlukları üzerine kurgulamamak, mücadelemize adalet ve vicdan çercevesi içinde devam etmek gerektiği öğretildi.

Uzun bir sessizliğin ardından Mudanya siyaset gündemini yazdım ve Ak Parti Mudanya İlçe ve İl Teşkilatlarını eleştirdim. Konunun direkt muhatapları olan Ak Parti İlçe ve İl Yönetimlerinden şu ana kadar hiç bir tepki yansıması almadım. Muhtemelen değerlendireceklerdir. Diğer yandan telefonla arayarak ya da yüzüme karşı yazımı değerlendiren mert ve cesur Mudanyalılar oldu. Kendilerine teşekkür ederim.

Ülkemiz bir yerel seçim dönemini daha geride bıraktı. Zafer çığlıklarının yanında ülke genelinde seçim atmosferi dolayısıyla yaşanan olaylar neticesinde can kayıpları ve gözü yaşlı yetimler kaldı geride. Seçim dolayısıyla Mudanya, Mudanyalı çok yoruldu, yıprandı ve kategorize oldu.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar