Colors: Blue Color

Uzun bir sessizliğin ardından Mudanya siyaset gündemini yazdım ve Ak Parti Mudanya İlçe ve İl Teşkilatlarını eleştirdim. Konunun direkt muhatapları olan Ak Parti İlçe ve İl Yönetimlerinden şu ana kadar hiç bir tepki yansıması almadım. Muhtemelen değerlendireceklerdir. Diğer yandan telefonla arayarak ya da yüzüme karşı yazımı değerlendiren mert ve cesur Mudanyalılar oldu. Kendilerine teşekkür ederim.

Çocukluğumuzdan beri bizlere zorluklarla mücadele etmek, ısrarcı olmak, vazgeçmemek, pes etmemek ve bütün bu mücadeleyi başkalarının mutsuzlukları üzerine kurgulamamak, mücadelemize adalet ve vicdan çercevesi içinde devam etmek gerektiği öğretildi.

Mudanya siyaset hayatında böylesine tek kale oynanmadı. Hem de kalede, kaleci bile yok. Başkan Türkyılmaz'ın her attığı gol oluyor. Bize de maşaallah, maşaallah (!) demekten başka bir şey kalmıyor. Demem o ki Mudanya siyasi hayatının bülbülleri 31 Mart seçimi sonrası dut yemiş bülbüle döndü. Kendi dertlerine düştü. Yerel muhalefet kanadında Ak Parti iktidarının temsilcisi Ak Parti Mudanya Teşkilatında ortalık toz duman. Üstüne üstlük bir de sahipsizlik algısı var. Gel Ayhanım kurtar Mudanya siyasetini bu durumdan(!).

Ülkemiz bir yerel seçim dönemini daha geride bıraktı. Zafer çığlıklarının yanında ülke genelinde seçim atmosferi dolayısıyla yaşanan olaylar neticesinde can kayıpları ve gözü yaşlı yetimler kaldı geride. Seçim dolayısıyla Mudanya, Mudanyalı çok yoruldu, yıprandı ve kategorize oldu.