Güncel Haber

Öner Kıran

Colors: Blue Color

Öner KIRANÖner KIRAN RSS akışı1993'ten beri Radyo Poyraz ve mudanya.gen.tr yi bünyesinde toplayan Ses Fm Yayıncılık Sanayi ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı. Radyo yayıncılığında prodüksiyon dahil her alanda deneyim sahibi. mudanya.gen.tr kurucusu ve editörü. Radyo Ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve Mudanya Gazeteciler Derneği üyesi. Basın Kartı sahibi.

Olağanüstü günler yaşıyoruz Mudanya'da. Havası, denizi, zeytin ağaçlarıyla görenin aşık olduğu ilçemiz son zamanlarda kargaşanın, siyasi çekişmelerin, liyakat sahibi olmadıkları görevlere getirilen Mudanyamızı uzaktan yakından tanımayan kişilerin gölgesinde kâbusu yaşıyor. Bu durumu yağlı, ballı dolgun maaşlarını cebe indirenlerin ve çıkarlarını koruyanların dışında olan herkes fark ediyor.

Sağlıkta reformlar, yenilenen binalar, hastane yerine randevu sistemiyle hastane koridorlarından evlere taşınan şifa bulma kuyrukları, aylarca sonrasına randevu verilen ultrason çekimleri, kulislerde uçuşan bıçak paraları tahsilat iddia ve dedikoduları, şanlı bayrağımızın hastane bahçesinde tepeye hakim yerde dikili gönderinde rüzgardan aşınıp yıpranması maliyetinden duyulan rahatsızlıklar, tuvalet kapılarının kapanmamasına kadar pek çok şikayetler, Gemlik devlet hastanesinin cenaze yıkama hizmetine karşılık Mudanya'da karda kışta Bursa Acemler Cenaze Yıkama Merkezine yolculuk yapmak zorunda kalan cenazelerimiz. Bugüne kadar yazmadıklarımız. Mudanya Develet Hastanesinde durum gittikçe kötüleşiyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919′da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Milli Mücadele’nin 101. Yılı küresel salgın (pandemi) halini alan yeni tip Korona Virüs’ün neden olduğu Kovid-19 hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle buruk kutlandı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın başlattığı Yıldıztepe Projesi nedeniyle ilgili alanda bulunan Mudanya Minibüscülerinin mevcut durağı Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkine taşınacak. Durağın taşınacağı alanda ise Ak Parti'den Mudanya Belediye Başkanlığını 2009 - 2014 yılları arasında yapan Hasan Aktürk'ün romanlara tahsis ettiği konteynırlar var. Konteynırlarda ve o alandaki barakalarda yaşamaya çalışanlara iki hafta süre verilerek kış mevsiminin en ağır şartlarında alanı terketmeleri istendi. Bu alanda bulunan insanların hayata tutunma çabasını görüntüledim.

Ben değil, biz dersek büyürüz. Merhamet edersek kök salarız. İyiliğe çalışıp yaşatırsak, yaşarız. Karşılıksız içten pazarlık yapmadan seversek, seviliriz. Hani rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ruhunu şeytana satmamış yüreklere kazınan bir sözü var "İki saniye sonrasına garantimiz olmayan hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok".

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Mudanya Belediyesi Sosyete Pazarı (giysi pazarı) kurulma günlerini trafik yoğunluğu gerekçesiyle değiştirdi. Pazarcılar değişen günlerde iş yapamadıklarını iddia ederek konuyu idare mahkemesine götürüp yürütmeyi durdurma kararı aldı. Tam pazarı kuracaklardı Mudanya Belediyesi Kapalı Pazar yerinin etrafındaki parke taşlarını sökerek kazdı ve girişi kapattı. Sonrasında CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz konuyu Belediye Meclis gündemine taşıyarak Mudanya'lının tek Kapalı Pazar Yeri'ni yenisini yapmadan süresiz kapattı.

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar