Güncel Haber

Öner Kıran

Colors: Blue Color

Öner KIRANÖner KIRAN RSS akışı1993'ten beri Radyo Poyraz ve mudanya.gen.tr yi bünyesinde toplayan Ses Fm Yayıncılık Sanayi ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı. Radyo yayıncılığında prodüksiyon dahil her alanda deneyim sahibi. mudanya.gen.tr kurucusu ve editörü. Radyo Ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve Mudanya Gazeteciler Derneği üyesi. Basın Kartı sahibi.

Ben değil, biz dersek büyürüz. Merhamet edersek kök salarız. İyiliğe çalışıp yaşatırsak, yaşarız. Karşılıksız içten pazarlık yapmadan seversek, seviliriz. Hani rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ruhunu şeytana satmamış yüreklere kazınan bir sözü var "İki saniye sonrasına garantimiz olmayan hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok".

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Mudanya Belediyesi Sosyete Pazarı (giysi pazarı) kurulma günlerini trafik yoğunluğu gerekçesiyle değiştirdi. Pazarcılar değişen günlerde iş yapamadıklarını iddia ederek konuyu idare mahkemesine götürüp yürütmeyi durdurma kararı aldı. Tam pazarı kuracaklardı Mudanya Belediyesi Kapalı Pazar yerinin etrafındaki parke taşlarını sökerek kazdı ve girişi kapattı. Sonrasında CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz konuyu Belediye Meclis gündemine taşıyarak Mudanya'lının tek Kapalı Pazar Yeri'ni yenisini yapmadan süresiz kapattı.

Sağlıkta reformlar, yenilenen binalar, hastane yerine randevu sistemiyle hastane koridorlarından evlere taşınan şifa bulma kuyrukları, aylarca sonrasına randevu verilen ultrason çekimleri, kulislerde uçuşan bıçak paraları tahsilat iddia ve dedikoduları, şanlı bayrağımızın hastane bahçesinde tepeye hakim yerde dikili gönderinde rüzgardan aşınıp yıpranması maliyetinden duyulan rahatsızlıklar, tuvalet kapılarının kapanmamasına kadar pek çok şikayetler, Gemlik devlet hastanesinin cenaze yıkama hizmetine karşılık Mudanya'da karda kışta Bursa Acemler Cenaze Yıkama Merkezine yolculuk yapmak zorunda kalan cenazelerimiz. Bugüne kadar yazmadıklarımız. Mudanya Develet Hastanesinde durum gittikçe kötüleşiyor.

Uzun bir sessizliğin ardından Mudanya siyaset gündemini yazdım ve Ak Parti Mudanya İlçe ve İl Teşkilatlarını eleştirdim. Konunun direkt muhatapları olan Ak Parti İlçe ve İl Yönetimlerinden şu ana kadar hiç bir tepki yansıması almadım. Muhtemelen değerlendireceklerdir. Diğer yandan telefonla arayarak ya da yüzüme karşı yazımı değerlendiren mert ve cesur Mudanyalılar oldu. Kendilerine teşekkür ederim.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın başlattığı Yıldıztepe Projesi nedeniyle ilgili alanda bulunan Mudanya Minibüscülerinin mevcut durağı Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkine taşınacak. Durağın taşınacağı alanda ise Ak Parti'den Mudanya Belediye Başkanlığını 2009 - 2014 yılları arasında yapan Hasan Aktürk'ün romanlara tahsis ettiği konteynırlar var. Konteynırlarda ve o alandaki barakalarda yaşamaya çalışanlara iki hafta süre verilerek kış mevsiminin en ağır şartlarında alanı terketmeleri istendi. Bu alanda bulunan insanların hayata tutunma çabasını görüntüledim.

Mudanya siyaset hayatında böylesine tek kale oynanmadı. Hem de kalede, kaleci bile yok. Başkan Türkyılmaz'ın her attığı gol oluyor. Bize de maşaallah, maşaallah (!) demekten başka bir şey kalmıyor. Demem o ki Mudanya siyasi hayatının bülbülleri 31 Mart seçimi sonrası dut yemiş bülbüle döndü. Kendi dertlerine düştü. Yerel muhalefet kanadında Ak Parti iktidarının temsilcisi Ak Parti Mudanya Teşkilatında ortalık toz duman. Üstüne üstlük bir de sahipsizlik algısı var. Gel Ayhanım kurtar Mudanya siyasetini bu durumdan(!).

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar