Güncel Haber

Öner Kıran

Colors: Blue Color

Öner KIRANÖner KIRAN RSS akışı1993'ten beri Radyo Poyraz ve mudanya.gen.tr yi bünyesinde toplayan Ses Fm Yayıncılık Sanayi ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı. Radyo yayıncılığında prodüksiyon dahil her alanda deneyim sahibi. mudanya.gen.tr kurucusu ve editörü. Radyo Ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve Mudanya Gazeteciler Derneği üyesi. Basın Kartı sahibi.

Kimilerine göre geldi geçti. Bazılarını deldi geçti. 30 Ekim 2020 günü Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 Mw büyüklüğündeki deprem ve tsunami İzmir ve Seferihisar'da 117 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine yol açtı. Can kayıpları rakamlara indirgendiğinde acıyı çoğu kişi hissedemiyor, Ateş düştüğü yeri yakıyor.

Bu yıkım ucuz atlatılsa da çok konuşulur. Şükrü Çavuş Mahallesi Sudeposu Caddesi'nde bulunan Sardunya Sitesi B Blok'ta geçtiğimiz temmuz ayında saat 20:00 sıralarında büyük bir patlama sesi duyan sakinler dışarı fırladılar.  Mudanya Belediyesi ekiplerine haber veren site sakinleri B Blok'un taşıyıcı kolanlarından birinin patladığını öğrendiler ve aynı gün siteden tedbir amaçlı tahliye edildiler. 1999 Marmara Depremi öncesinde yapılan sitenin B Bloğunda 21 daire ve 9 kat vardı.

Ah koronavirüs, vah koronavirüs asıl suçlu sen misin yoksa sorumsuz, umursamaz insanlarımız ya da tiribünlere oynayan yöneticilerimiz mi? Denizli'de maskesiz denetime takılan aslan yürekli(!) esnafımız ne demişti kameralara, "Gebermek istiyorum, canıma yetti”

Yazının başlığı dünya genelini kapsayan bir anlam ifade etsede ben yereli yazacağım. Hatırlanacağı üzere temmuz 2019'da Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Bursa 2. İdare Mahkemesi'nin Demirhane Mevki Dolgu Alanı üzerinde halka hizmet veren Kapalı Pazaryeri'nin İmar Planında Turizm Alanı içinde kaldığının belirtilmesini gerekçe gösterip faaliyetine son verilmesi istemiyle belediye meclis gündemine almış ve pazar yerinin açık alana taşınması kararlaştırılarak oybirliği ile kapatılmıştı. Unutmak mümkün mü Mudanyalının çilesi devam ediyor.

Olağanüstü günler yaşıyoruz Mudanya'da. Havası, denizi, zeytin ağaçlarıyla görenin aşık olduğu ilçemiz son zamanlarda kargaşanın, siyasi çekişmelerin, liyakat sahibi olmadıkları görevlere getirilen Mudanyamızı uzaktan yakından tanımayan kişilerin gölgesinde kâbusu yaşıyor. Bu durumu yağlı, ballı dolgun maaşlarını cebe indirenlerin ve çıkarlarını koruyanların dışında olan herkes fark ediyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919′da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Milli Mücadele’nin 101. Yılı küresel salgın (pandemi) halini alan yeni tip Korona Virüs’ün neden olduğu Kovid-19 hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle buruk kutlandı.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar