-
ALİ TUNCA USTA - EMİR ALİ USTA

Mudanya Yerel

Colors: Cyan Color

Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı ve Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er 4 Aralık Saat 10:42'de meydanya gelen 5.1 ve akabinde yaşanan 4.5 şiddetindeki Mudanya Merkezli depremlerden sonra deprem uyarısını şiddetini de doğru olarak 5.1 diye belirterek  11 Ekim günü sosyal medyadan veren araştırmacı Yüksel Civelek'i ziyaret ederek bilgi aldı. Ziyarete parti üyesi Alperen Başar'da katıldı.

Elektrik Mühendisi Erdal Aktuğ Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Mudanya İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği geniş katılımlı basın toplantısı ile Mudanya Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıkladı.Toplantıya başlamadan önce “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım istedim.” diyen Aktuğ, salonda bulunan konuklara Marmarabirlik tarafından üretilen zeytinli çikolata ikramında bulundu.

‘’Mudanya için bizimde söyleyecek bir sözümüz’’ var ilkesi ile MUDANYA İNİSİYATİF PLATFORMU adı altında toplanan düşünce topluluğu yazılı bir açıklama yaparak  Mudanya halkının nasıl bir belediye yönetimi görmek istediği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

4 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 10.42'de Mudanya Merkez üslü olarak 5.1 şiddetinde gerçekleşen depremde hasar görerek tedbir amaçlı boşaltılan ve hizmete kapatılan Mudanya Belediye Binası için MHP'li Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden'den geçici çözüm önerisi geldi. Mudanya Belediye Meclisi Üyesi ve MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a seslenerek 11 Aralık Pazartesi günü himete açacağını duyurduğu Halitpaşa Mahallesi'nde inşa edilen Kapalı Pazaryeri binasının Belediye Binası olarak geçici bir süre hizmet vermesini tavsiye etti. Başkan Türkyılmaz'ın birimleri dağınık vaziyette hizmet vermeye çalışan ve düzeni bozulan Belediye çalışanları ve halk için bu öneriye  vereceği cevap  kritik bir önem taşıyor.

4 Aralık 2023 günü saat 10:42'de merkez üssü Mudanya olan 5.1 ve 4.5 büyüklüğünde depremin ardından çatlaklar oluşması nedeniyle acil olarak boşaltılan Mudanya Belediyesi Ana Hizmet Binasının depreme dayanıklılığı konusunda test ve incelemeler başlatıldı.

DİSK'e Bağlı Birleşik Metal İş Sendikasına üye Prysmian Fabrikası işçileri Sendika Başkanı Ekrem ŞAŞ öndeliğinde vardiya çıkışı insanca yaşanabilir bir ücret, gelirde adalet, vergide adalet talebiyle basın açıklaması yaptılar. Vardiya çıkışında ellerinde pankarla sloganlar eşliğinde fabrika kapısına yürüyen işçiler Prysmian fabrikası önünde açıklama yaparak taleplerini dile getirdiler.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre 4 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 10:42'de Mudanya’da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Akabinde 4.5 artçı depremin ardından bazı veliler, öğrencileri okullarından aldı. Mudanya Belediyesi’nin kolonlarında oluşan çatlak nedeniyle boşaltılırken, Mudanya’da bulunan Hatice İsmail Hakkı Kayan İlköğretim Okulu’nda kolonlarda çatlakların oluştuğu ve 1999 depreminden sonra güçlendirme yapılmadığı iddia edilmişti. Okulun A Blok'u eğitim öğretime tedbir amaçlı kapatıldı.

Mudanya'da yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerinde toplayan MHP'li Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Bülent Erden 4 Aralık saat 10:42'de Mudanya merkezli 5.1 şiddetinde yaşanan deprem sonrasında Mudanya Belediye Binasında çatlakların oluşarak boşaltılmasının  beklenen bir son olduğunu daha önceki açıklamalarını hatırlatarak vurguladı. Erden  "Yeter ! Mudanyamızda 10 Yıllık Beceriksizlik Öyküsü Artık Son Bulsun. Birilerinin beceriksizliği, egoları, kibir abidesi tavırları nedeniyle Mudanyalı neden bedel ödesin? " diye sordu.

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

ADNAN SÜMER
ADNAN SÜMER
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanyadaemlak.com

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar