-
 • Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğe damga vurmaya hazırlandığı Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi’nin belirlenmesi için düzenlediği yarışma sonuçlandı. Jürinin titiz değerlendirmeleri sonucu Mimar Ece Avcı’nın ekip başı olduğu 10 numaralı proje birinciliğe değer görüldü.

 • Mudanya'da En büyük (!) Şovmen! Laik, Cumhuriyetçi, Atatürkçü Havai Fişekçi KİM?

  Mudanya Belediyesi eski CHP Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı,  Mustafa AY'ın sosyal medya profilinde vurguladığı sahil bandı isim tabelası konusu kadar .  "Elini tutan mı var" diye sorduğu Mudanya'nın en büyük (!) şovmen!, laik, cumhuriyetçi, Atatürkçü havai fişekçisinin kim olduğu merak konusu oldu. AY Bursa Büyükşehir Belediyesine eksikliklerine rağmen Mudanya Sahiline yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederken Sahil Bandı'nın isminin 1984-1989 dönemi Belediye Meclisince, meclis kararıyla “ İsmet İnönü Bulvarı “ olarak belirlendiğini hatırlattı.

 • ‘’MUDANYA İÇİN BİR ŞEY YAPMALIYIZ’’

  “Büyükşehir kapsamındaki belediyeler arasında hizmetlerin yerine getirilmesi bakımından uyum ve koordinasyon, büyükşehir belediyesi tarafından sağlanır. Büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyeleri veya ilçe belediyelerinin kendi aralarında hizmetlerin yürütülmesiyle ilgili ihtilaf çıkması durumunda, büyükşehir belediye meclisi yönlendirici ve düzenleyici kararlar almaya yetkilidir.”(11,madde)

 • " Çirkin üslup, 'Barışın ve Kardeşliğin Başkenti' söylemiyle örtüşmedi "

  Mudanya Belediye Meclisi Üyesi Bülent Erden sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 6 Mayıs Cuma günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında yaşananları kınadı. Barışın ve Kardeşliğin Başkenti vurgusu ile öne çıkan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Mudanya'mıza yakışmayan bir üslup kullandığını ve halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerinin özel hayatlarını üzerine vazife olmamasına rağmen konuları çarpıtmak adına kullandığına işaret eden Erden durumun Mudanya'ya yakışmamasının ötesinde toplumsal barış ortamını ciddi şekilde tehlikeye attığının altını çizdi.
 • 106 YILDIR AYNI GURUR. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 15’liler Alayı Yürüyüşü ve Çanakkale platosuna dönüştürülen alanda cephede yaşananların sergilendiği tiyatral gösteri, vatandaşlar tarafından büyük bir gururla izledi.

 • 1397 Belediyenin uygulamadığını Mudanya Belediyesi Uyguluyor. Yıkıma Devam

  775 sayılı Gecekondu Kanunu ve İmar planlarına uygun olmayan yapı sahipleri olması gerekçesiyle Mudanya Belediyesi'nin kırsal mahalle sakinlerine gönderdiği yıkım tebligatları 04 Mart 2022 günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısında gündeme geldi. 

 • 19 Mayıs'ta Mudanya'da 103 Yıl Coşkusu

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Mudanya’da 103. yıla özel etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan resmi törenlerin ardından ilçe stadyumunda düzenlenen etkinliklerle devam etti.

 • 2019 - 2024 Dönemi İlk Meclis Toplantısı Yapıldı.

  Mudanya Belediyesi 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında belediye meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve ihtisas komisyonu üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

 • 2021 Tüm Emekli-Sen Mudanya Şubesi Erol KAZANÇ dedi.

  2021 Tüm Emekli-Sen adı altında yeniden örgütlenen Emekli Sendikası'nın Mudanya Şubesi ilk olağan genel kurulunu Emniyet Müdürlüğü karşısındaki Mudanya Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi Gerçekleşen Genel Kurul’da kurucu başkan Erol Kazanç ve yönetimi seçimle iş başına geldi.

 • 23 NİSAN MUDANYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

  Pandemi dolayısıyla kutlamalara ara verilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Mudanya’da yoğun katılımla coşkuyla kutlandı.

 • 24 Saat İçinde 276 Mahalle Yolu Ulaşıma Açıldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 17 ilçedeki karla mücadele çalışmaları kapsamında son 24 saat içinde kapanan 276  mahalle yolunu ulaşıma açtı.

 • 25 Yıl Emek Verdi. Başkan TÜRKYILMAZ Okutmadı Bile

  08.01.2021 tarihinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Mudanya Belediye Meclis toplantısında AK Parti Grubu, 25 yıl Mudanya’da Esnaf Teşkilatları başkanlığı yapmış olan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Emir Ali USTA’nın adının Güzelyalı Kapalı Pazaryeri’ne verilmesiyle ilgili önergeyi Meclis’e sundu. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz önergeyi okutmadan komisyona yönlendirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ:

 • 29 Ekim’de Bursa'da ulaşım ‘1 kuruş’

  Bursa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ulaşımın 1 kuruş olmasına ilişkin karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ‘oybirliğiyle’ alındı.Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yönettiği oturumda, 29 Ekim’de ulaşımın Bursa’da 1 kuruşluk bedel karşılığında gerçekleştirilmesi yönünde karar verildi.

 • 30 yıllık atıl bölge Bursa’ya kazandırılıyor

  Büyükşehir Belediyesi, Tower Plaza ve Hanlar Bölgesi’nin ardından 30 yıldır atıl halde duran Çelik Palas Oteli ek binalarını da yıkarak, bölgeyi sosyo- kültürel buluşma mekanına dönüştürmeye ve vatandaşların istifadesine sunmaya hazırlanıyor.

 • 400 Yıllık Hasan Bey Hamamı Kütüphaneye Dönüştürüldü

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya'da yaklaşık 400 yıllık Hasan Bey Hamamı’nı da kütüphaneye dönüştürdü. Mudanya Hasanbey Kütüphanesiniz izyaret etmenizi ve kitap koleksiyonunu gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

 • 400 yıllık mevlevihane, küllerinden doğuyor

  Büyükşehir Belediyesi tarafından rekonstrüksiyon çalışmaları sürdürülen 4 asırlık Bursa Mevlevihanesi’nin son yapısı olan Haremlik–Selamlık binasında kaba inşaat tamamlanırken, Semahane bölümünde ahşap montaj işçilikleri hızla devam ediyor.

 • 5. Şehit Şükrü Çavuş Turnuvasında Şampiyon Mudanyaspor Oldu.

  Mudanya İlçe Spor Müdürlüğü ve Mudanya Eğitim ve Kültürü Destekleme Derneği (Meküder) ile birlikte düzenlenen 5. Şehit Şükrü Çavuş Futbol Turnuvasının şampiyonu Mudanyaspor oldu.

 • 65. Yılında TRİLYE SPOR'dan Anlamlı Forma

  Tirilye Spor Kulübü Başkanı Murat Ertan Türkiye Cumhuriyeti'nin yaklaşan 100. yılı ve Tirilye Spor Kulübünün 65. Yılı nedeniyle Kemal Atatürk imzalı formalar hazırlattı.

 • ABD’nin Türkiye Karşıtı “Helen” Kozu

  Barış Pınarı harekâtının başlamasından sonra ABD, AB ve birçok ülkeden Türkiye aleyhine sesler yükseldi.

  ABD bu konuda başı çekiyordu. Her ne kadar bir anlaşma tesis edilmiş olsa da Başkan Trump’ın çelişkili açıklamaları, birbirini tutmayan Twitter paylaşımları, hatta aynı Twitter paylaşımında cümleler arasında bile çelişkiler oldu! Trump’ın tüm bu tuhaf paylaşımlarından ve beyanlarından -iyimser bir bakışla- anladığımız iç kamuoyuna yönelik söylemler olduğuydu. ABD’de Trump ile devlet organlarının farklı bakış açısı ve söylemi benimsediklerini anladık!

 • ABDULAZİZOĞLU "Esnaf Sorunları Çalıştayı Umut Verici"

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, esnafın yaşadığı sorunlara köklü çözüm üretmek için çalıştay düzenledi. BESOB’a bağlı tüm oda başkan ve yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, sorunlar tek tek anlatıldı, çözüm önerileri sunuldu. Çalıştaya katılan Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞU " Esnafımızın sesine kulak veren sorunlara çözüm odaklı yaklaşan Bursa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz. Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın sorunlarının aşılması noktasında tüm yerel yönetim ve idarecilerle uyum içinde çalışma gayreti ve azmindeyiz. " dedi.