Güncel Haber
 • Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğe damga vurmaya hazırlandığı Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi’nin belirlenmesi için düzenlediği yarışma sonuçlandı. Jürinin titiz değerlendirmeleri sonucu Mimar Ece Avcı’nın ekip başı olduğu 10 numaralı proje birinciliğe değer görüldü.

 • Mudanya'da En büyük (!) Şovmen! Laik, Cumhuriyetçi, Atatürkçü Havai Fişekçi KİM?

  Mudanya Belediyesi eski CHP Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı,  Mustafa AY'ın sosyal medya profilinde vurguladığı sahil bandı isim tabelası konusu kadar .  "Elini tutan mı var" diye sorduğu Mudanya'nın en büyük (!) şovmen!, laik, cumhuriyetçi, Atatürkçü havai fişekçisinin kim olduğu merak konusu oldu. AY Bursa Büyükşehir Belediyesine eksikliklerine rağmen Mudanya Sahiline yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederken Sahil Bandı'nın isminin 1984-1989 dönemi Belediye Meclisince, meclis kararıyla “ İsmet İnönü Bulvarı “ olarak belirlendiğini hatırlattı.

 • ‘’MUDANYA İÇİN BİR ŞEY YAPMALIYIZ’’

  “Büyükşehir kapsamındaki belediyeler arasında hizmetlerin yerine getirilmesi bakımından uyum ve koordinasyon, büyükşehir belediyesi tarafından sağlanır. Büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyeleri veya ilçe belediyelerinin kendi aralarında hizmetlerin yürütülmesiyle ilgili ihtilaf çıkması durumunda, büyükşehir belediye meclisi yönlendirici ve düzenleyici kararlar almaya yetkilidir.”(11,madde)

 • 106 YILDIR AYNI GURUR. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 15’liler Alayı Yürüyüşü ve Çanakkale platosuna dönüştürülen alanda cephede yaşananların sergilendiği tiyatral gösteri, vatandaşlar tarafından büyük bir gururla izledi.

 • 2019 - 2024 Dönemi İlk Meclis Toplantısı Yapıldı.

  Mudanya Belediyesi 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında belediye meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve ihtisas komisyonu üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

 • 25 Yıl Emek Verdi. Başkan TÜRKYILMAZ Okutmadı Bile

  08.01.2021 tarihinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Mudanya Belediye Meclis toplantısında AK Parti Grubu, 25 yıl Mudanya’da Esnaf Teşkilatları başkanlığı yapmış olan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Emir Ali USTA’nın adının Güzelyalı Kapalı Pazaryeri’ne verilmesiyle ilgili önergeyi Meclis’e sundu. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz önergeyi okutmadan komisyona yönlendirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ:

 • 29 Ekim’de Bursa'da ulaşım ‘1 kuruş’

  Bursa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ulaşımın 1 kuruş olmasına ilişkin karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ‘oybirliğiyle’ alındı.Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yönettiği oturumda, 29 Ekim’de ulaşımın Bursa’da 1 kuruşluk bedel karşılığında gerçekleştirilmesi yönünde karar verildi.

 • 5. Şehit Şükrü Çavuş Turnuvasında Şampiyon Mudanyaspor Oldu.

  Mudanya İlçe Spor Müdürlüğü ve Mudanya Eğitim ve Kültürü Destekleme Derneği (Meküder) ile birlikte düzenlenen 5. Şehit Şükrü Çavuş Futbol Turnuvasının şampiyonu Mudanyaspor oldu.

 • ABD’nin Türkiye Karşıtı “Helen” Kozu

  Barış Pınarı harekâtının başlamasından sonra ABD, AB ve birçok ülkeden Türkiye aleyhine sesler yükseldi.

  ABD bu konuda başı çekiyordu. Her ne kadar bir anlaşma tesis edilmiş olsa da Başkan Trump’ın çelişkili açıklamaları, birbirini tutmayan Twitter paylaşımları, hatta aynı Twitter paylaşımında cümleler arasında bile çelişkiler oldu! Trump’ın tüm bu tuhaf paylaşımlarından ve beyanlarından -iyimser bir bakışla- anladığımız iç kamuoyuna yönelik söylemler olduğuydu. ABD’de Trump ile devlet organlarının farklı bakış açısı ve söylemi benimsediklerini anladık!

 • Acemler Trafiğine Tüp Geçitle Yeni Bir Nefes

  Bursa trafiğinin en önemli kilit noktalarından olan Acemler Kavşağı’nda trafik akışının daha da hızlanması için birbirinden farklı uygulamaları devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hayran Caddesi ile Oulu Caddesi’ni tüp geçitle bağlayacak projede çalışmalara başladı.

 • Acemler’de bir düğüm daha çözüldü.

  Bursa trafiğinin en önemli kilit noktalarından olan Acemler Kavşağı’nda trafik akışının daha da hızlanması için birbirinden farklı uygulamaları devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çevre Yolu’ndan İzmir yoluna bağlantı kolundaki şerit sayısını da ikiye çıkardı.

 • Afet Riski Bursa'da Gündeminin Zirvesinde

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerek afetin yaşanmaması, gerekse afet sonrası sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesi adına atılacak her hamlenin önemli olduğunu belirterek, yakın zamanda tüm ilçeleri kapsayacak şekilde kaçak yapıyla mücadele konusunda hazırlanacak raporu Bursa Valisi Yakup Canbolat’a sunacaklarını belirtti.

 • AK Parti Bursa İl Başkanlığında görev değişimi

  AK Parti Bursa İl Başkanlığına Davut Gürkan getirildi.  Ayhan Salman, yaptığı yazılı açıklamada, 3,5 yıldır İl Başkanlığını büyük bir aşkla sürdüğünü belirterek, görevi Davut Gürkan’a devrettiğini söyledi.

 • Ak Parti Mudanya Gençlik Kolu Başkanlığına Mehmet Semih Bozdemir Atandı.

  Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mudanya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına Mehmet Semih Bozdemir atandı. Gerçekleşen atama üzerine Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Avukat İnci Söğütlü ile görevi devreden 2 Şubat 2018 tarihinde bu yana 35 aydır Ak Parti Mudanya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yapan ve aynı zamanda Mudanya Belediyesi Ak Parti Meclis üyesi de olan Emre Akdemir sosyal medya üzerinden birer mesaj yayınladılar.

 • Ak Parti Mudanya Kadın Kolu Başkanlığına Gülcan ADAKLI Atandı.

  Ak Parti Mudanya İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Gülcan ADAKLI atandı. Ak Parti Mudanya İleç Başkanlığı'nın facebook sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda duyurulan atama için

 • AK Parti Mudanya'da Twitter Paylaşımları İstifa Ettirdi.

  Mudanya siyaseti hareketlendi. Ak Parti Kadın Kolları Başkanı ve Meclis üyesi Neslihan İşbilen Erdeniz'in hem Kadın Kollarından hem de meclis üyeliğinden Ak Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından istifa ettiği (ettirildiği) bilgisini aldık.

 • Ak Parti'den Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odasına Ziyaret

  Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ ve yöneticileri Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali USTA'nın vefatı dolayısıyla Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na taziye ziyaretinde bulundu.

 • Ak Parti'li Emre AKDEMİR'den Başkan TÜRKYILMAZ'a Proje Demokrasisi Göndermesi

  Adalet ve Kalkınma Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi Emre AKDEMİR sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. AKDEMİR Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a Bursa Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Alinur AKTAŞ'ın ilçemizde yenilediği basket sahası projesini örnek göstererek asrın projesi diye tanıtılan YILDIZTEPE için bilgilendirme talep etti. AKDEMİR vatandaşın YILDIZTEPE'de yapılacak bazı birimlerde seçme hakkı olması gerektiğini belirtti.

 • Alinur AKTAŞ Açıkladı " Mudanya'da çürük binayı yıktık modern eğitim merkezi yapıyoruz "

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, hakkında riskli yapı raporu bulunan Mudanya’daki binayı yıkarak, yerine bünyesinde bayanlar için spor salonu, Busmek Kurs Merkezi ve Ana Kucağı eğitim merkezinin de bulunduğu modern bir bina kazandıracak.

 • Apostoloi Kilisesi

  Zeytinlikler içinde güzel bir mahalle olan Aydınpınar’da zamanın tüm yıpranmışlığına rağmen kısmende olsa ayakta kalmaya çalışan Hagios Apostoloi Kilisesi kültür mozaiğimizdenden biri.  1846-1870 yılları arasında Bursa Metropoliti Konstantios döneminde yapıldığı bilinen kilise, iki asırdır varlığını sürdürüyor. Eski adı Misebolu olan eski Rum yerleşimi Aydınpınar’daki kilise, 1922 yılından sonra camiye dönüştürülmüş ve çan kulesi bir süre minare olarak kullanılmıştı.