Güncel Haber
 • Atatürk Parkı 2. Etap İnşaatına Kaçak Yapı Mührü Vuruldu.

  Mudanya Belediyesi, Güzelyalı Atatürk Parkı’nın 2. Etap çalışmaları Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince ruhsatsız (kaçak yapı) nedeniyle mühürlendi.

 • Aya Yani Manastırı

  Uzaktan bakıldığında küçük bir kaleyi andıran Aya Yani Manastırı, bugün özel mülkiyette bir arsada varlığını korusa da eski ihtişamını arayan yapılardan biri… Tirilye’ye 5 kilometre uzakta, toprak bir yol, zeytinliklerden ve günebakan tarlalarından geçerek ulaşılıyor Aya Yani’ye...

 • Başkan Aktaş: “Artık icraat zamanı”

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, samimiyet, tevazu ve gayretle gönül belediyeciliğini yerine getirirken, vizyonel projeleri hayata geçirme adına önemli hamlelerinin olacağını söyledi.

 • Dijital Sanat Akademisi’ne yoğun ilgi

  Korona virüsle mücadele kapsamında geniş katılımlı etkinliklere ara verilip, özellikle kültür sanat faaliyetlerini dijital ortama taşıyan Büyükşehir Belediyesi’nin Dijital Sanat Akademisi programı, büyük ilgi gördü.

 • Dündar Evi ya da Hagios Ioannes Rum Kilisesi

  Doğal güzelliklerinin yanında tarih kokan Tirilye’de  Dündar Evi olarak bilinen Hagios Ioannes Rum Kilisesi (Yuannes Kilisesi) Kurtuluş Savaşı sonrasında Rumların bölgeyi terk etmesi ardından özel mülkiyete geçmiştir. 19. yüzyıl yapısı kilisenin üç katlı batı cephesi günümüzde konut olarak kullanılıyor. Doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılara meraklıysanız Tirilye'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Ekrem Uğurlu'dan Mustafa Şenkal'a Teşekkür Ziyareti

  Mudanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ekrem Uğurlu Mudanya ŞENKAL Elektronik sahibi Mustafa Şenkal'ı ziyaret ederek ilçe spor müdürlüğü tesislerinin bakım, onarım konularında yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı şilt vererek teşekkür etti.

 • Eşkel ve Eğerce Sahillerinde Çeken Akıntıya Dikkat

  Eşkel, Eğerce muhteşem kumsalı ve denizi ile Marmara'nın en güzel sahili, her yaz bu muhteşem kumsallar alabildiğince misafirlerine harika anlar yaşatır. Fakat yetkililerce alınan tüm önlemlerin yanında yine de sizi hayati risk taşıyan ve insanları açık denize doğru sürükleyen çeken akıntı " RİP Akıntısı " konusunda bilgilendirmek istedik. Zira eğlenmek için buraya gelen ailelerden bazıları hayatlarının en dehşetli gününü burada yaşayabilirler. Videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

 • Fatih Cami (Hagios Stephanos Kilisesi )

  Tirilye’de bulunan Hagios Stephanos Kilisesi, şu an cami olarak hizmet veriyor. Yöremizdeki en eski ve özgün Bizans kiliselerinden biri olan tarihi yapı, 610-850 yılları arasından günümüze kadar gelen önemli Bizans mimarisi yapılarındandır. Kilise olarak inşa edilen mimari yapının ilk ismi Aya Todori olarak biliniyor. Kapısında bulunan yazıda Hicri 968, Miladi 1560 tarihleri bulunan kilisenin ismi, sonradan Fatih Camii olarak değiştirilerek kullanıma açıldı. Tarihin izlerini taşıyan bina Kenolakkus Manastırı Kilisesi adıyla da bilinir.

 • Girit Tatlısı (katmer) tarifi

  Nesilden nesile aktarılan kat kat lezzet " Girit Tatlısı " Mudanya mutfağının enfes lezzetlerinden olup, şerbetli tatlı sevenlerin sofralarının baş köşesinde yer bulmaktadır.

  Ama hemen belirtmekte yarar var ki bu enfes lezzet malzeme kalitesinden ve miktarından taviz verilmeden yapılmalıdır ki damaklarda unutulmaz bir tat bıraksın.

 • Hentbol Minik Kadınlarda Türkiye Şampiyonu Adasokağı Oldu

  Türkiye Hentbol Federasyonu 2018 - 2019 Minik Kadınlar Sezonu Şampiyonu Adana Adasokağı spor kulübü oldu. Mudanya İlçe spor salonunda geçtiğimiz Pazar günü başlayan şampiyonada Cuma günü klasman karşılaşmaları oynandı.

 • Karaca " Bu Yıkım Bu Hızla 10 Yılda Bitmez "

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Çelik Palas Oteli ek inşaatını gündeme taşıdı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 30 Eylül 2020'ye kadar yıkılacağını öne sürdüğü Yeni Çelik Palas Oteli binasının 2021'in Şubat ayı ortalarına gelmiş olmamıza karşın olduğu gibi duruyor olmasını eleştiren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Büyükşehir Belediye Başkanı müjde uzmanı olmuş. Çok güzel müjdeler veriyor ama sadece müjde veriyor. İşin tamamlanması gibi bir derdi yok.

 • Köy Meydanı Satılık Değil. Bunlar Yalan Dedi. Kumyaka'da Kavga Çıktı.

  Kumyaka Mahallesi eski Muhtarı ve S.S. Kumyaka Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KTKK) Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Batmaz, Kooperatif Genel Kurulu sonrasında ve ulusal basında çıkan "Satılık Köy, Mahalle meydanı icraadan satılık" haberlerinin asılsız olduğunu açıkladığı ve suçlamalara cevap vermek için basın açıklaması yapmak istediği sırada meydana gelen olaylar yüzünden Jandarma açıklamayı bitirdi. Ramzi Batmaz toplantıyı provoke edenlerin Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifine şu anda üye bile olmadıklarını açıkladı.

 • Kumyaka'da 3,5 Milyon Liralık Tarihi Eser Ele Geçirildi

  Mudanya Kumyaka Mahallesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptığı iddia edilen kişinin evine jandarma tarafından yapılan baskında çok sayıda kaçak tarihi eser ele geçirildi.

 • Mudanya Belediye Meclisi'nde, Cumhur İttifakı Bölündü

  Belediye Meclisleri, bir nevi yasama organı gibi hareket eder. Mudanya Belediyesi Meclis üyeleri İlçemizde yer alan sıkıntılar için girişimlerde bulunup, problemlerin nasıl çözülmesi gerektiğiyle ilgili fikirler üretirler. Sorunların çözümünü sağlamak için toplanan belediye meclislerinde meclis üyelerinin önemli görevler üstlendiğini, toplumun menfaatine olan konularda karar verici mevki olduğunu söylemek mümkündür.

 • MUDANYA EŞİT EĞİTİM AĞI PROJESİ BAŞLIYOR

  Mudanya Belediyesi’nin internete sayfasında yer alan habere göre internet erişimi imkanı olmayan öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sunmak üzere hayata geçirdiği Eşit Eğitim Ağı projesi başlıyor. Öğrencilerin pandemi sürecinde uzaktan eğitime erişebilmesi için ilçe genelinde ilk etapta 20 farklı noktada ücretsiz internet altyapısı kurulacağı duyuruldu.

 • Mudanya, Büyük Önder Atatürk’ü Özlemle Andı

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde saatler 09.05'i gösterdiğinde Mudanya’da hayat durdu. Mudanya Ata’sını saygı, sevgi, minnet ve özlemle andı.

 • Mudanya'da Gezilecek Yerler

  Eğer İstanbul gibi devasa bir metropolde yaşıyorsanız ve şehir trafiği içinde harcanan saatlerle ömrünüzün törpülendiğini hissetmeye başladıysanız, Mudanya’ya Deniz otobüsü ya da Hızlı Feribotla 95 dakikalık huzurlu bir yolculukla seyahat edebilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirenler için Mudanya, bir İstanbul kaçamağı sayılır. Bu sayfamızda Mudanya'da gezilecek yerler hakkında bilgileri bulacaksınız 

 • Mudanya'ya Nasıl Gidilir

  Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olan Mudanya'ya, deniz ve karayolu ile ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. İstanbul'dan deniz yoluyla Mudanya'ya gitmek için Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), ayrıca araba taşıyan Hızlı Feribot seferlerivardır.

 • Poyrazın Kızları Türkiye 3.'sü Oldu.

  Poyrazın Kızları; 15 - 19 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Küçük Kadınlar Türkiye Şampiyonası’ndan Türkiye 3.’sü olarak ayrıldı.

 • SUGATO (Yumurtalı patates)

  Mutfağımızın olmazsa, olmazıdır. Patatesin doğranma şekli, yumurta miktarı ve yumurtanın pişme kıvamı kişiye göre farklı olabilir.

  Ömer Beydeş'in tarifi ile işte SUGATO