Güncel Haber

İstanbul’da bugün saat 13.59‘da Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremde ise telefon operatörleri sınıfta kaldı. Deprem sonrası yaklaşık yarım saat süre içerisinde iletişim GSM üzerinden hiç kurulamadı. Mudanya ve Bursa'da ise bazı operatörlerin baz istasyonları çöktü ve halen iletişim GSM üzerinden sağlanamazken vatandaşlar whatsapp üzerinden konuşmalarını yapıyor.

 

İstanbul’da Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.7, AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

GSM Operatörlerİ sınıfta kaldı

Büyük İstanbul depremini bekleyen İstanbullular, yaşanan deprem sırasında oldukça büyük bir panik yaşadı. Herkes telefonlarına sarıldı fakat GSM şebekeleri üzerinde oluşan yoğunluk sonrasında, operatörler sınıfta kaldı ve telefonlar düşmedi.

Telefonla görüşmelerini WiFi üzerinden WhatsApp gibi uygulamalarla yapan kullanıcılar, GSM üzerinden iletişim yaklaşık yarım saat boyunca kuramadılar.

Önümüzdeki dakikalarda konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK ile beraber Teknoloji ve Sanayı Bakanlığı’nın da açıklama yapması bekleniyor.

Tabii yaşanan bu aksaklık, akıllara şu soruyu getirdi. Beklenen İstanbul depreminde iletişim nasıl sağlanacak? Durumla ilgili henüz operatörlerden bir açıklama yapmadı.


Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin