Güncel Haber

Mudanyalı Gazeteci Yazar Hasan Seyfettin Teoman Başı Açık Düşünceler adlı denemelerden oluşan kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Yazarın daha önce yayımladığı Zeytinlik Devrimcileri adlı bir de öykü kitabı bulunuyor. Hasan Teoman denemelerden oluşan Başı Açık Düşünceler kitabı hakkında " Son on yıl içinde yazdığım siyasal ve toplumsal denemelerimin göze batanları yazdım. Başı Açık Düşünceler Okunduğunda aynı zamanda Türkiye’nin siyasal akışını da görmek olası.

Özellikle kadın konusuna değinerek bu iktidar sürecindeki kadın sorunlarını da anımsatmak istedim. Yolu özgür bir cumhuriyet çatısı altında ve kardeşçe yaşamak isteyenler için yazmadım bu kitabı aslında; bu düzenin rahatlığını (!) içselleştirenler için kaleme aldım. Okurlarsa mutluluk duyarım; özellikle erkek baskısından bunalan kadınlarımız." diye konuştu.

550 Sayfalık Başı Açık Düşünceler kitabı tüm kitapçılarda raflarda yerini aldı. Fiyatı 35 TL.

Kitaptan alıntılar

“KAPİTALİZM, emperyalizmi ve vahşi tüketim saldırılarını kadının üzerinden yürütür. Dişiliklerini kullanır; gereksinimlerini ve duygularını, benliklerine sahte kişilikler ekleyerek tutsak eder. Kadınlar; sistemleri erkeklerin DOĞURDUĞUNU bilir, ancak kendilerinin EMZİRİP BÜYÜTTÜĞÜNÜ artık anlamalıdır.”

“Emek, aşk ve politika üçgeni, kapitalist sistemde anlatılan biçimiyle yolunu ve duygusallığını yitiredursun, toplumsal tüketim sömürüsünün göz alıcı odağını olmayı sürdürüyor. Sosyalizmin özentiyi yıkan düzleminde aşk özgürleşir, evrensel boyutuna ulaşır.”

“Ülkeler, başlarına bela olan sorunları peşlerine takarak siyasal yörüngede birkaç tur atıp başladıkları yere dönerler. Kimi uzun sürer bu yolculuğun, kimi kısa… Önemli olan görülmesi ve yaşanması gerekli acınası manzarayı o halkın hangi pencereden izlediğidir.”

Hasan Seyfettin Teoman Zeytinlik Devrimcileri ve Başı Açık Düşünceler Kitapları

HASAN SEYFETTİN TEOMAN” KİMDİR?

Girit Kandiya'dan Mübadil olarak Mudanya'ya gelen Kunduracı Bilal Usta(Kubilay)nın torunudur. 1951 yılında İstanbul'da doğar.Babasının ölümüyle 1962 yılında Mudanya'ya gelir.Çocukluğu ve gençliği Mudanya'da geçer. Mudanya Lisesi'nin ilk mezunlarındandır.1972 yılında, 30 yıl sürdüreceği gazetecilik mesleğine başlamak üzere tekrar İstanbul'a döner. Evli ve iki kız evladı sahibi olan yazarın daha önce ZEYTİNLİK DEVRİMCİLERİ adında bir öykü kitabı yayımlandı.

Hasan Seyfettin Teoman


Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin