Güncel Haber

Mudanya Devlet Hastanesi Biyokimya Uzmanı Uzm. Dr. Özlem KAYA'nın bir araya gelmesine öncülük ettiği, Türkiye'nin farklı yerlerinde çalışan 30 kadın hekimin Bursa'da seslendirdiği Hekimler Söylüyor albümü raflardaki yerini aldı. Uzm. Dr. Özlem Kaya’nın yürüttüğü projeye gönüllü olarak katılan hekimler, Compackt Disk (CD) satışından elde edilecek gelirinin tamamını eğitim ve sağlık ile ilgili KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) gibi vakıflara bağışlanacağını belirtti.

Yapımcılığı Ege Şafak - Orpheus Yapım’ın üstlendiği projenin sanat yönetmenliğini ise 2017 yılında ’Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülleri’ töreninde müzik alanında büyük ödüle layık görülen Göksel Baktagir ve yine Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından Selçuk Murat Kızılateş üstlendi.

Emel Taşçıoğlu ve Nazire Savran ve Doç Dr. Özlem Doğuş Varlı da hekimlere vokal koçluğu yaparak, stüdyo okumaları sırasında destek verdi. Albüme Türkiye’nin profesyonel müzisyenleri enstrümanları ile eşlik ederken, kayıt ve mix-mastering işlemleri ise uzmanlar tarafından yapıldı.

Başhekim Uzm. Dr. Serkan Fatih YEĞEN Uzm. " Uzm. Dr. Özlem KAYA'yı bu sosyal sorumluluk projesinden dolayı tebrik eder, keyifli albümünün yolunun açık olmasını diler, bu güzel yolculuğundaki başarılarının devamını dileriz. "

dedi.