Güncel Haber

Hüseyin ESEN 21.12.2019 Cumartesi günü saat 13:00'te Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. ESEN'in  "Hedefimiz üzerimizdeki sessizlik toprağını atarak yeniden birleştirici gücü sağlayarak daha cesur, hedefini bilen, emeğin en büyük değer olduğunu unutmayan, kişilerin değil örgütün ve Mudanya halkının sesi olan ve özellikle vefasızlık etmeyen, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin fabrika ayarlarını yeniden canlandırarak sessiz çoğunluğun sesi olmaktır." satırları dikkat çekti

video

Hüseyin ESEN yaptığı açıklamada;

"21.12.2019 cumartesi günü 13:00 ile 17:00 saatleri arasında Mudanya İlçe Başkanlığı seçimleri yapılacaktır. Öncelikli olarak  tüm delegelerimizin demokratik haklarını kullanmak adına İlçe Başkanlığı seçimlerimize de iştirak etmesini ve iradesini yansıtmasını temenni ediyorum. Yaptığımız çalışmalar neticesinde üyelerimizin değişimden yana tavır aldıklarını gözlemliyoruz. Toplumun her kesiminden tarafıma gösterilen ilgi ve alakadan ötürü de teşekkür ediyorum.

Biz de gerek üyelerimizin gerekse de halkımızın desteklerini geri çevirmemek adına üstlendiğimiz bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek için şimdiden var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ancak önemli olan delegelerimizin bu desteğini ilk önce İlçe başkanlığı seçiminde sandığa yansıtmasıdır. Bu bağlamda tüm delegelerimizin yenilik ve değişimden yana desteklerini bekliyorum.

İlçe Başkanlığı seçimi sonucunda çıkacak sonuçlara saygı göstererek çalışmaya ve bu ilçe seçimlerinde değişimi sağlamak için çaba sarf etmeye hazırız. Umarım bu sefer değişimi sağlayacağız. Yapılacak İlçe Başkanlığı seçimlerinin partimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Her şey Mudanya, Her şey CHP için”

Satırlarına yer veren ESEN niçin aday olduğuna açıklık getirerek 

Mudanya’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha demokratik, paylaşımcı, öteleyen değil BİRLEŞTİREN, üyelerinin fikirlerine saygı duyan, fikirlerine değer veren, örgütün tümünü kucaklayan, sadece üyelerini değil tüm halkı dinleyen, çözüm üreten, hep BEN diyen değil hep BİZ diyen, üyeleriyle ve Mudanya halkı ile kavgacı pozisyonda olmayan bir parti olmasını sağlamak için göreve talip olduk.

Biz diyoruz ki…
Gelişim birey’den…
Değişim yerel’den başlar…
Biz sessiz çoğunluğun sesi olmaya geliyoruz.

Nasıl ki !..

Türkiye’nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisi ise...
Mudanya’da Cumhuriyet Halk Partisinin birleştirici gücü biz olacağız…
Hedefimiz üzerimizdeki sessizlik toprağını atarak yeniden birleştirici gücü sağlayarak daha cesur, hedefini bilen, emeğin en büyük değer olduğunu unutmayan, kişilerin değil örgütün ve Mudanya halkının sesi olan ve özellikle vefasızlık etmeyen, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin fabrika ayarlarını yeniden canlandırarak sessiz çoğunluğun sesi olmaktır.

dedi.

Hüseyin ESEN CHP Mudanya İlçe Başkanlığına Talip

Hüseyin ESEN Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanlığına aday olan Hüseyin ESEN ;

12.02.1958 tarihinde MUDANYA’ da doğdu. Sevtap ESEN ile evli olan Hüseyin ESEN Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksekokulu’ndan 1981 yılında mezun oldu. Mudanya’da bulunan Türk Siemens Kablo ve Elektrik Sanayi A.Ş ‘ de Dış Ticaret Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli oldu.

2004 – 2009 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mudanya Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. Bu görev süresinde belediyede Encümen, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonunda görev aldı.

2014 – 2019 döneminde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Meclis üyesi olarak seçildi ve görev yaptı. Bu görev süresinde Grup Sözcülüğü, Divan Katipliği, Denetim Komisyon üyeliği, Sağlıklı Kentler Birliği üyeliği, Büyükşehir Turizm Tanıtma Komisyon üyeliği, Turizm Komisyon Başkanlığı görevlerinde partimi temsil etti.

Mudanya Belediyesi bünyesinde ilk defa gerçekleşen ve Mudanya’mızın Turizm’de yol haritası olan TURİZM MASTER PLANI’nı yaptı. Dünyanın en iyi fuarları olan Emitt Turizm Fuarı, Berlin Turizm Fuarı, Bursa Turizm Fuarlarında Mudanya’nın tarihi ve kültürel tanıtımlarını organize etti ve belediye çalışanları ile bu organizasyonlara katılım sağladı. Mudanya’da bir ilki daha başararak MUDANYA KENT REHBERİ’ ni hazırlayıp, Mudanya’nın tarihi ve kültürel değerlerinin tanınması için katkı koydu. Mudanya’nın Turizmi’ne katkı olacak Turizm Tanıtma Büroları’nın belli noktalara yerleştirilmesini sağladı.
Tüm bu çalışmalar içinde tüm proje ve görevleri tamamlayarak bugünlere geldi.

Halen Mudanya’da yaşamını sürdüren Hüseyin ESEN "Mudanya benim için vazgeçilmez bir sevdadır. Ancak Mudanya’mızın tanıtılması için daha yapacak çok işimiz olduğuna inanıyorum. Mücadelem halen devam etmektedir." dedi.

 


Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin