Güncel Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni turistik Doğu Ekspresi'nin bilet fiyatlarını açıkladı. Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri satışa sunuldu. İlk seferini 29 Mayıs'ta saat 20.00'da Ankara'dan Kars'a yapacak.

 

Oldukça ilgi çeken turistik Doğu Ekspresi treninde tek kişilik bilet 400 lira, çift kişilik bilet 500 liradan satışa sunuldu

Buna göre eğer tek kişilik bilet almak isterseniz, 400 TL ödemeniz gerekiyor. Çift kişilik bilet fiyatları ise 500 TL (Kişi başı 250 TL). 3 vagondan oluşan ve tamamı yataklı olan turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri de şu an itibarıyla satışta. 29 Mayıs akşamı saat 20.00'de kalkacak olan tren, 27 saat süren bir yolculuğun ardından Kars'a ulaşacak.

Biletlerin büyük bir kısmı tükenmiş durumda. Bu yüzden eğer yeni turistik Doğu Ekspresi'nde bulunmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Bilet satışlarının yapıldığı internet adresine buradan ulaşabilirsiniz. Kalkış noktasını Ankara Gar, varış noktasını da Kars olarak seçtiğiniz takdirde, karşınıza iki tren seferi çıkacaktır. Bunlardan üstte görüntülenen klasik Doğu Ekspresi'ni alttaki ise yeni turistik Doğu Ekspresi'ni ifade ediyor. Gerekli olan diğer açıklamalar ve detaylar internet sitesinde bulunuyor.

Ankara - Kars - Ankara hattında gün aşırı işleyecek tren, Ankara'dan saat 20.00, Kars'tan saat 23.00 civarında kalkacak.