Güncel Haber
Muharrem İnce Mudanya'da

Bursa İl Mahalli Çevre Kurulu Mayıs Ayı Toplnatı Kararları onaylanarak kamuoyuna açıklandı. 28 Mayıs 2019 günü Bursa Vali Yardımcısı Fahrettin GÖNCÜ Başkanlığında saat 14:00'da Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen oturum sonucunda eğlence amacıyla patlayıcı maytap, havai fişek ve benzeri şeyleri kullanmak, ateşlemek gibi benzeri faaliyetlerin Mudanya'da yapılabileceği alanlar kararlaştırıldı.

İlçe Kaymakamlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görüşleri doğrultusunda alınan kararla Mudanya'da havai fişek, işaret fişeği kullanımı ;

1. Arnavutköy Limanı (Kıyıdan 200 metre açıkta)
2. Yıldıztepe
3. Montania Otel Önü ( Kıyıdan Doğu İstikametine doğru 200 metre açıkta)
5. Güzelyalı stadyumu
6. Güzelyalı Yat Limanı (Kıyıdan 200 metre açıkta)
7. Güzelyalı Altınkum Kale Önü ( Kıyıdan 200 metre açıkta)
8. Mütareke Meydanı ( Kıyıdan 200 metre açıkta)  olarak belirlendi.

Oybirliği ile alınan kararda;

"12-10-2018 tarih ve 85 nolu İMÇK Kararı (B) bendi ".... az hassas (idari ve ticaret, binaları, çocuk bahçeleri, oyun alanları ve spor tesisleri vb) ve hassas olmayan ( otoparklar, garajlar, eğlence yerleri, sanayi tesisleri vb) alanlarda ancak 14-08-1987 tarihli ve 87/12028 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Tekel dışı bırakılan, patlayıcı maddelerle av malzemeleri ve benzerlerinin üretimi, ithali, taşınması, saklanması, depolanması, satışı, kullanılması, yok edilmesi, denetlenmesi usul ve esaslarına ilişkin tüzüğün 117. maddesine istinaden "yerel mülki amirden izin alınarak yapılabilir." hükmü gereğince, yerel mülkü amirinden izin alınması şartıyla, bu alanlarda eğlence amacıyla patlayıcı, maytap, havai fişek ve benzeri şeyleri kullanmak, ateşlemek gibi benzeri faaliyetlerin yapılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir" satırları yer aldı.