-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya Kent Konseyi 6.'ıncı Olağan Seçimli Genel Kurulunu İlçe Müftülük Toplantı Salonunda çoğunluğu sağlayarak gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Soyer Kazancı güven tazeleyerek Yürütme Kurulu Başkanı seçildi. 147 üyenin 77 si Genel Kurula katılım sağlarken tek listeyle gidilen kapalı oylamada katılım sağlayan tüm üyelerin tamamı Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı'ya ve 9 kişilik yeni Yürütme Kurulu listesine evet oyu verdi.

 

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Mustafa Ay, Katipliğini Sezer Aktaş, üyeliğini Hürriyet Aslıkara yaptı.

Divanın belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı, Mudanya Kent konsenin tüm engellemelere rağmen bir çok etkinliğe imza attığını belirterek Mudanya Kent Konseyi özelliğini yitirdi, diyenlerin bir algı opreasyonunun parçası olduklarını söyleyerek yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Kazancı çalışmalarının gönüllülük esasına dayandığını, Kent Konseyinin her birimi ellerinden gelenin fazlasını vermekte olduğunu ifade etti. Mudanya Belediyesinden yaptıkları hiç bir faaliyet ve etkinlik için destek ve katkı göremediklerini belirterek "Eğer destek verselerdi elbirliği ile çok daha büyük güzel işler başarabilirdik" dedi.

Soyer Kazancı Bu güne kadar Mudanya Belediyesine verilen ;

Fen İşleri Müdürlüğüne 120 adet
Temizlik İşleri Müdürlüğüne 250 adet
Park ve Bahçeler Müdürlüğüne 80 adet
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne 10 adet
Veteriner Müdürlüğüne 76 adet dilekçenin sadece %15'ine cevap verildiğini geri kalanlarına kayıtsız kalındığını ya da olumsuz yanıtlar verildiğini açıkladı.

Kazancı, özellikle oluşturdukları Çalışma Grupları ve Mahalle Meclislerinin yeni dönemde daha aktif olması yönünde çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Geçtiğimiz dönemde kırsal mahalle meclislerini ulaşım problemi (Mudanya Belediyesinin ulaşım desteği vermemesi) nedeni ile mahalle meclislerinin kuralamadığını vurguladı. Soyer Kazancı gerçekleşen kapalı oylamada 77 oy alarak Mudanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi. Kazancı Genel Kurul sonunda kısa bir konuşma ile katılımcılara katıldıkları ve destek verdikleri için teşekkür etti.

Yapılan tek listeli seçimlerde Mudanya Kent Konseyi Başkanlığı'nı 2006 yılından bu yana sürdüren Soyer Kazancı, katılımcıların oybirliğiyle güven tazelerken, Kazancı'nın 9 kişilik yeni Asil Yürütme Kurulunda Metin Aytürk, Tümay Öztan, Erdal Doğruer, Yaşar Kılıç, Sabriye Öztürk, Nazım Ayyıldız, Ümit Atilla, Zuhal Ünver, Yavuz Gerçekçi görev aldı.

Yedek Yürütme Kurulunda ise Namık Kemal Şentürk, Dr. Ayşe Neşe Türeyengil, Kadri Söğütlü, Engin Tokgöz, Faruk Gürsel Akengin, Ercan Özkes, Ömer Cinalioğlu, Hakkı Ovatman ve Naci Süzgün yer aldı.

Mudanya Kent Konseyi 6.'ıncı Olağan Seçimli Genel Kurulunu İlçe Müftülük Toplantı Salonunda çoğunluğu sağlayarak gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Soyer Kazancı  güven tazeleyerek Yürütme Kurulu Başkanı seçildi. 147 üyenin 77 si Genel Kurula katılım sağlarken tek listeyle gidilen kapalı oylamada katılım sağlayan tüm üyelerin tamamı Yürütme Kurulu Başkanı Soyer Kazancı'ya ve 9 kişilik yeni Yürütme Kurulu listesine evet oyu verdi.

Mudanya Kent Konseyi 6.ıncı Olağan Seçimli Genel Kurulunu İlçe Müftülük Toplantı Salonunda çoğunluğu sağlayarak gerçekleştirdi. Yapılan seçimde Soyer Kazancı  güven tazeleyerek Yürütme Kurulu Başkanı seçildi.

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin