-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün yurt genelinde başlattığı Gezici Kayıt Terminali uygulaması Mudanya’da uygulanmaya başladı.

 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren Türkiye genelinde uygulanmaya başlanan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvuruları için vatandaşların ilçe Nüfus Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmekte olup, 15 yaş ve üzeri olan kişilerin biyometrik verileri ve imzalarını alınmasını gerekli kılan bu uygulamada başlatılan Gezici Kayıt Terminali uygulaması ile, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı müracaatında bulunmak üzere Nüfus Müdürlüğümüze gelemeyecek durumda olan (hasta, yaşlı, engelli vb.) vatandaşlarımızın kimlik kartı başvuruları alınmaya başlandı.

Mudanya’da ilk uygulama felçli durumda olan, Ömerbey Mahallesi sakinlerinden Aykut Ürkmez isimli vatandaşın ikamet adresine gidilerek Gezici Kayıt Terminali ile kimlik kartı başvurusu başarıyla gerçekleştirildi.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, “Bu uygulamayla vatandaşlara yönelik bir hizmet kolaylığı daha sağlanmış bulunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen engelli veya yaşlılıktan dolayı evden çıkamayan veya evde bakım hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımızın yakınlarının İlçe Nüfus Müdürlüğümüze başvurmaları durumunda bu uygulamadan faydalanabilecekler” dedi.

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin