Mudanya Liman Başkanlığı, Hedef 2023 Bir Milyon Amatör Denizci Projesi Kapsamında devam eden Amatör Denizci Belgesi Eğitim ve Sınavlarına ek olarak, Eylül ayı itibarıyla (Kmt) Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Belgesi Eğitim Ve Sınavlarına Başlıyor.

 

Mudanya Liman Başkanı Veysel Yaşar tarafından yapılan açıklamada, “ 2018 yılı Kasım ayından bu yana yapılan Amatör Denizci Belgesi Eğitim ve Sınavına 16.500 katılımcı başvuru yaptmış ve halen eğitim ve sınavlar devam etmektedir. Bu projeye ek olarak Liman Başkanlıklarında ve Mudanya Liman Başkanlığında, Eylül ayı İtibarıyla (Kmt) Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Belgesi eğitim ve sınavlarına başlanacaktır.

SOLAS sözleşmesine tabii olmayan deniz araçlarında Vhf/Dsc telsiz cihazı kullanma belgesi olarak tanımlanan bu belge ticari olmayan 12 Metre üzeri veya telsiz bulunduran tüm özel teknelerde geçerli olacaktır. Baş vuru şartlarını sağlayan ve yapılacak eğitim sınavda başarılı olan katılımcılar bakanlık hesabına yatırılacak 25.10 TL karşılığında bu belgeye sahip olabileceklerdir” diyerek Mudanya Liman Başkanlığı tarafından müracaatların kabul edileceği bilgisini verdi.


radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin