Güncel Haber

Halitpaşa Caddesi Hal Cami yakınında ki Fast Foot’da çalışan Muhammet Bal’ı bıçaklayarak öldüren sanık Orhan Çinko müebbet hapis cezasına mahkûm edildi.

2017 yılının Nısan ayında Hasanbey Mahallesi Halitpaşa Caddesi üzerinde işlenen cinayette İddiaya göre, aklî dengesi yerinde olmadığı iddia edilen Orhan Çinko (19), mahallede dolaşırken bir fastfood yemek şirketinde garson olarak çalışan Muhammet Bal ile tartışmaya başladı. Orhan Çinko, tartıştığı Bal'ı göğsünden ve sırtından bıçakladı. Olay yerine gelen ambulansla Mudanya Devlet Hastanesine kaldırılan Bal, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çinko ise polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Sona gelinen yargılama süreci sonucunda Orhan Çinko hakkında 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kasten adam öldürmek suçundan açılan davada müebbet hapis cezası verildi. Orhan Çinko önceki duruşmalarda kimseyi öldürmek gibi bir niyetinin olmadığını, yaşananları hatırlamadığını ve aklî dengesinin yerinde olmadığını iddia etmiş, Adlî Tıp raporlarında sanık Çinko'nun aklî dengesinin yerinde olduğu tespit edilmişti. Mahkeme heyeti raporların ardından sanık hakkında kararını verdi. Çinko kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Karar 7 gün içinde temyiz'e götürülebilecek.