Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Muradiye Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Karayolu Trafik Haftası’ açılış programına katıldı. Başkan Aktaş, konuşmasında, trafik bilincinin artırılarak olası kazaların ve kayıpların en aza indirilebileceğine değindi.

 

Trafiğin düzeni ve güvenliğiyle ilgili farkındalığın sağlanması amacıyla, ülkemizde ve dünyada her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi gününü takip eden haftada kutlanan ''Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'' programına ; Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vali Yardımcısı Nevzat Ergun, İl Emniyet Müdür Vekili Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler Katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, öğrenciler şiir okuyarak, Vali Yakup Canbolat tarafından Trafik Vakfı Başkanı Galip Sakder ve Şoförler ve Otomobiller Odası Başkanı Hasan Topçu’ya Plaket verildi.

Bursa'da Toplu taşıma kullanımı artmalı

Bursa’da gerçekleştirilen ulaşım ve akıllı kavşak uygulamalarından bahseden ve projelerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Acemler, en kritik noktalarımızdan bir tanesi, onunla ilgili özel bir çalışmamız olacak. Ancak, 3 milyonluk bir şehrin toplu taşımayı daha fazla kullanması gerekiyor” diyerek herkesin toplu taşıma ile rahat ulaşım sağlayabileceğini kaydetti.

Yayalar ve bisikletlilerle ilgili öncelikli çalışma gerektiğine değinen Başkan Aktaş, “Herkes kurallara uyarsa, bizler de denetimlerimizi daha sağlıklı ve yoğun şekilde gerçekleştirirsek problemlerin hallolacağına yürekten inanıyorum. Bursa trafik ve ulaşımı çok fazla konuşuyor. Ciddi mesafeler aldık ama daha kat edeceğimiz mesafeler var” dedi.

Etkinlikler kapsamında hazırlanan trafik stantlarını gezerek sergilenen ürünler hakkında bilgi alan Bursa Valisi Canbolat, alkolün insanı nasıl etkilediğini göstermek için 'alkol gözlüğü' adı verilen özel gözlük takarak futbol topunu kaleye atmaya çalıştı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da Türkiye ve dünya genelinde meydana gelen trafik kazalarının çok önemli bir kısmının sürücü ve yayaların trafik kurallarını ihlalinden kaynaklandığını ifade etti. Konuşmaların ardından Başkan Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü’nün trafik ile ilgili uygulamalarını deneyimledi.


radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin