Güncel Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım AŞ. kentin üretim potansiyelini daha da öne çıkarmak ve tarımsal kalkınmayı desteklemek amacıyla ‘Kaliteli Ahududu Yetiştiriciliği Projesi’ kapsamında, ücretsiz fidan dağıtımı başvurularını almaya devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Tarım A.Ş., ahududu fidanlarını aracısız olarak çiftçilere ulaştırıyor. Doğru adımlarla, üretimi teşvik ediliyor. Bursa’ya katma değeri yüksek olan ‘Polka’ cinsi ahududu fidanlarını çoğaltıp yaygınlaştırarak üretiminin daha fazla olması sağlanıyor. Öncelikle kaliteli ve dayanımı yüksek ürün üretimini arttırarak ahududu ithalatının önüne geçmek, daha sonra ise ihraç hedefleniyor.

Tarım A.Ş.’nin çiftçilere vereceği ahududu fidanlarının en önemli özelliği yediveren cinsi olması. Hastalıklara karşı direnci çok yüksek olan fidanlar, Temmuz ayı başından Eylül sonu, Ekim ortalarına kadar meyve veriyor. Meyveleri çok iri ve çok verimli. Mükemmel bir aroma ve meyve kalitesine sahip olan kalitesi, dayanımı, taze tüketime uygunluğu ile artık dünya pazarlarına uygun bir fidan ile Bursalı çiftçiler buluşturuluyor.

İstenilen gerekli belgeleri hazırlayarak This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya posta yolu ile Tarım A.Ş. ye başvuru yapılabilecek. Kaliteli Ahududu Yetiştiriciliği Projesi hakkında 0224 497 40 01 – 0850 450 99 16 telefon numaralarından detaylı bilgi alınabilecek.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

1- Yetiştirilecek arazinin tapu fotokopisi

2- İkametgah belgesi

3- Kimlik fotokopisi

4- Toprak analizi

Başvuru Merkezi

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tarım A.Ş. Genel Müdürlüğü

Yolçatı Mahallesi Hal Yolu Caddesi No:2/1 Nilüfer/BURSA


Muhtar Şeraf ŞAŞ MESAJ

Avukat İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Kutlama mesajı

 

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Mesajı

Emre Akdemir Ak Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi

Mustafa Bayral Mert Tarım mesaj

 

Servet Şahiner Mesaj

Zekai Samast Mudanya Minibüscüler Kooperatifi Başkanı Mesaj

Mevlana Şimşek - Çınar Döner Salonu Mudanya

EMİR ALİ USTA

Mudanyadaemlak.com