-
Muharrem İnce
Sel Felaketini Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Samast'a Sorduk.

Mudanya 15 gün içinde iki kez sel felaketini yaşadı. Kumyaka’da Feridun Sönmezoğlu’nun sele kapılarak ölümüne neden olan 31 Ağustos 2022 günü Mudanya’nın tamamını etkileyen 2. ve çok şiddetli sel felaketi sonrasında AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Orhan Samast ile yaşananları konuştuk. Mudanya bir daha sel felaketi yaşayacak mı? Pek çok soruya cevap aldık. Mudanya Halitpaşa Mahallesinin neden sel suları ile taşınan çamura bulandığına ışık tutmaya çalıştık.

Sel Sonrası Bin Personel 400 Araç Gece Gündüz Çalışıyor!

Mudanya.gen.tr imtiyaz sahibi Öner Kıran’ın selin çağlayana dönüştüğü Halitpaşa Mahallesi Karanlık Dere önünde gerçekleştirdiği röportajda Samast vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken bin kişilik bir personelin 400 teknik araçla selden zarar gören vatandaşlara yardım etmek adına gece gündüz demeden günlerdir müthiş bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

İlk Etapta 1 Miyon 300 Bin Türk Lirası Zarar Ödemesi Yapıldı.

Samast 15 gün önce gerçekleşen sel zararları için hızlı şekilde zarar tespitleri tamamlanmış olan vatandaş ve esnafların banka hesaplarına 1 milyon 300 bin Türk Lirası ödeme yapıldığını, devam eden hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla son yaşanan sel felaketi zararları içinde yardımların yapılacağını vurguladı.

Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz İletişim ve İşbirliğinden Kaçıyor!

Samast değişen iklim şartları nedeniyle dünya genelinde aşırı ve ani yağışların sel görüntülerine neden olduğunun altını çizerek tüm sorunların Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarına katılmasıyla ve iletişim içinde olması halinde daha kolay aşılabileceğini vurguladı.

Orhan Samast 1 Eylül’de Hayri Türkyılmaz’ın Belediye Başkanlığı Bitti.

1 Eylül’de Hayri Türkyılmaz’ın Belediye Başkanlığı Bitti.

Samast sorulan bir soru üzerine Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz için “Mudanya’nın menfaatlerini korumanın yolu ve birinci şartı Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarına katılmaktır. Oralara katılmadığını biz biliyoruz” dedi. Hayri Türkyılmaz’ın Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarına katılmadığı yetmezmiş gibi ilçeye gelen devlet erkanı karşısına da çıkmadığını söyleyen Samast 31 Ağustos günü yaşanan sel sonrasındaki yaşanan acziyet ve duyarsızlıklar nedeniyle 1 Eylül 2022 gününden itibaren Mudanyalı vatandaşlar nezdinde Hayri Türkyılmaz’ın belediye başkanlığının bittiğini iddia etti..

İsim zikreden İlçe Başkanı Samast, Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sel nedeniyle Mudanya’da yaptığı incelemelere katılmadığını, Halitpaşa mahallesinde selden en çok zarar gören sokaklardaki esnaflara uğramadığının Mudanyalılar tarafından görüldüğünü belirtti.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

VİDEO

Mudanya Belediyesi Ekonomik Çöküntüye Gidiyor

6 Eylül Salı günü Tirilye Taş Mektep’te Belediye Meclisi Toplantısı olacağını ve gündemde ek bütçe talebinin yer aldığını belirten İlçe Başkanı Orhan Samast, Öner Kıran’ın “Meclisten alınan yetki ile Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Hasköy Mahallemizde sattığı arazi gelirleri nereye gitti ki, ek bütçe talebi meclise geliyor? " sorusu üzerine 8 aydır Ak Parti Mudanya İlçe başkanı olduğunu ve bu süre içinde Mudanya Belediyesinin pek çok yanlış uygulamaları neticesinde ekonomik bir çıkmaza sürüklendiğini vurguladı.

2022 Yılında 68 Milyon TL’lik Arsa, Arazi, Mülk Satıldı.

2022 yılında 68 milyon Türk Liralık belediye arasa, arazi, tarla, mülk satışının yapıldığını açıklayan Orhan Samast “Hadi bu yılı ek bütçe olayı ile atlattınız. Küresel olarak artan maaliyetler karşısında ciddi bütçeler yapmak lazım. Dolayısıyla Mudanya Belediyesi 1 Eylül itibarı ile ekonomik olarak sahada çökmüştür.” dedi. 

Editörün Notu: Röportajın tamamını izlemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Hayri Türkyılmaz Nefret Suçu İşliyor!

Halitpaşa Mahallesi’nde, Kumyaka’da oluşan selin şiddetini arttıran unsurları sıralayan Orhan Samast Öner Kıran’ın sorusu üzerine Mudanya Belediye Başkanlığı makamında basın açıklaması yaparak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve tüm yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Hayri Türkyılmaz’ın nefret suçu işlediğini ısrarla vurguladı.

Hizmet etmek yerine nefretle hareket eden Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’ın en ağır suç olan ve tüm olumsuzlukların kaynağı görülen nefret suçunu işleyerek Mudanyalı vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı hizmet almasını zorlaştırdığını belirtti. 

Hayri Türkyılmaz Salon Belediyeciliği Yapıyor.

İnsani olarak yapılması gerekenin öncelikle sel nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım etmek, selin iz ve hasarlarının giderilmesi sonrasında elde edilmiş herhangi bir kanıt varsa hazırlanan dosya ile yargıya başvurmak olmak olduğuna işaret eden Samast bir kısım basını toplayıp bir kısım basının dışlandığı bir açıklama ile suç duyurusu vurgusu yapılmasının insani değerlerle örtüşmediğine dikkat çekti.

Samast “Mudanyalı bu suç duyurusu tiyatrosunu ayıpladı. Ben de ayıplıyorum. O’nun için suç duyurusunu ihmal etmesin. Kumyaka’da kotu nasıl yükselttiğini, yükselttiği kot ile beraber dizdiği taşların gelen sularla beraber vatandaşın evine nasıl dolduğunu, taşların meydana nasıl sürüklendiğini de izah etsin .

Yine kolaycılığa kaçarak Halitpaşa Mahallemizde nasıl yeni Kapalı Pazar Yeri inşaatı hafriyatını dere yatağı kenarına döktüğünün izahını da yazsın. Tabi ki adalet var hukuk var. Mudanyalı günlük olarak Hayri Türkyılmaz'ın yaptıklarını görüyor ve değerlendiriyor. Kendisine önerim biraz sahaya inerek halka vaat ettiği ama ortada olmayan projelerin akıbeti konusunda Mudanyalıları bilgilendirsin. Türkyılmaz ikinci döneminde 25 tane vaatte bulundu. Herkes biliyor ki bu vaatlerden 2 tanesi tamamlanmadı. Diyorsa ki 3 tane 4 tane yaptım bunu istediği gün basının huzurunda bir anlatsın Mudanyalı’da projelerini bir görsün.

Başkan Türkyılmaz istişareden uzak bir yapı kurmak istiyor ve kurduğunu zannediyor. Halktan, gündemden, projelerden uzak izole bir kendi dünyası var. ” dedi.

Halktan Kopuk Belediyecilikle Olmuyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın zarar görmüş halktan uzak salon belediyeciliği yaptığını belirten Samast, Hayri Türkyılmaz’a çağrıda bulunarak beraberce Halitpaşa Mahallesinde selden en çok etkilenen üç sokakta vatandaş ve esnafı ziyaret etme teklifinde bulundu.

Feridun Sönmezoğlu’nun Cenazesinde Hayri Türkyılmaz Yoktu.

Öner Kıran’ın fotoğraflarda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı göremediği söylemi üzerine Kumyaka’da sele kapılarak vefat eden Feridun Sönmezoğlu’nun cenazesine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Mudanya kaymakamı Ayhan Terzi, protokol üyeleri ve Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın katıldığını Hayri Türkyılmaz'ın cenazeye bile katılmadığını söyledi.

Orhan Samast, Hayri Türkyılmaz’ın ’ın içindeki nefretini yenemediği için halktan kopuk olduğunu, hangi siyasi cenahta olursa olsun halka hizmet etmek isteyenler, kurum ve kuruluşlarla samimi bir işbirliği ve çaba içine giremediğini bunun bir akıl tutulması olduğunu söyledi.

KARANLIK DERE’YE HAFRİYAT DÖKÜMÜ FELAKETİ BÜYÜTTÜ.

Mudanya Belediyesi’nin yapımına başladığı Kapalı Pazaryeri temelinden çıkan onlarca kamyon toprak, taş ve kaya oluşumlu hafriyatı işin kolayına kaçarak Karanlık Dere Mevkii’ne izin almadan döktüğünü vurgulayan Samast dere kenarına keyfi bir uygulama ile dökülen hafriyatın yoğun yağmur ve yayılan dere sularıyla çamur olarak Mudanya Halitpaşa Mahallesini vurduğunu söyledi.

Dere yatağına kimseden izin almadan geçiş için toprak dökülerek küçük borular yerleştirildiğini kim tarafından yapıldıgı henüz tespit edilemeyen  bu karşıdan karşıya köprü geçişlerinin altına yerleştirilen boruların yağan yağış karşısında kifayetsiz kalması sonrasında suların taştığını belirten Samast Kumyaka’da Mudanya Belediyesi tarafından döşenen taşların zemin kotunun yükseltilmesi uygulamasıyla evlerin sular altında kalması neticesini doğurduğuna işaret etti.

Karanlık Dere’de kontrolsüzce çıkan bazı ağaçların seli önlemek ve dere yatağının genişletilmesi için kesilmesi gerektiğini bunların arasında çınar ağaçlarının da bulunduğunu belirten Samast “Fakat bazıları hemen kameraya aldıkları görüntülerle sosyal medya’da “ağaçlar katlediliyor” diye kara propaganda yapıyorlar. Sağlanacak fayda ve amaçlanan insan hayatını korumak düşünülmüyor” dedi.

KARANLIK DERE VE İZİNSİZ HAFRİYAT DÖKÜLEN YER

Mudanya’yı Sel’den Kurtaracak Kalıcı Bir Proje Yapılacak mı?

Öner Kıran’ın Mudanyalılar için son derece önem arzeden “sel olmaması için kalıcı çözüm projesi var mı?” sorusuna Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Orhan Samast “Artık Devlet Aklı’da Burada” vurgusu yaptığı cevabında ;

“İş birliği’nin, koordinasyonun ve aklın önde olmadığı her yerde problemler devam edecek. Eğer Mudanya Belediyesi Büyükşehirimizle, kurumlarımızla işbirliği ortamını sağlamazsa Mudanya’nın olumsuzlukları, badireleri devam edecektir benim kanaatime göre. Burada Büyükşehir Belediyemiz ön analizlerini yaptılar. Buradaki derenin daha geniş ıslahı, yukarı bölümlerinde bulunan alanların düzenlenmesiyle ilgili Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğümüz, Valimiz ki buraya iki defa geldi. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hem Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız, hem Ak Parti İl Başkanımız buradaydı ve meselenin kaynağı ile ilgili ciddi anlamda analizler yapıldı. Tüm taraflar kendilerine düşen eksiklikleri mutlaka giderecektir. Çünkü artık devlet aklı’da burada. Sadece yerel belediyecilik anlayışıyla değil vatandaşın can ve mal güvenliği, geleceğiyle de ilgili tedbirler burada alınacak ” dedi.

Tek problemin sel tehlikesi olmadığına dikkat çeken Samast çağın işbirliği ve uyum çağı olduğunu Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya Esnaf Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu’nun içinde bulunduğu inceleme ve tespit kamyonetinin içinde olması gerektiğini, meydanda olması gerektiğini, kurumların yanında olması gerektiğini ama maalesef tüm bunların bir dilek ve temenni olarak kaldığını Hayri Türkyılmaz’ı göremediklerini ifade etti. 

Siyaseten Konuşmuyorum.

Orhan Samast Mudanya’da yaşayan biri olarak konuştuğunu, yaşanan olumsuzlukların atlatılması için Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın acilen aklını başına alıp devlet kurumları ve büyükşehir belediyesi ile halka hizmet noktasında işbirliği yapmak zorunda olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

Pin It
Sel Felaketini Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Samast'a Sorduk.

Sel Felaketini Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Samast'a Sorduk.

Mudanya 15 gün içinde iki kez sel felaketini yaşadı. Kumyaka’da Feridun Sönmezoğlu’nun sele kapılarak ölümüne neden olan 31 Ağustos 2022 günü Mudanya’nın tamamını etkileyen 2. ve çok şiddetli sel felaketi sonrasında AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Orhan Samast ile yaşananları konuştuk. Mudanya bir daha sel felaketi yaşayacak mı? Pek çok soruya cevap aldık. Mudanya Halitpaşa Mahallesinin neden sel suları ile taşınan çamura bulandığına ışık tutmaya çalıştık.

Sel Sonrası Bin Personel 400 Araç Gece Gündüz Çalışıyor!

Mudanya.gen.tr imtiyaz sahibi Öner Kıran’ın selin çağlayana dönüştüğü Halitpaşa Mahallesi Karanlık Dere önünde gerçekleştirdiği röportajda Samast vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletirken bin kişilik bir personelin 400 teknik araçla selden zarar gören vatandaşlara yardım etmek adına gece gündüz demeden günlerdir müthiş bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

İlk Etapta 1 Miyon 300 Bin Türk Lirası Zarar Ödemesi Yapıldı.

Samast 15 gün önce gerçekleşen sel zararları için hızlı şekilde zarar tespitleri tamamlanmış olan vatandaş ve esnafların banka hesaplarına 1 milyon 300 bin Türk Lirası ödeme yapıldığını, devam eden hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla son yaşanan sel felaketi zararları içinde yardımların yapılacağını vurguladı.

Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz İletişim ve İşbirliğinden Kaçıyor!

Samast değişen iklim şartları nedeniyle dünya genelinde aşırı ve ani yağışların sel görüntülerine neden olduğunun altını çizerek tüm sorunların Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarına katılmasıyla ve iletişim içinde olması halinde daha kolay aşılabileceğini vurguladı.

Orhan Samast 1 Eylül’de Hayri Türkyılmaz’ın Belediye Başkanlığı Bitti.

1 Eylül’de Hayri Türkyılmaz’ın Belediye Başkanlığı Bitti.

Samast sorulan bir soru üzerine Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz için “Mudanya’nın menfaatlerini korumanın yolu ve birinci şartı Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarına katılmaktır. Oralara katılmadığını biz biliyoruz” dedi. Hayri Türkyılmaz’ın Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarına katılmadığı yetmezmiş gibi ilçeye gelen devlet erkanı karşısına da çıkmadığını söyleyen Samast 31 Ağustos günü yaşanan sel sonrasındaki yaşanan acziyet ve duyarsızlıklar nedeniyle 1 Eylül 2022 gününden itibaren Mudanyalı vatandaşlar nezdinde Hayri Türkyılmaz’ın belediye başkanlığının bittiğini iddia etti..

İsim zikreden İlçe Başkanı Samast, Hayri Türkyılmaz’ın Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sel nedeniyle Mudanya’da yaptığı incelemelere katılmadığını, Halitpaşa mahallesinde selden en çok zarar gören sokaklardaki esnaflara uğramadığının Mudanyalılar tarafından görüldüğünü belirtti.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

VİDEO

Mudanya Belediyesi Ekonomik Çöküntüye Gidiyor

6 Eylül Salı günü Tirilye Taş Mektep’te Belediye Meclisi Toplantısı olacağını ve gündemde ek bütçe talebinin yer aldığını belirten İlçe Başkanı Orhan Samast, Öner Kıran’ın “Meclisten alınan yetki ile Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Hasköy Mahallemizde sattığı arazi gelirleri nereye gitti ki, ek bütçe talebi meclise geliyor? " sorusu üzerine 8 aydır Ak Parti Mudanya İlçe başkanı olduğunu ve bu süre içinde Mudanya Belediyesinin pek çok yanlış uygulamaları neticesinde ekonomik bir çıkmaza sürüklendiğini vurguladı.

2022 Yılında 68 Milyon TL’lik Arsa, Arazi, Mülk Satıldı.

2022 yılında 68 milyon Türk Liralık belediye arasa, arazi, tarla, mülk satışının yapıldığını açıklayan Orhan Samast “Hadi bu yılı ek bütçe olayı ile atlattınız. Küresel olarak artan maaliyetler karşısında ciddi bütçeler yapmak lazım. Dolayısıyla Mudanya Belediyesi 1 Eylül itibarı ile ekonomik olarak sahada çökmüştür.” dedi. 

Editörün Notu: Röportajın tamamını izlemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Hayri Türkyılmaz Nefret Suçu İşliyor!

Halitpaşa Mahallesi’nde, Kumyaka’da oluşan selin şiddetini arttıran unsurları sıralayan Orhan Samast Öner Kıran’ın sorusu üzerine Mudanya Belediye Başkanlığı makamında basın açıklaması yaparak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve tüm yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Hayri Türkyılmaz’ın nefret suçu işlediğini ısrarla vurguladı.

Hizmet etmek yerine nefretle hareket eden Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’ın en ağır suç olan ve tüm olumsuzlukların kaynağı görülen nefret suçunu işleyerek Mudanyalı vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı hizmet almasını zorlaştırdığını belirtti. 

Hayri Türkyılmaz Salon Belediyeciliği Yapıyor.

İnsani olarak yapılması gerekenin öncelikle sel nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım etmek, selin iz ve hasarlarının giderilmesi sonrasında elde edilmiş herhangi bir kanıt varsa hazırlanan dosya ile yargıya başvurmak olmak olduğuna işaret eden Samast bir kısım basını toplayıp bir kısım basının dışlandığı bir açıklama ile suç duyurusu vurgusu yapılmasının insani değerlerle örtüşmediğine dikkat çekti.

Samast “Mudanyalı bu suç duyurusu tiyatrosunu ayıpladı. Ben de ayıplıyorum. O’nun için suç duyurusunu ihmal etmesin. Kumyaka’da kotu nasıl yükselttiğini, yükselttiği kot ile beraber dizdiği taşların gelen sularla beraber vatandaşın evine nasıl dolduğunu, taşların meydana nasıl sürüklendiğini de izah etsin .

Yine kolaycılığa kaçarak Halitpaşa Mahallemizde nasıl yeni Kapalı Pazar Yeri inşaatı hafriyatını dere yatağı kenarına döktüğünün izahını da yazsın. Tabi ki adalet var hukuk var. Mudanyalı günlük olarak Hayri Türkyılmaz'ın yaptıklarını görüyor ve değerlendiriyor. Kendisine önerim biraz sahaya inerek halka vaat ettiği ama ortada olmayan projelerin akıbeti konusunda Mudanyalıları bilgilendirsin. Türkyılmaz ikinci döneminde 25 tane vaatte bulundu. Herkes biliyor ki bu vaatlerden 2 tanesi tamamlanmadı. Diyorsa ki 3 tane 4 tane yaptım bunu istediği gün basının huzurunda bir anlatsın Mudanyalı’da projelerini bir görsün.

Başkan Türkyılmaz istişareden uzak bir yapı kurmak istiyor ve kurduğunu zannediyor. Halktan, gündemden, projelerden uzak izole bir kendi dünyası var. ” dedi.

Halktan Kopuk Belediyecilikle Olmuyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın zarar görmüş halktan uzak salon belediyeciliği yaptığını belirten Samast, Hayri Türkyılmaz’a çağrıda bulunarak beraberce Halitpaşa Mahallesinde selden en çok etkilenen üç sokakta vatandaş ve esnafı ziyaret etme teklifinde bulundu.

Feridun Sönmezoğlu’nun Cenazesinde Hayri Türkyılmaz Yoktu.

Öner Kıran’ın fotoğraflarda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı göremediği söylemi üzerine Kumyaka’da sele kapılarak vefat eden Feridun Sönmezoğlu’nun cenazesine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Mudanya kaymakamı Ayhan Terzi, protokol üyeleri ve Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın katıldığını Hayri Türkyılmaz'ın cenazeye bile katılmadığını söyledi.

Orhan Samast, Hayri Türkyılmaz’ın ’ın içindeki nefretini yenemediği için halktan kopuk olduğunu, hangi siyasi cenahta olursa olsun halka hizmet etmek isteyenler, kurum ve kuruluşlarla samimi bir işbirliği ve çaba içine giremediğini bunun bir akıl tutulması olduğunu söyledi.

KARANLIK DERE’YE HAFRİYAT DÖKÜMÜ FELAKETİ BÜYÜTTÜ.

Mudanya Belediyesi’nin yapımına başladığı Kapalı Pazaryeri temelinden çıkan onlarca kamyon toprak, taş ve kaya oluşumlu hafriyatı işin kolayına kaçarak Karanlık Dere Mevkii’ne izin almadan döktüğünü vurgulayan Samast dere kenarına keyfi bir uygulama ile dökülen hafriyatın yoğun yağmur ve yayılan dere sularıyla çamur olarak Mudanya Halitpaşa Mahallesini vurduğunu söyledi.

Dere yatağına kimseden izin almadan geçiş için toprak dökülerek küçük borular yerleştirildiğini kim tarafından yapıldıgı henüz tespit edilemeyen  bu karşıdan karşıya köprü geçişlerinin altına yerleştirilen boruların yağan yağış karşısında kifayetsiz kalması sonrasında suların taştığını belirten Samast Kumyaka’da Mudanya Belediyesi tarafından döşenen taşların zemin kotunun yükseltilmesi uygulamasıyla evlerin sular altında kalması neticesini doğurduğuna işaret etti.

Karanlık Dere’de kontrolsüzce çıkan bazı ağaçların seli önlemek ve dere yatağının genişletilmesi için kesilmesi gerektiğini bunların arasında çınar ağaçlarının da bulunduğunu belirten Samast “Fakat bazıları hemen kameraya aldıkları görüntülerle sosyal medya’da “ağaçlar katlediliyor” diye kara propaganda yapıyorlar. Sağlanacak fayda ve amaçlanan insan hayatını korumak düşünülmüyor” dedi.

KARANLIK DERE VE İZİNSİZ HAFRİYAT DÖKÜLEN YER

Mudanya’yı Sel’den Kurtaracak Kalıcı Bir Proje Yapılacak mı?

Öner Kıran’ın Mudanyalılar için son derece önem arzeden “sel olmaması için kalıcı çözüm projesi var mı?” sorusuna Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Orhan Samast “Artık Devlet Aklı’da Burada” vurgusu yaptığı cevabında ;

“İş birliği’nin, koordinasyonun ve aklın önde olmadığı her yerde problemler devam edecek. Eğer Mudanya Belediyesi Büyükşehirimizle, kurumlarımızla işbirliği ortamını sağlamazsa Mudanya’nın olumsuzlukları, badireleri devam edecektir benim kanaatime göre. Burada Büyükşehir Belediyemiz ön analizlerini yaptılar. Buradaki derenin daha geniş ıslahı, yukarı bölümlerinde bulunan alanların düzenlenmesiyle ilgili Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğümüz, Valimiz ki buraya iki defa geldi. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hem Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız, hem Ak Parti İl Başkanımız buradaydı ve meselenin kaynağı ile ilgili ciddi anlamda analizler yapıldı. Tüm taraflar kendilerine düşen eksiklikleri mutlaka giderecektir. Çünkü artık devlet aklı’da burada. Sadece yerel belediyecilik anlayışıyla değil vatandaşın can ve mal güvenliği, geleceğiyle de ilgili tedbirler burada alınacak ” dedi.

Tek problemin sel tehlikesi olmadığına dikkat çeken Samast çağın işbirliği ve uyum çağı olduğunu Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya Esnaf Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu’nun içinde bulunduğu inceleme ve tespit kamyonetinin içinde olması gerektiğini, meydanda olması gerektiğini, kurumların yanında olması gerektiğini ama maalesef tüm bunların bir dilek ve temenni olarak kaldığını Hayri Türkyılmaz’ı göremediklerini ifade etti. 

Siyaseten Konuşmuyorum.

Orhan Samast Mudanya’da yaşayan biri olarak konuştuğunu, yaşanan olumsuzlukların atlatılması için Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın acilen aklını başına alıp devlet kurumları ve büyükşehir belediyesi ile halka hizmet noktasında işbirliği yapmak zorunda olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

Pin It

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Mehmet Açıkgöz Mudanya Minibüscüler Koop Başkanı

Tahammül İLHAN Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop Başkanı

Necati Şimşek Klas Spor Kulübü Başkanı

Servet Şahiner 65 No'ku Mudanya Karayolu Yük Taşıma Koop. Başkanı

Mustafa Bayral ZİRAAT MÜHENDİSİ MERT TARIM

Şeref ŞAŞ Muhtar

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar