Güncel Haber

Danıştay, Andımız’ın ve devlet madalyaları üzerinde bulunan Atatürk kabartmasının kaldırılmasına karar verdi. Siyasi liderden sadece sayın Muharrem İnce tepki gösterdi. Hem de çok sert bir tepki;

“Andımızın ve devlet madalyalarından Atatürk kabartmasının kaldırılması; Cumhuriyet ile sorunu bitmeyenlerin yaptığı yeni bir meydan okumadır, ülkemizin ve devletimizin kuruluşuna, kurucusuna ihanettir.

Ne yaparsanız yapın gönlümüzden ve mücadelemizden Atatürk’ü silemezsiniz.”

Muharrem İnce

Cumhuriyet sayesinde okumuş, yetişmiş, siyaset yapmakta olan her siyasetçinin göstermesi gereken tepki zaten budur. Sayın Muharrem İnce’de gereğini ve kendisine yakışanı yapmış. Cumhuriyet değerlerine ve kurucumuz Atatürk’e ihanete tepkisini göstermiş. Ve bu tepkisi de burada kalmayacaktır, buna da eminim.

Peki, Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanından, CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu’ndan ya da partinin bir yetkilisinden ses çıktı mı bu konu ile ilgili?

Ya da Türk milliyetçilikleri ile övünen, siyasesi çizgilerini bu doğrultuda belirleyen, hatta zamanında, “Andımız geri gelmezse... “ diyerek hükümete ağır yüklenen MHP lideri sayın Bahçeli’den ve yine Türk milliyetçiliğini kendine şiar edinen, İYİ Parti lideri sayın Akşener’den, yine Türk milliyetçiliği çizgisinde siyaset yapan BBP genel başkanı sayın Destici’den, Danıştay’ın bu hadsiz, gereksiz kararlarına bir tepki, itiraz duydunuz mu?

İlgili ilgisiz, her konuda yorum, paylaşım yapan, Atatürk diyerek meydanları inleten, sosyal medyada beğenileri kapan belediye başkanları neden suskun?

Bu ülkenin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu ülkenin kurucu felsefesi, Atatürk Devrimleri üzerine inşaa edilmiştir. Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her vatandaş bunu bilmeli, saygı göstermelidir. Hele hele siyasiler Atatürk konusunda birleşmelidir. Atatürk ve O’nun ilkeleri bu yüce milletin ortak değeridir. Hangi partiden olursa olsun, siyasiler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına ve kurucu felsefeye sahip çıkmak zorundadır. Çıkmayanyanları da bu yüce millet zaten sandığa gömecektir.

İşin özü, Atatürk düşmanlarını, Atatürk’ün ilkelerini bırakın, isminden rahatsız olan siyasi figürleri zaten hepimiz biliyoruz. Ancak, Atatürk’ün ismini ağzından düşürmeyenlerin, Danıştay’ın bu karalarına sessiz kalmaları en hafif tabiri ile ayıptır. Malumunuz Andımız çözüm süreci denen o kepaze süreçte kaldırılmıştı. Demek ki, ses çıkarmayanlar yine böyle bir süreç planlıyor ya da oy Atatürk ile problemi olan güruhtan oy devşirme peşindeler.

Kesinlikle unutulmamalıdır ki, bu güzel ülkedeki en büyük ittifak ne Millet İttifakı ne de Cumhur İttifakı’dır. En büyük ittifak Atatürk İttifakı’dır. Ve bu ittifak milyonlarca insanın kalbinde büyümüş ve büyüme devam etmektedir.

Biz bu ülkede her sabah, böyle yemin eden bir nesildik. Yeminimizi de kesinlikle bozmayız, ne oy için, ne şahsımız için..

Türk'üm, doğruyum, çalışkanım,
İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Serhat IŞIK

erdonmez peyzaj 300piks

Tahammül İlhan Mudanya Esnaf Kefalet Koop Başkanı

İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı

Emre AKDEMİR Ak Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi

Şeref ŞAŞ Mudanya Şükrü Çavuş Mah Muhtarı

Mustafa Bayral Mert Tarım

Ertan ABDULAZİZOĞLU Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Servet Şahiner Taşıyıcılar Koop Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

CEM TAMAÇ MESAJ

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar