Güncel Haber
GAME HOUSE PLAYSTATION

mudanya.gen.tr’de "Hükümet Konağı Taşınıyor" başlığını ilk olarak 09 Aralık 2014 Salı günü manşetten yayınlamıştık. İlçe halkını epey heyecanlandıran haberimizin baş kahramanı dönemin Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi idi.

2014 Yılında Kaymakam Orhan Çiftçi'nin dönemin şartlarında tüm kamu birimlerini çürük raporu olan Hükümet Konağı binasını boşaltarak taşıyacağı yeni deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş, müthiş kullanışlı, geniş otoparklı, ekonomik kiralık bina bulması üst makamlara takılıyor milletin güvendiği büyük adamlar(!) devletin Mudanya’lılar için harcayacağı taşınılacak bina ve kamu hizmeti göz önüne alındığında cüzi sayılabilecek bir kira bedelini çok görüyorlar, Kaymakam Orhan Çiftçi’nin halisane çabaları sonuçsuz kalıyor.

Projeye öyle inanıyor ki Kaymakam Çiftçi basını taşınılması düşünülen binaya götürüyor kameralar önüne geçiyor ve binanın çok uygun olduğunu Mudanyalılara gösteriyor. Üst makamların engeliyle bir kaymakamın hizmet etme fırsatının ve hevesinin önü kesiliyor, Mudanyalı hizmetsizliğe ve çürük binaya mahkum ediliyordu.

ARŞİV Kent hafızası mudanya.gen.tr Tıkla oku fotoğrafları gör

Yıl 2021 aylardan ekim. Aradan geçen yaklaşık 7 yılın sonunda bu defa Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi adeta gemileri karadan yürüterek çürük raporu bulunan Hükümet Konağı adeta gözünü budaktan esirgemeden boşalttı.

 

Yıl 2021 aylardan ekim. Aradan geçen yaklaşık 7 yılın sonunda bu defa Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi adeta gemileri karadan yürüterek çürük raporu bulunan Hükümet Konağı binasını yıkılması gerektiğinden ivedi şekilde boşalttı.

Kaymakam Ayhan Terzi'nin talimatıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birimleriyle birlikte Çağrışan'daki İmam Hatip Lisesi kompleksine taşınırken, Nüfus Müdürlüğü SGK'nın olduğu binaya, diğer birimler ise Güzelyalı Halk Eğitimi Merkezi binasına taşındı.

Ayhan Terzi, yeni hükümet konağı için, Burbak'ın kullandığı hükümet konağı arsasının hemen boşaltılarak hazır olan Hükümet Konağı projesinin vakit kaybetmeden başlaması için harekete geçti. Önümüzdeki günlerde çürük raporu bulunan emektar Hükümet Konağı binası kontrollü şekilde yıkılacak. Yıkım için geri sayım başladı.

Kaymakam Orhan Çiftçi sonrasında göreve gelen Kaymakam Faik Oktay Sözer’in görev süresi boyunca konu hakkında en ufak bir gelişme olmaması ve Kaymakam Ayhan Terzi’nin adeta ayağının tozuyla kararlı hareketi ilçe gündemini sarstı.

Gerekenin yapılması noktasında hizmet kıyası yapan Mudanya’lıların umutları Kaymakam Terzi ile yeniden yeşerdi.

Zira 3 yıl önce projesi hazırlanan ve ödeneği çıkarılan Mudanya Hükümet Konağı yapım işi ne yazık ki  konuya sahip çıkması gereken bürokrat ve siyasilerin kifayetsizliği, konunun takip edilmemesi nedeniyle bir türlü yapılamadı. Halbuki depreme dayanıklı Hükümet Konağımızın yeri, parası ve projesi hazırdı. Olan Mudanyalıya oldu.

Kaymakam Terzi'nin talimatıyla çürük binanın boşaltmasıyla birlikte devlet dairelerinde çalışan memurlar ve vatandaşlar için zorlu bir süreçte böylelikle başlamış oldu. Hizmet almak isteyen vatandaşlar ve memurlar alıştıkları düzenin dışına çıkarak her gün kısa ama stresli bir yolculuk yaparak kamu birimlerine ulaşacak. Artık bir süreliğine çoğu devlet dairesi iskele mevki Cumhuriyet Meydanı’nda olmayacak.

Yeni Hükümet Konağımıza kavuşmak için gereken bu hamlenin gerek vatandaşlar gerekse kamu hizmeti veren devlet dairelerinde gerginliklere sebep olmamasını herkesin depreme dayanıklı bir Hükümet Konağına kavuşmamız için sağduyu ile hareket etmesini temenni ediyorum.

Ve umarım son dakika sürprizi yaşamaz Mudanya. Bu kez yeni Hükümet Konağı binasına kavuşur.

Öner KIRAN

 

 

 

 

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar