-

Olağanüstü günler yaşıyoruz Mudanya'da. Havası, denizi, zeytin ağaçlarıyla görenin aşık olduğu ilçemiz son zamanlarda kargaşanın, siyasi çekişmelerin, liyakat sahibi olmadıkları görevlere getirilen Mudanyamızı uzaktan yakından tanımayan kişilerin gölgesinde kâbusu yaşıyor. Bu durumu yağlı, ballı dolgun maaşlarını cebe indirenlerin ve çıkarlarını koruyanların dışında olan herkes fark ediyor.

Birilerini eleştirmek, lafla, yazıyla kınamak, beceriksiz ya da kifayetsiz demek çok kolay. Bunun neticesinde kötüleyen ve kötülenen arasında başlayan polemikler silsilesi devam eder gider. O, O'na, ötekide O'na misali.

Ya eleştiren durumu rakamlarla, fotoğraf ve videolarla ortaya koyuyorsa ne olur?

Aslında bu sorunun cevabı bizim açımızdan 2006 yılından beri belli. mudanya.gen.tr yazarlarının, haberlerinin karşılığında hiç kimse cevabi bir açıklama, tekzip yapamadı. Ama artık bekliyorum. Zira kendi ayıplarını örtbas etmek isteyenlerin oynayacağı alan iyice daraldı.

Yıllarca Mudanya'da yapılan yanlışları tarihe not düşmek adına yazdık. 2006 yılından bu yana haberlerimizi iyi takip eden okuyucularımız temkinlidir. Geniş bir arşivimiz olduğunun farkındadır. Desteksiz yazmayacağımızı tecrübeleriyle bilirler. Hülasa haksız yere kimseyi eleştirmeyeceğimiz, gün gibi ortada dır.

Dolayısıyla Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Mudanya'nın kötü huylu bir tümörü dür.

Ayrıntıyı fark ettiniz mi?

"CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz" diye yazmadım. Sadece "Hayri Türkyılmaz" diye yazdım. Çünkü görünen o ki kendisi CHP'nin bünyesine de yapışmış kötü huylu bir tümör gibi davranıyor. Halbuki "Mudanya'da Her Şey Güzel Olacak" umutları vardı.

Eleştiri bazen can yakıcı olabilir. Ama özellikle siyaset alanında demokratik haktır. Düşünce özgürlüğüdür. Kızmadan önce Mudanyamızın haline bir bakın. Cumhuriyet Halk partisi Mudanya İlçe Başkanlığının haline bir bakın? Bu ilçe örgütünü kimin şekillendirdiğini hatırlayın.

Nerede 2014 yılı öncesinde ortak akılla siyasi çalışmalar yapan, kimseye pabuç bırakmayan, hiçbir ayrıntıyı atlamayan CHP Mudanya İlçe Örgütü,  neredeee Ömer Aydın Yönetiminde ki CHP Mudanya İlçe Örgütü.

Böyle bir evrimi Darwin görse kahrından intihar ederdi(!)

25 Haziran günü 1920 yılında İngiliz askerlerinin Mudanyamızı işgaline tek başına karşı koyarken çarpışarak şehadet şerbetini içen kahraman Şükrü Çavuş'un şehit edilişinin 100. yılı idi.

Mudanya Belediyesi unuttu iyi mi? Anma programı yapamadı. Benim mudanya.gen.tr sosyal medya hesaplarından gösterdiğim tepki üzerine öğlene doğru bir anma mesajı ve saat 14.30'da belediye başkanı tek başına şehitliği ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, siz de mi unuttunuz? (Çünkü sosyal medya sayfanızda ki mesaj saatiniz 13:43)

Hadi, özrü kabahatinden büyük olur ama insanlık hali koskoca ilçe örgütünüzde mi unuttu? CHP'li belediye başkanınız Hayri Türkyılmaz'ın yanında siz de şehitliği niçin ziyaret etmediniz?

Yoksa katıldınız ve yan yana durdunuz da Başkan Türkyılmaz şehitlikte tek başına fotoğraf servis etmeyi mi tercih etti? Ya da CHP'li belediye başkanı siz CHP Mudanya İlçe Başkanına haber verme gereğini bile görmedi mi? Hadi haber vermedi diyelim, siz tek başınıza da olsa şehitlikte tek kare fotoğraf paylaşmadınız, basına servis etmediniz.Ekibinizden paylaşan oldu mu? Bu durumu CHP Mudanya İlçe Örgütüne nasıl yakıştırabildiniz? Ya Ömerbey Mahallesi Deniz Caddesinde Kahraman Şehit Şükrü Çavuş anısına yapılan parkımızın durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Mudanyamıza, CHP'ye yakışıyor mu? Vefalı Mudanyalıların oradan gelip geçerken vicdanları sızlıyor.

Mudanya Şükrü çavuş Parkının durumu vicdanları sızlatıyor

 

Ve buradan Mudanyada CHP'ye gönül vermiş tüm hemşehrilerime bir soru;

Sürü ile örgüt arasında ki fark nedir?

Bana öyle geliyor ki CHP Mudanya İlçe Örgütünü de pasifize eden, darmaduman eden parti içi bıçkın tavırları, görev verme açısından Mudanyalıları öteleyen tercihleriyle Hayri Türkyılmaz. İşte Bu nedenle Hayri Türkyılmaz Mudanya'nın ve Cumhuriyet Halk Partisinin kötü huylu bir tümörüdür. Çünkü Hayri Türkyılmaz eser siyaseti yerine polemik ve hamaset siyasetiyle kendisini tatmin, Mudanyalıları ve CHP'lileri perişan eder bir yolu tercih etmiştir.

Mudanyamızın her yeri otlarla kaplandı. Öyle böyle değil fena.

Parklar, orta refüjler, kaldırımlar bakımsız bir hal aldı. Fotoğraflar ortada Mudanyamızın asfaltlarında sadece ot değil artık çiçekler çıktı. Konu sadece bununla da sınırlı değil etrafınızı gözlemlemeniz yeterli.

Mudanya Belediyesi Otları biçmedi. Mudanyalı şikayetçi

Otlar konusunda bahane belli koronavirüs salgını dolayısıyla yapılan dezenfekte çalışmaları nedeniyle yapılamadı. Geçen sene de bu duruma ramak kalmıştı.

Pandemi bahanesi doğruları yansıtmıyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz meclis toplantısında kendisine yapılan bütün uyarılara rağmen bundan yaklaşık 3 yıl önce Park Ve Bahçeler Müdürlüğünü, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine katarak (adeta yok ederek) büyük bir hataya imza attı. Dediğim dedik, öttürdüğüm düdük misali bunu yaptı. Mecliste ısrarla Mudanyamızın büyüdüğü, kapatılan müdürlüğün tekrar açılmasının zor bir süreç olduğu, Mudanyamızın Park Ve Bahçeler Müdürlüğüne ihtiyacının artarak devam ettiği tane tane kendisine anlatıldı. Ama bu kemoterapi Mudanyamıza yetmedi.

Fen İşleri Bünyesinde sadece bir birime indirgenen Park Ve Bahçelerde ki personel sayısı azaltıldı. Şu an 8 personel var. Bunların bir tanesi şirket bünyesinde ki Ziraat Mühendisi kadın (kadrolu değil), geriye kalan 7 kişiden 4'ü engelli personel, işte geriye kalan 3 kişiyle artık Mudanyamızın tamamının otları biçilir park ve bahçelerin bakımları yapılır.

Diğer yandan ana binada bulunan 300 kişiden 150 kişiyi izne çıkarsanız işler aksamadan yürüyebiliyor. Durum bu.

Mudanya Belediye Basın Biriminde görev yapan beyefendi toplam 4 asgari ücret tutarında maaş alıyor, hem Bursa'da dernek başkanlığı, hem Mudanya Belediyesi Basın sorumluluğu ile aynı koltukta  iki karpuz taşıyan ve 3 asgari ücret tutarında maaş alan hanımefendi Mudanyalı Kahraman Şükrü Çavuş'un şehit edilişinin 100. yılını bilmiyor. Başkanlarına hatırlatamıyor. Mudanyalı değiller çünkü, Mudanyanın tozunu yutmamışlar. Mudanyayı navigasyonla gezenlerden bunlar. Hassasiyetleri farklı. Fakat Hayri Türkyılmaz'ın tercihleri gayet açık.

Hayri Türkyılmaz'ın süslü lakırtılarının ardında kavga ve hamaset ile yönetmeye çalıştığı dökülen Mudanya'da yaşamak insanımızı strese sokuyor. Strese giren Mudanyalılar obez olmasın diye Başkan Türkyılmaz işe kadrolu diyetisten bile aldı. Kadroya alınması gerekenler dururken diyetisyen aldı. Hadi yine iyisiniz Başkan sadece ve sadece sizi düşünüyor(!)

Yaşananlar öyle bir hale geldi ki Mudanyalılar artan bir oranda anti depresan kullanmaya başladı. Düşünsenize karşıdan karşıya geçerken belinize kadar gelen orta refüjdeki otların arasına dalıyorsunuz ve yılan fobiniz var. Dayan antidepresanı. Daha neler, neler. Anlayacağınız Mudanya'da hayat antidepresanla güzel.

Ama merak buyurmayın Başkan Türkyılmaz bunu da düşündü. Yakında canhıraş sesiyle açıklar "Ben sizi çok sevdim, siz beni çok sevdiniz........"

Çok yakında kadrolu bir psikologumuz olacak. Evet, evet kadrolu.

Öner KIRAN

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar