Güncel Haber

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Mudanya Belediyesi Sosyete Pazarı (giysi pazarı) kurulma günlerini trafik yoğunluğu gerekçesiyle değiştirdi. Pazarcılar değişen günlerde iş yapamadıklarını iddia ederek konuyu idare mahkemesine götürüp yürütmeyi durdurma kararı aldı. Tam pazarı kuracaklardı Mudanya Belediyesi Kapalı Pazar yerinin etrafındaki parke taşlarını sökerek kazdı ve girişi kapattı. Sonrasında CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz konuyu Belediye Meclis gündemine taşıyarak Mudanya'lının tek Kapalı Pazar Yeri'ni yenisini yapmadan süresiz kapattı.

AK Partili Meclis Üyeleri çekimser kaldı. Bu güne kadar, Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü'nün ağzını konu hakkında bıçak açmadı.

Bir delikanlı MHP Grubu ve Grup Sözcüsü Bülent Erden çıktı. Açık açık "Mudanya'lı insanımıza bu sıkıntıyı çektirmemeliyiz" dedi. Yapıcı çözümleri ince siyaseti ve hayret verici nezaketiyle aradı. Meclis üyesi Erden, sıcak koltuklarında oturup, "halkın durumu nicedir" diye tasalanmayanlara, açık alana kurulan pazarda yaşanan çileyi video çektirerek "ben yaptım oldu" diyenlerin, "çekimserim nedenini sormayın" diyenlerin," trafikte rahatladı oh be" diyenlerin önüne getirdi. Halkın çektiği çile videosu sosyal medyada 46 bin kez izlendi.

Halk arasında sadece seçim zamanlarında şirinlik muskalarını takarak 150 kişi ile değil, her zaman tek başına dolaşabilmesi gerekenler, adeta mahalle yanarken vur patlasın çal, oynasın ortamlarda ve ballı börekli konularda kamunun parasıyla fink atıp, kameralara gülüp, havai fişekler altındaki sahnelerde çığlık çığlığa sözde çağdaşlık nutukları atarak şov yaparken, şakşakçıları halkın feryadına kulaklarını ve yüreğini kapatarak avuçları patlayıncaya kadar alkış tutarken, 65 - 70 yaşındaki Ayşe teyzemin, Mehmet amcamın açık alana taşınan pazarda yağmurdan sırılsıklam olduğu ortamlarda çilesi devam ediyor.

Nezle olan, dişini geçiremeyeceği üst düzey partililerine "geçmiş olsun" deyip ikramda bulunanlar, açık alana taşınan pazarda ekmek parası için çadır ipi bağlamaya çalışırken taşa takılarak ayağını kıran ve uzunca bir süre ızdıraplar çekmek zorunda kalan pazarcı esnafı Yasin Girgin'i ziyaret etmedi. Vicdan denilen şey adeta rafa kaldırıldı. Yasin Girgin'in başına gelenleri sadece MHP'li Meclis Üyesi Bülent Erden gündeme taşıdı.  Adaleti ve Kalkınmayı savunduğunu iddia edenler de, kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıkanların mirasçısı olduklarını iddia edenler de sınıfta kaldı.

Mudanyalı hemşehrilerime geçmiş olsun.

Şimdi Mudanya'da adeta yalvararak, dizlerine kapanarak birilerinin inadından vazgeçmesi, faaliyetine son verilen Kapalı Pazar yerinin hiç değilse halka ve pazarcı esnafa merhamet edilerek kış mevsiminde geçici olarak açılması için dua ediliyor. Yeni bir Kapalı Pazar Yerini hizmete açmadan, Mudanya'nın tek Kapalı Pazaryerinin kapatılmasını trafik istatistikleriyle destekleyen fikir yoksunları da kenardan seyredip duruyor. Vatandaştan aldıkları ah, ilahi adalet varsa yakalarını bırakmayacak haberleri olsun. Ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bugün olmasa yarın o ah çıkacak!

Bulundukları makamın, yakalarında taşıdıkları rozetin temsil ettiği erdemlere yüz çevirerek "inadım inat" diyenler, haksızlık karşısında dilsiz olup susanlar, bilmeli ki yaktığınız canlar kadar, canınız yanacak.

Mudanya'da bir yandan "dediğim dedik" diyen, diğer yandan var mı, var misali tabela partisi durumuna düşenlerin ; fikri, zikri, sağduyusu, samimiyeti olmayan siyasetle, kavunun dibini koklar gibi birilerinden söylem yapmak için icazet bekleyen siyasetçilerle vatandaşın günlük sorunlarına bile çözüm bulunması hayaldir. Mudanya bugünkü durumuyla umutsuz vak'a dır. Hasta adamdır.

Ne dedik. Geçmiş olsun Mudanyam!

Mudanya ana arterlerindeki taşları yerlerinden oynamış kaldırımlarda vatandaşlar düşerek dizlerini kanatırken, seyir halindeki araçların önüne düşme tehlikesi atlatırken Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Gürsu'ya 9 milyon 362 binTL'ye kapalı pazaryeri ve kapalı otopark yaptı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık yapılan yatırım nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Haberin başlığı ise manidar

Gürsu, pazar yerine Mayıs’ta kavuşuyor

Mudanya ne zaman Kapalı Pazaryerine ve Kapalı Otoparkına kavuşacak? Cevap verecek kimse var mı?

İşte bize ulaşan Büyükşehir Basın Bülteni ;

(Gürsu, pazar yerine Mayıs’ta kavuşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, inşaat çalışmaları Gürsu’nun Yenidoğan bölgesinde devam eden çok yönlü Kapalı Pazar yeri ve kapalı otopark projesinin en geç önümüzdeki Mayıs ayında hizmete alınacağını açıkladı. Başkan Aktaş, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu ile birlikte Yenidoğan Kapalı Pazar Alanı ve Otopark inşaatında incelemelerde bulundu.

Normal işlevinin ötesinde bir tesis

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yüzde 60’lık kısmı tamamlanan projenin ‘normal işlevinin yanı sıra’ Ramazan ayı gibi özel tarihlerde fonksiyonel olarak da kullanılabileceğini söyledi. Gürsu’nun hızlı gelişimine paralel olarak böyle bir ihtiyacın hayata geçirilmesinin artık kaçınılmaz hale geldiğini belirten Başkan Aktaş, “Yenidoğan Mahallesi’nde konuşlandırılan pazar alanı ve otopark projemiz, 2 bin 745 metrekare taban alanı üzerinde toplam 5 bin 490 metrekare inşaat alanına sahip. Yapı; bodrum, zemin ve çatı katından oluşuyor. Bodrum katı kapalı otopark, çatı katı açık otopark, zemin katı ise pazar alanı olarak planlandı. Bir pazar alanı olarak gerekli olan donanımın çok ötesinde, zabıtadan güvenlik merkezine, bebek bakım odasından bay-bayan mescitlere varana kadar tüm detaylar düşünüldü. Kaba imalatlar tamamlandı, zemin döşeme çalışmaları ise sürüyor” dedi.

600 günlük iş süresi 400 güne çekildi

Başkan Aktaş, projenin en geç önümüzdeki Mayıs ayında tamamlanarak, Gürsulular’ın hizmetine sunulacağını ifade etti. Normalde 600 gün olan iş bitirme süresini revize ederek 400 güne çektiklerini belirten Başkan Aktaş, “Gürsulu hemşerilerimiz rahat olsunlar. Mayıs ayına varmadan, bu inşaatı tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Alinur Aktaş, projenin tamamlandığında haftanın 1 günü pazar yeri olarak kullanılacağını, diğer günler ve Ramazan ayı gibi özel tarihlerde de değerlendirilebileceğini ifade etti. Başkan Aktaş, “Çok fonksiyonel bir bina ortaya çıkacak. Her şeyden önemlisi, bölgede yoğun bir otopark ihtiyacı var. Dertlere çare olan güzel bir alan olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Işık’tan, Başkan Aktaş’a teşekkür

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile yapılan yatırım nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Yıllardır bölgede bu yönde bir beklenti olduğunu, taleplerin Başkan Aktaş döneminde karşılık bulduğunu vurgulayan Işık, “Bu bölgede iş yapmak zor çünkü arsamız yok, Sağ olsun, Alinur başkanımız binaları kamulaştırarak arsa üretti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şimdi de güzel bir tesis oluor. Ben inanıyorum ki planlanan tarihten önce inşaat bitecek” ifadelerini kullandı. )

Geçmiş olsun Mudanyam.

Bırakın geleceği günlük sorunlarını bile çözemeyen, kaderi ile başbaşa bırakılan Mudanyam. Çileye keşmekeşe devam.

Yazılacak çok şey var. Örneğin Kapalı Pazar Yerinin kaldırılma sebeplerinden biri ARKEOPARK Projesi ne durumda Hayri Başkan? Bu alanda kalan eski soğuk hava deposu, belediye kademe ve iş makinası parkı alanı ne zaman taşınıyor? Özdilek AVM'yi ne zaman taşıyorsun? Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi hangi alana kurulacak ne zaman bitecek? Maliyeti ne olacak? Mudanya Belediye bütçesinden pay ayrıldı mı?

Hayri Başkan sen Mudanya'nın yetiştirdiği bir büyüğüsün senden beklenen sıkıntıları gidermen, halkın arasına karışman. Yoksa kimsenin seni kızdırmak, üzmek strese sokmak, yıpratmak gibi bir derdi yok. Mutlu ol Mudanyalıyı mutlu et. Senin başarın halkının mutluluğu bunu özellikle vurgulamak isterim.

Yazıpta mı birilerinin gözünde mundar olsak, yazmayıpta mı ilahi adalet önünde mundar olsak? Günümüzde doğru bildiğini söyleyen ya, yalnız kalır, ya da infaz edilir. Çünkü doğrunun önüne geçenler çok daha tatlı geliyor insanoğluna.Şakşakçılar, kraldan çok kralcılar, aman keyfim kaçmasında kime ne olursa olsun diyenler revaçta.

Allah yardımcın olsun Mudanyam!

Öner KIRAN

 

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar