Güncel Haber

Sağlıkta reformlar, yenilenen binalar, hastane yerine randevu sistemiyle hastane koridorlarından evlere taşınan şifa bulma kuyrukları, aylarca sonrasına randevu verilen ultrason çekimleri, kulislerde uçuşan bıçak paraları tahsilat iddia ve dedikoduları, şanlı bayrağımızın hastane bahçesinde tepeye hakim yerde dikili gönderinde rüzgardan aşınıp yıpranması maliyetinden duyulan rahatsızlıklar, tuvalet kapılarının kapanmamasına kadar pek çok şikayetler, Gemlik devlet hastanesinin cenaze yıkama hizmetine karşılık Mudanya'da karda kışta Bursa Acemler Cenaze Yıkama Merkezine yolculuk yapmak zorunda kalan cenazelerimiz. Bugüne kadar yazmadıklarımız. Mudanya Develet Hastanesinde durum gittikçe kötüleşiyor.

Son gelişmeler ise vatandaşı iyice tedirgin etti. Hastane Başhekimi Serkan Fatih Yeğen'in Başhekimlikten istifa ederek Şehir Hastanesine gitmesi ve bir yıl içinde 2800 cerrahi müdahaleye imza atan Mudanya'nın ünlü Genel Cerrahi Uzmanı İlker Şahin'in istifa ederek özel bir hastaneye transfer olması, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü (hastane Başhemşiresi) Nalan Altun'un istifa etmesi Mudanya gündemine bomba gibi düştü. Zaten uzun süredir kıyıda köşede Mudanya Devlet Hastanesi içinde olan huzursuzluk konuşuluyordu. Bu olaylarla artık mevcut huzursuzluklar çuvala sığmaz hale geldi.

Mudanya'da pek çok kişiye şifa veren Operatör Doktor Cerrah İlker Şahin bu sabah mesaisine takım elbiseyle gelince acaba başhekimliğe mi talip söylentilerine sebep olsada kısa sürede bunun bir veda giysisi olduğu İlker Şahin'in istifa ettiği haberleri sosyal medyaya düştü.

Sosyal medya diye yazıyorum çünkü Mudanya Devlet Hastanesinin şeffaf olmayan yönetim anlayışı vatandaşı sosyal medyada yazılıp çizilenlere mahkum ediyor. Yine Sosyal medya diye yazıyorum Mudanya Kamuoyunu bilgilendirmesi gereken iktidar partisinin Mudanya İlçe Teşkilatından tek bir satır açıklama saatler geçmesine rağmen yok.

Belki de şu anda nezaket ziyaretlerinde kameralara gülümsemekle ya da haftalık toplantılarında alınan kararların Mudanyalılara hayırlı olması dileklerini sosyal medyada paylaşmakla meşguldürler kimbilir?

Belki de Bursa Hayat Gazetesi sitesinde Süleyman TURUNÇ'un yazısında belirtildiği üzere AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü'nün kendisine yakın 8-10 kişilik partiliyle kurduğu whatsapp grubunda, Mudanya Belediyesi'nin AK Partili 3 meclis üyesi hakkında sinkaflı ifadeler kullandığı iddialarına mesai harcıyorlardır. Kim bilebilir? Belki de ...........

Bunlar yaşanıla dursun benim Ayşe teyzem, Mehmet emmim aldığı ameliyat gününde doktoru Cerrah İlker ŞAHİN'in istifa haberi ile iyice darmadağın olsun. Hastanede yatan hastası bulunanlar Başhekimi olmayan bir hastane endişesi ile yanıp kavrulsun.

Dün Mudanya Devlet Hastanemizi telefonla aradım ve santral görevlisine basın mensubu olduğumu belirterek adımı soyadımı verdim. Hastane Halkla İlişkiler ya da Başhekimlik veya Hastane Müdürü Mustafa Mutlu ile konuşmak istediğimi söyledim. Santral görevlisi telefonu aktardı lâkin o telefon çatladı fakat dahili hattı açan olmadı. Mudanya Devlet Hastanesinde adeta kapı duvardı.

Bugün Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Mustafa Mutlu'nun cep telefonunu aradım ve durumu anlatarak aslında kendisini cep telefonundan rahatsız etmek istemediğimi vurguladım. Mudanyalının haberleri sağlıklı ve doğru kanaldan almak istediğini ve muğlak değil kesin bilgileri yazmak istediğimi anlattım. Ancak aldığım tek cevap aynen yazıyorum "Herhangi bir bilgi veremem". Böylelikle dün telefonla aradığımda santral görevlisinin beni neden hiç bir yetkiliye bağlayamadığı açıklık kazanmış oldu.

Bende buradan soruyorum Sayın Hastane Müdürüm siz Mudanya Kamuoyunu bilgilendiremeyip sosyal medyanın insafına terkediyorsanız orada ne iş yaparsınız? Ne işe yararsınız? Bilgi edinme, haber alma Anayasal bir hak iken sizi o koltuğu oturtanlar sizi ve sizin gibi kriz yönetmekten anlaşılır bilgi vermekten aciz olan kişileri çok mu aradılar?

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanımız Sayın İnci Söğütlü, tüm yolların Roma'ya çıkması misali memlekette tüm yollar AK Parti'ye ve dava adamı olduğunu iddia eden siyasilere çıkacak bunların faturası, benden söylemesi.

Sadece Mudanyalılar için yapılmadığı her geçen gün ortaya çıkan Mudanya Devlet Hastanemize, Şehir Hastanesinin uzak bir noktada devreye girmesiyle Şehir Hastanesi eziyeti yerine Geçit ve 1050 konutlardan koyulan minibüs seferleri sayesinde Bursa'dan Mudanya Devlet Hastanemize akın eden hastaların yoğunluğuyla ötelenen Mudanyalı vatandaşlara yazık değil mi? Hastane Yaptırma ve Yaşatma derneği ile hayırsever vatandaşların Mudanyalılar şifa bulsun diye verdiği emeklere yazık değil mi? Şu an Mudanya Devlet Hastanesi bünyesinde canla başla çalışan, emek veren, samimi şekilde şifa dağıtma gayretinde olan kadroya haksızlık değil mi?

Mudanya'da kameraların önüne arslanlar gibi çıkıp bilgilendirecek yaptığı işi layık-ı vechile yaparak aldığı maaşı kendisine helal ettirerek bugünlere gelmiş bir memleket evladı yok mu?

Benden söylemesi bugünlerde okuyun üfleyin, dikkat edin kaza geçirmeyin, maske takın hastalanmayın zira Mudanya Devlet Hastanesinde yönetim çökmüş durumda.

Öner KIRAN

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar