Türk Kızılay Bursa Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı anlamlı bir etkinlikle kutladı. Gerçekleştirilen organizasyonla Dr. Rüştü Burlu Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan gençlerin bayram sevinçleri paylaşıldı.

 Bu kapsamda Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Çağrışan Mahallesindeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Dr. Rüştü Burlu Çocuk Evi'ni Türk Kızılayı Bursa Şubesi yöneticileriyle birlikte ziyaret etti. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen kutlamada Kaymakam Sözer ve çocuklar ellerinde ay yıldızlı bayraklarla saat 19:19’da Çocuk Evi bahçesinde saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşını okudular. Daha sonra hep birlikte oruçlarını açtılar.

Türk Kızılayı Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Fikriye Aydın ve Orhan Bayrak katıldı. Gençlerin gerçekleştirdiği çeşitli faaliyetlerle renklenen organizasyona gençlerin fener alayı damgasını vurdu. Saatler 19.19’u gösterdiğinde tüm Türkiye ile birlikte İstiklal Marşı’nı okuyan gençlerin coşkusu görülmeye değerdi.