Güncel Haber

17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de 7,4 büyüklüğünde meydana gelen ve 45 saniye süren Marmara Depremi, Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Düzce ve Yalova ile civar il ve ilçelerde yıkıma yol açtı. Mudanya'da Denizatı Restoran denize gömülürken, Güzelyalıda bazı apartmanlar ağır hasar alarak ilerleyen saatlerde yıkıldı. Mudanya'da pek çok bina hasar aldı, halk günlerce dışarıda geceledi.

Depremin merkez üssü Gölcük'te 5 bin 383 kişi yaşamını yitirdi, 5 bin 252 kişi yaralandı. Depremde ilçedeki binalarda da büyük zarar oluştu. Deprem nedeniyle ilçedeki 2 bin 350 konut ağır hasar, bin 816 bina orta hasar, 2 bin 772 bina az hasar görürken, 2 bin 125 iş yeri ağır hasarlı, bin 314 iş yeri orta hasarlı, bin 95 iş yeri ise az hasarlı duruma geldi, altyapı ve üstyapı ise tamamen tahrip oldu.

Marmara Depremi’nin ardından akıllara en çok kazınan cümlelerden biri “Sesimi duyan var mı?” olmuştu. Binlerce yıkık bina arasında arama kurtarma çalışmalarına katılanların kullandığı bu ifade depremin simgesi haline gelmişti.

Tıkla Oku

Marmara Depreminin Mudanya Halkı Üzerindeki Psikolojik Etkileri


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri