Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

Mudanya Mütarekesi’nin 97. Yıldönümü çerçevesinde düzenlenen ve 13.Spor Oyunları kapsamında organize edilen "Barışa Atılan Kulaçlar Açık Yüzme Etkinliği" yüzücülerimizin hedefi ve varış noktası olan Mütareke Meydanı sahiline ayak basmaları ile başarılı bir şekilde gerçekleşmiş oldu.

Yoğun yağmur yağışıyla geçen gecenin sabahında saat 08:30' da Fıstıklı’dan start alan yüzücüler 13 km yüzerek varış noktası olan Mudanya'da saat 14:00 civarında coşkuyla karşılandı.

Zor hava koşulları altında etkinliği tamamlayan Mudanyalı veteran yüzücüler Kıtalararası Yüzücü Veteriner Hekim Serdar Çakmak, Alper Ataker, Özgür Has, Gürcan Türel , Yıldırım Timur ve Dr.Resul Özgür'ü varış noktasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz İlçe Spor Müdürü Ekrem Ugurlu Belediye Kültür ve Spor Müdürü Aykut Şener, Aileler ve vatandaşlarımız alkışlarla karşılayarak çiçek takdim ettiler.

Kıtalararası yüzücü Veteriner Hekim Serdar Çakmak sosyal medyada "Mudanya fıstıklı arası 13580km'lik mesafeyi Özgür HAS, Alper ATAKER ve Gürcan TÜREL ile birlikte 6 saatte sağlıklı bir şekilde bitirdik." paylaşımında bulundu.

Editörün notu: Yüzme etkinliği sırasında Gemlik Körfezi seyir trafiğinin devam etmesi dolayısıyla güvenliğin sağlanması amacıyla toplu yüzen yüzücüler birbirleriyle yarışmadılar.