Güncel Haber

6 Gün arayla 2 Burulaş Sarı Yolcu Otobüsü alev aldı. Gökdere kavşağında geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen olayda, içinde yaklaşık 20 yolcuyla 'Heykel' istikametine giden Nuri Acar'ın (37) kullandığı 16 BOD 49 plakalı belediye otobüsünde, teknik bir arıza nedeniyle yangın çıkmış kahraman şoför yolcuların hayatını kurtarmıştı. Bugün de Osmangazi'ye bağlı Armutköy'den Çekirge Devlet Hastanesine yolcu taşıyan Ferhat Alataş yönetiminde ki 16 JBK 64 plakalı yolcu otobüsü, İnönü Caddesinde birden stop etti. İçinde yolcuların bulunduğu otobüsün neden stop ettiğine bakmak için aşağı inen otobüs şoförü Ferhat Alataş, motor kısmının alev aldığını gördü.

Otobüs şoförünün soğuk kanlı müdahalesiyle birlikte yangın içindeki yolcular zarar görmeden söndürüldü. Yangını görenler tarafından olay yerine gönderilen Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri otobüste soğutma yaptı.

6 gün arayla meydana gelen Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı BURULAŞ yolcu orobüslerinde meydana gelen yangınlar akıllara "neler oluyor?" sorusunu getirirken vatandaşın sarı otobüslere olan güveni sarsılıyor.

Yaşanan olayların çok ciddi bir konu olması dolayısıyla Bursa büyükşehir belediyesi ardı sıra meydana gelen yangınların çıkış nedenleri ve alınan tedbirler hakkında vatandaşları rahatlatacak açıklamalar yapması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Türkiye'de otobüs yangınlarının sebebi olarak 10 nnumara yağ kullanımı gündeme gelmiş ve bu konuda sıkı önlemler alınmıştı.

16 BOD 49 Plakalı ilk otobüs yangını sonrasında Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Açıklaması VİDEO


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin