Güncel Haber

21.12.2019 Cumartesi günü saat 13:00'te Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Hüseyin Esen ve mevcut atanmış İlçe Başkanı Ömer Aydın arasındaki seçim yarışının galibi Beyaz Liste ile Ömer Aydın ve ekibi oldu.

258 delegenin oy kullandığı CHP Mudanya İlçe Kongeresinde Sarı Liste ile ilçe başkanlığına talip olan Hüseyin Esen 72, Beyaz Liste ile seçime giren Ömer Aydın 186 oy aldı. Kongerede yaşanan anlara ait videolar ilerleyen saatlerde hem burada hem de facebook/mudanya.gen.tr sayfamızda yayınlanacaktır.

ÖMER AYDIN'IN BEYAZ LİSTESİNDE YER ALAN İSİMLER

Ömer Aydın başkanlığındaki 15 kişilik CHP Mudanya İlçe Yönetiminde;

Hasan Cumhur Aksan, Yeşim Batır, Nevin Bozkurt, Selda Çaytemel, Asuman Çölek, Doğan Güleryüz, Cihan Gür, Tufan Irmak, Hikmet Karip, Görkem Kaya, Doğan Ferdi Sonkaynar, Hüseyin Şenkal, Belgin Tanyeri ve Nuriye Yılmaz görev aldı. Aydın'ın listesindeki 34 kişilik İl Delegeleri arasında ise Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve eşi Gülbahar Türkyılmaz, kardeşi Adnan Türkyılmaz, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Bahçuvancı, Gençlik Kolları Başkanı Seda Güzelkaya, eski meclis üyesi Süleyman Çevik yer aldı.

Genel kurula CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'ın yanı sıra çevre ilçe başkanları, geçmiş dönem milletvekilleri ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve çok sayıda partili katıldı. İYİ Parti İlçe Başkanı Nuran Piliçer kongreye katılım sağlayarak seçimi kazanan Ömer Aydın'ı tebrik etti. CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporlarının okunup ayrı ayrı ibralarından sonra gündem değişikliği ile dilek ve temenniler seçimden önce dinlendi. Delegelere söz verilen genel kurulda, eleştiri odaklı gerilimli anlar yaşandı.  2014 yerel seçimlerinde CHP'den Belediye Meclis aday adayı olan delege Mehmet Kartal kongrede söz alarak Orhan Sarıbal'ı eleştirdi. Kartal, Sarıbal'ı akarabasını (Meclis Üyesi Cengiz Taner'i) kayırarak parti kurallarına aykırı şekilde meclis üyesi yapılmasını sağladığını söyledi. Yine CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ile gergin anlar yaşadı.

Gerçekleşen seçimde 308 delegeden CHP ilçe kongresine katılım sağlayan 258 delege iki sandıkta oy kullandı. Seçime, sarı listeyle giren 2014 - 2019 dönemi Mudanya Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Esen'in listesi 72 oyda kalırken, beyaz listeyle yarışan Ömer Aydın 186 delegenin oyunu alarak atamayla geldiği ilçe başkanlığına seçildi.

Seçim sonuçları ardından Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile birlikte sahneye çıkan CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Hüseyin Esen ile Ömer Aydın'ı tebrik etti, elele tutuşarak kameralara birliktelik mesajı verdi.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, demokrasinin Mudanya'dan hiç ayrılmamasını dileyerek, "Bu seçimlerde ne ben kazandım, ne de Hüseyin Esen kaybetti. Gerçekten demokrasi kazandı, partimiz kazandı. Bundan sonraki çalışmalarda bugünkü eleştirileri de dikkate alarak, sessiz çoğunluğu da içimize dahil etme gayretiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herkese katılımları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer AYDIN Güven Tazeledi.

Mudanya CHP Konfresinde Ömer Aydın 258 delege'nin 186'sında oy alarak güven tazeledi.

CHP Mudanya 2019 İlçe Başkanı Ömer AYDIN 'ın beyaz listesi


Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin