Güncel Haber

1 - 7 Temmuz tarihleri arasında 4 bin sporcunun katıldığı Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Mudanya Klas Spor ‘un sporcusu Bilal Dural Türkiye Birincisi olarak Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye Kick Boks Şampiyonası, 1-7 Temmuz tarihleri arasında 60 ilden yaklaşık 4 bin sporcunun katılımıyla Erzurum’da düzenlendi. Şampiyonaya Mudanya Klas Spor Kulübü’nden katılan 54 Kiloda Bilal Dural, Low Kick Büyükler Dünya Şampiyonası için yapılan elemelerde, rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Dural, Eylül ayında, Bosna Hersek’te yapılacak "Dünya Büyükler Low Kick Kickboks Şampiyonasında, Milli sporcu olarak Türkiye’yi temsil edecek.

Ayrıca Klas Spor kulübü Şampiyonadan, 1 Altın, 2 Bronz Madalya İle Dönmenin onurunu yaşıyor.

Kulüp Başkanı ve antrenör Necati Şimşek, “Şampiyon Bilal Dural Low Kick Büyükler Dünya Şampiyonasında milli sporcu olarak ülkemizi temsil ederek Allah'ın lutfu ile ayyıldızlı bayrağımızı göndere çekeceğiz. Sporcuma ve tüm Milli Takımımıza üstün başarılar diliyorum." dedi.

Klas Spor'un Yetiştirdiği Altın Yumruk Bilal DURAL'ın Başarıları

Bilal DURAL 1997 yılında İstanbul Bağcılarda doğdu. Kick Boks'a 2014 yılında Mudanya Klas Spor Kulübünde başladı. Defalarca Bölge Şampiyonu. 2016-2017 Türkiye. 2017-2018-2019 wushu Türkiye ikincisi Uluslararası Üniversiteler Avrupa Kupası Şampiyonu oldu.  Son olarak 1-7 Temmuzda  Erzurumda yapılan Türkiye Şampiyonası aynı zamanda Low Kick Büyükler Dünya Şampiyonası için yapılan elemelerde, rakiplerini ezici bir puanla yenerek Türkiye Şampiyonu oldu