Güncel Haber

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Huzur Sarayı'ndaki deneyim ile “önce insan” yaklaşımını 2015 yılında Bademli Özel Yaşlı Konukevi’nde sürdüren 9 ortaklı Özen Konuk Evleri AŞ, butik yaşlı bakımevini Ekim ayı başında Mudanya'nın seyir terası olan Yıldıztepe'ye "Mudanya Huzur" adıyla taşıdı. 

Denize nazır manzaralı odaları, nefes darlıklarına iyi gelen tescilli oksijeni ve iyot oranı ile konuklarına Mudanya'da tatil konforunda ikinci baharı yaşatan Mudanya Huzur Özen Yaşlı Konukevi'nde, Kurum Müdürü Gamze Ergün ile kurum işleyişi ve kurum hizmetlerini konuştuk.

Yaşlı bakımevi ve özel huzurevi konseptine "Mudanya Huzur" ile yeni bir vizyon kazandırdıklarını ifade eden Kurum Müdürü Gamze Ergün, Özen Konuk Evleri'nin Yıldıztepe'deki yeni yerinin tabiri caizse tam bir saray konforunda olduğunu söyledi. Eşsiz manzarası, doğal güzelliği ve ferah ortamıyla yaşlılar için ikinci baharı andıran mutlu bir ortamın sunulduğunu belirten Ergün, Mudanya'nın tescilli oksijeni ve iyot oranı ile nefes darlıklarına iyi geleceğini kaydetti.

"SAYGI VE SEVGİ; TEMEL PRENSİBİMİZ"

Tüm personel olarak konuklarına kendi anne-babaları gibi şefkat ve merhametle hizmet verdiklerini anlatan Kurum Müdürü Gamze Ergün, bu alanda sorumlu müdür olarak kendisinden başka nörolog, diyetisyen, psikolog doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, aşçılar ve yardımcı personel olarak vardiyalı sistemle görev sürdürdüğünü belirtti. "Temel prensibimiz, saygı ve sevgidir" diyen Ergün, çalışanların performansları düşmesin diye kurumda görev yapan personellerine her 12 saatten sonra 24 saat istirahat verdiklerini söyledi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER...

Bu arada Özen Yaşlı Konuk Evleri olarak, hem kurum içinde, hem kurum dışında periyodik şekilde sosyal etkinliklerin yanı sıra geziler ve sosyal etkinlikler de gerçekleştirdiklerini belirten Gamze Ergün, konukların sinema, konser gibi sosyal etkinliklerin yanı sıra öğretmenler eşliğinde el sanatları, resim gibi hobi dersleriyle de hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını da anlattı. "Mudanya'nın iyot oranı ve oksijeni tıp dergilerinde tescillidir" diyen Ergün, "Mudanya'nın havası astım, bronşit, koa gibi geriatri yaşlılık hastalıklarına iyi gelmektedir. Bu kapsamda konuklarımızın haftada bir iki kez muayeneleri yapılmakta, reçetelerine göre ilaçları eczanemiz tarafından getirilmekte ve ilaçlar hemşirelerimiz tarafından dakikaları şaşmadan verilmektedir" diye konuştu.

Gamze Ergün Mudanya Huzur Özen Bakım Evi Müdüresi

KONSEPTİMİZ CİVAR İLLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Özen Yaşlı Konuk Evleri olarak Mudanya'daki yeni mekan ve konseptiyle ses getirdiklerini söyleyen Gamze Ergün, "Tatil konforundaki ikinci baharın sunulduğu mekanımız yalnız Bursa değil, tüm civar illerde duyuldu. Bizlere İstanbul,Yalova ve Kocaeli gibi illerden talepler geliyor. Yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını büyük bir aşkla yerine getirmek, sektörde bir Türkiye markası olmak ve kurum olarak her gün yeni bir hizmeti geliştirmek için tüm personelimizle her hafta düzenli toplantılar yapıyoruz. Erişebilirlik belgesine mevcut binamız dört ayrı bakanlıktan ruhsat almıştır. Günde 5 öğün yemeği ile ve etkinliklerle konuklarımıza bu tatil konforu ile ikinci baharı yaşatmaktır. Tüm odalarımız deniz gördüğü gibi klimalı, kaloriferli, 24 saat sıcak su ve TV'li ve diğer müştemilatlarıyla 5 yıldızlı otel konseptindedir. Ayrıca yüzme havuzumuz, teras kafemiz ve balık restoranımızda bünyemizde mevcuttur" dedi.

Gamze Gül Özcan Özen Konuk Evleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi

*

' Özenli bakım'ı yerinde görmeye buyurun '


6 yıl evvel Mudanya'nın Bademli Mahallesi'nde başladıkları yolculuğu Yıldıztepe'de sürdürmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten 9 ortaklı Özen Konuk Evleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Gül Özcan, Mudanya'da 40, diğer şubeleri olan Nilüferköy Bakım Merkezi'nde 40 olmak üzere toplam 80 çalışanıyla kurumdaki sakinlerine öncelikle saygı ve sevgiyle yaklaştıklarını belirtti. Konukların bütçesine göre hem ekonomik imkanlar, hem de konfor sunduklarını kaydeden Gamze Gül Özcan, 55 yaş üzeri dinç ve alzheimer, demans, yatalak ve bakıma muhtaç hastaların bakımını özenle üstlendiklerini belirterek, "Amacımız yaşlılarımıza piyasa şartlarının yarı fiyatına ikinci baharı yaşatmak. Sizler de konuk evlerimize, 'özenli bakım'ı yerinde görmeye buyurun" dedi.


Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri